fıat 640 hakkındaki düşünceleriniz...

Ynt: fıat 640 hakkındaki düşünceleriniz...

nh_fıat link=topic=1901.msg569754#msg569754 date=1332860414' Alıntı:
hacı sattığınada pişman aldığınada :D
tdden her inerken tüm vitesleri boşa atablme özelliğinden. :D
bazı devirlerde hayvan gibi ötmesinden götü başı ayrı ötmesinden.
içi dar ve kabin hal hul sallanmasından vs. :D +sağlamlığından :D hacıya 1sezonda 200tlden fazla kitleyip geldim ;D ;D
herşeyden önce seni motora bindirdiğine pişman olum adam ;D ;D
td yokuşten inerken vitestenmi atıyo sizin ?

bunu yazan arkadaş sanırım gördüğü rüyadan bahsetmiş. 640 ve seri 3 vitesiyle tarla sürmek hemde anızda. hoş tavlı topraktada süremezde. en yüksek süre bildiği vites seri 1 dir.hayal falan mı görmüş nedir.
hkn92 link=topic=1901.msg34115#msg34115 date=1210534728' Alıntı:
BİRADER BU KONUYU AÇAN BENİM KÖYLÜ BİZİM TN75 WAR BERABER ANIZ BOZUYODUK BENDE 3 LÜ 14 NUMARA PULLUK ONLARINDA TD75 TAKTIĞI 3 LÜ 14 NUMARA PULLUK WAR MURAT TAKMIŞ GELMİŞ BAŞLADIK PEŞ PEŞE BİZ BAŞLADIK KAPIŞMAYA BEN SERİ 2 YE TAKTIM MOTOR ÇEKİO O TAKMIŞ SERİ 3 E BENİM PULLUKLARIN ÜSTÜNE ÇIKTI SONRA O MOTORUN KIYMETİNİ ANLADIM NE TURBO WAR NE BAŞKA BİŞİ

SALİM link=topic=1901.msg570336#msg570336 date=1332931076' Alıntı:
bunu yazan arkadaş sanırım gördüğü rüyadan bahsetmiş. 640 ve seri 3 vitesiyle tarla sürmek hemde anızda. hoş tavlı topraktada süremezde. en yüksek süre bildiği vites seri 1 dir.hayal falan mı görmüş nedir.
Belki pulluğu indirmeyi unutmuştur :)

selam arkadaşlar. bizde de 75 model sarı jant ön tekerlekleri ağırlıklı 640 var. 14 senedir kullanıyoruz. her işimizi görüyor. bana mısın demiyor. kullanışlı bir traktör. 5-6 sene saman makinası çevirdi hiç bir sorun çıkarmadı. yükte yokuş yukarı çıkarken motorda yanık yanık bir ciğer var bir ciğer var. şöförlük yapmayı 640tan öğrendim.

ARKADAŞ BIZDE DE 84 MODEL VAR GERÇEKTEN USTUNE BAŞKA TRAKTORLERDE ALDIK AMA SONUÇ IYI OLMADI ÇOK CEFAKAR TRAKTOR ÇAMUR İŞİ ÇOK IYI ASLA SENI ÇAMURDA BIRAKMAZ YETERKI LASTIKLERIN IYI OLSUN

640 sınıfında; arka difransiyeli, büyük jantı ve lastiği onu bir efsane yapar. Lift O Matik ve yağlı balata bu makinaya takılabilse tadından yenmez. Önüne çantalı(takım sandığı:kriko,komprasör, levye vs.) tampon takılarak ağırlık arttırılmalıdır. Ayrıca traktöre çok güzel bir görünüm verir. Tampon tekerleri korur. Kaza ve çarpma anında ön tekerler hasar almaz. Arka kollar güçlendirilmelidir. Herkes de bu traktörü süremez. Onu süren ara gazı ile vitesini büyütmeli ara gazı ile küçültmelidir. Dehşettir.

640 1. vitesle