fendt traktörlerinin eksik yönleri

Ynt: fendt traktörlerinin eksik yönleri

gaggoş link=topic=1999.msg54005#msg54005 date=1214845847' Alıntı:
abi allah aşkına ayrılma siteden yoksa biz kime soru sorup öğrenecez ağır abinin dediği gibi pire için yorgan yakılır mı...atilla abi bide bişey soracam aslında istese fendte 70 km hız yapabilir 900 serisine acaba neden yapmıyolar ...çünkü taşımacılık sektöründe tasarruf çok çok önemli malum mazot fiyatları...
örnek olarak 412 vario 50 km hız yapıyor ..katolok değerleri , ben test ettim 54 km yi gördüm ...900 serisi değerleri 60 km. testten sonra değerlendirmek gerekir ...trısıx in km testlerinide çok yakın zamanda yapılarak göreceğiz ...sanırım traktör de ilk ABS fren sistemi traktör olacak ...47 yaşında insanla dalga geçmek delikanlığa yakışmaz kardeşim ...biz de o evreleri geçirdik ....mustafanın beni siteden ihracını bekliyorum ....

ya fendt te artık kusur aramak yanlıs olur cunku son 1-5 aydır fendt lerın pesındeyım bugun en son kutlucan a gıttım 2- 3 saatlık bı sohbet yaptık konularımıda adana dkı fendtten ve butun byı lerle olan ılsıkısını servıs agını anlattı suan kadar 1 sıkayet bıle gelmemıs bende kulanıcılardan duydugum sımdıye kadar fendt almadıgına pısman olduklarıydı ve polatlı denemesınde alı rıza ve hacı bey den 936 yı kullanma sozu aldım yasasın cok sanslıyım demı 936 benım hımayemde olcak bı hız demensı yapcam yasasın

salih link=topic=1999.msg54012#msg54012 date=1214847185' Alıntı:
ya fendt te artık kusur aramak yanlıs olur cunku son 1-5 aydır fendt lerın pesındeyım bugun en son kutlucan a gıttım 2- 3 saatlık bı sohbet yaptık konularımıda adana dkı fendtten ve butun byı lerle olan ılsıkısını servıs agını anlattı suan kadar 1 sıkayet bıle gelmemıs bende kulanıcılardan duydugum sımdıye kadar fendt almadıgına pısman olduklarıydı ve polatlı denemesınde alı rıza ve hacı bey den 936 yı kullanma sozu aldım yasasın cok sanslıyım demı 936 benım hımayemde olcak bı hız demensı yapcam yasasın
ben kefilim kardeşim hız denemesini güvenli bir şekilde yapabilirsin....

atilla link=topic=1999.msg54011#msg54011 date=1214847122' Alıntı:
örnek olarak 412 vario 50 km hız yapıyor ..katolok değerleri , ben test ettim 54 km yi gördüm ...900 serisi değerleri 60 km. testten sonra değerlendirmek gerekir ...trısıx in km testlerinide çok yakın zamanda yapılarak göreceğiz ...sanırım traktör de ilk ABS fren sistemi traktör olacak ...47 yaşında insanla dalga geçmek delikanlığa yakışmaz kardeşim ...biz de o evreleri geçirdik ....mustafanın beni siteden ihracını bekliyorum ....
abi az önce internette gezinirken bi savaş tankın kataloğuna baktım aslında tank 1500 hp gücünde ve 100 km hıza ulaşabiliyormuş ancak mürettebat için tehlikeli olma düşüncesiyle firma bunu 72 km de sınırlandırmış...bence fendtte bunu dikkate alarak sınırlandırmış ama ABS konusunda gerçekten tebrikler...

gaggoş link=topic=1999.msg54027#msg54027 date=1214849806' Alıntı:
abi az önce internette gezinirken bi savaş tankın kataloğuna baktım aslında tank 1500 hp gücünde ve 100 km hıza ulaşabiliyormuş ancak mürettebat için tehlikeli olma düşüncesiyle firma bunu 72 km de sınırlandırmış...bence fendtte bunu dikkate alarak sınırlandırmış ama ABS konusunda gerçekten tebrikler...

sevgili arkadaşım:
yorumuna teşekkürler..bahse konu olan bir tarım traktörü.dolayısı ile ülkelere göre değişen kara nakil araçları kanunları vardır. bazı ülkelerde bu limit traktörler için maksimum 40 km dir.bazılarında
50 km.ye müsaade edilir.bu üreticinin kontrolunda olan bir husustur.makinayı hızlandırmak mesele değil,emniyetli şekilde onun seyrini sağlamak çok önemlidir.en yüksek taşıma(çekebilme)kabiliyetine sahip bir makinadır 936.ancak 66 km hızla girilen bir virajda traktörü savrulmadan tutabilmek için bu traktörde ABS den daha önemli bir sistem mevcut. FSC bu işi halledebiliyor.bu bir tarım traktöründe virajlarda dengeyi sağlıybilen yegane sistemdir.başka bir tarım traktöründe mevcudiyetini henüz doğruluyacak bir bilgi bulamadım.esas başarı bence burada..bu sistemi anlamak için,kişinin traktörü bizzat virajlı bir yolda yüksek hızlarda sürmesi gerekli.bunu burada anlatmak bir hayli zor.böyle bir makinanın ön dingilide bağımsız bir aks sistemi.yani otomobillerdeki gibi konu çok teknik.burası yeri değil.eğer merak edilirse teknik bölüme yazı yazılabilir...selamlar..
bir resim belki birşeyler anlatabilir..detay bakımından

kangalli_84 link=topic=1999.msg54096#msg54096 date=1214863131' Alıntı:
FSC : Fendt Stability Control
oluyor yanılmıyorsam

sağol anıl ... emeğine sağlık .. inşallah bunların nasıl çalıştığı konusundada araştırma yapıyordursun .... mesela viraja giren araba neden savrulur değil mi ?

xq288 link=topic=1999.msg53963#msg53963 date=1214830322' Alıntı:
Belki Gömüşsünüzdür. New Holland teknik sayfasında NH TM155 73.5 KM\H inanmadım ama dijitalde o yazıyordu ben traktörün yalancısıyım..

kalibrasyon modunda,lastik ebadı ölçülerini değiştirirseniz gerçek olmayan 85 km/h değerleri bile
görebilirsiniz..aynı sorunla dün ben bir tanıdığın 7030 da aynı şeyi gördüm.meraklı oğlu,değiştirmiş.
makina 30 km hızla giderken 60 km gösteriyor..bunlar oransal hızlardır.reel hız direk olarak ölçülmez
bu tip traktörlerde.bilgilerinize..selamlar..
eğer bir 400 serisi veya üstü bir FENDT le radar önünden geçerseniz..görevli memurlar meraktan durdurabilir..bu nasıl traktör diye...bu hız cezayı gerektirmez..tabii 20 km yazan bir yer değilse..saygılarımla

FENDT ten istediğim 900 serisinin broşürü ama Almanca :)
Fotoğrafı bilgisayarınıza kaydederseniz biraz daha net olacaktır...
resimpi9.jpg

önder çifçi link=topic=1999.msg54099#msg54099 date=1214863511' Alıntı:
kalibrasyon modunda,lastik ebadı ölçülerini değiştirirseniz gerçek olmayan 85 km/h değerleri bile
görebilirsiniz..aynı sorunla dün ben bir tanıdığın 7030 da aynı şeyi gördüm.meraklı oğlu,değiştirmiş.
makina 30 km hızla giderken 60 km gösteriyor..bunlar oransal hızlardır.reel hız direk olarak ölçülmez
eğer bir 400 serisi veya üstü bir FENDT le radar önünden geçerseniz..görevli memurlar meraktan
durdurabilir..bu nasıl traktör diye...bu hız cezayı gerektirmez..tabii 20 km yazan bir yer değilse..saygılarımla

sağol ferruh abi bende anlatacaktım bu durumu .... cesaret edemedim .. sizin anlatmanız iyi olmuş ... saygılar ...

okkangal link=topic=1999.msg54095#msg54095 date=1214862965' Alıntı:
FSC olayını ilk defa duydum ferruh abi ... verdiğin bilgiler için çok teşekkürler...

sağol kardeşim..bu makinede daha neler var neler....saadece bu makinenin teknik donanımı,başlı başına bir mühendislik dalı..hala biz cvt,mi variö mu?konusunu aşamadık.bu gidişlede aşamıyacağız..diğer donanımlarını anlatana dek yaş olur altmış,ne bizde ömür,ne gözlerde hal.nede ellerde güç kalıcak..selam ve sevgilerimle

önder çifçi link=topic=1999.msg54094#msg54094 date=1214862731' Alıntı:
sevgili arkadaşım:
yorumuna teşekkürler..bahse konu olan bir tarım traktörü.dolayısı ile ülkelere göre değişen kara nakil araçları kanunları vardır. bazı ülkelerde bu limit traktörler için maksimum 40 km dir.bazılarında
50 km.ye müsaade edilir.bu üreticinin kontrolunda olan bir husustur.makinayı hızlandırmak mesele değil,emniyetli şekilde onun seyrini sağlamak çok önemlidir.en yüksek taşıma(çekebilme)kabiliyetine sahip bir makinadır 936.ancak 66 km hızla girilen bir virajda traktörü savrulmadan tutabilmek için bu traktörde ABS den daha önemli bir sistem mevcut. FSC bu işi halledebiliyor.bu bir tarım traktöründe virajlarda dengeyi sağlıybilen yegane sistemdir.başka bir tarım traktöründe mevcudiyetini henüz doğruluyacak bir bilgi bulamadım.esas başarı bence burada..bu sistemi anlamak için,kişinin traktörü bizzat virajlı bir yolda yüksek hızlarda sürmesi gerekli.bunu burada anlatmak bir hayli zor.böyle bir makinanın ön dingilide bağımsız bir aks sistemi.yani otomobillerdeki gibi konu çok teknik.burası yeri değil.eğer merak edilirse teknik bölüme yazı yazılabilir...selamlar..
bir resim belki birşeyler anlatabilir..detay bakımından

önder çifçi link=topic=1999.msg54099#msg54099 date=1214863511' Alıntı:
eğer bir 400 serisi veya üstü bir FENDT le radar önünden geçerseniz..görevli memurlar meraktan durdurabilir..bu nasıl traktör diye...bu hız cezayı gerektirmez..tabii 20 km yazan bir yer değilse..saygılarımla
önder çifçi link=topic=1999.msg54106#msg54106 date=1214869098' Alıntı:
inceleme fırsatını bulduğum JSB nin üzerinde IVECO NEFF yani NEW HOLLAND motor vardı..selamlar
ferruh abi değerli yorumların ve araştırmaların için sana sonsuz teşekkürler...abi bide vario nun türkiyede anlaşılabilmesi için kutlucanın türkiyenin heryerinde bayi ve servis ağı oluşturmalı yoksa seninde dediğin gibi bu konu anlaşılana kadar yaş kemale ermiş olacak...

önder çifçi link=topic=1999.msg54102#msg54102 date=1214864539' Alıntı:
sağol kardeşim..bu makinede daha neler var neler....saadece bu makinenin teknik donanımı,başlı başına bir mühendislik dalı..hala biz cvt,mi variö mu?konusunu aşamadık.bu gidişlede aşamıyacağız..diğer donanımlarını anlatana dek yaş olur altmış,ne bizde ömür,ne gözlerde hal.nede ellerde güç kalıcak..selam ve sevgilerimle

ÇOK CİDDİ VE İNCE BİR AYRINTI USTAM BAZEN BİLMEDEN ARAŞTIRMADAN KURUSIKMA DA OLSA BİŞEYLER YAZILIYOR DAHA CVT VE VARIO YU SİZİNDE DEDİĞİNİZ GİBİ BİRBİRİNNİN ARASINDAKİ FARKI ANLAYAMADIK HALBUKİ TEKNİK BİLGİLER KISMINDA DETAYLI VE TEKNİĞİ AĞIR BİR ANLATIMI VAR

ARTIK HATA YAPMAYI BIRAKALIM ARKADAŞLAR ÇÜNKÜ DÜNYA KARAŞANZIMANI UNUTTU BİLE VE DAHA NİCELERİNİ EKSEN YÖNÜMÜZ GELECEĞİ GÖSTERMELİ

TEŞEKKÜRLER FERRUH USTAM VE TÜM ARKADAŞLARIMIN DEĞERLİ YORUMLARI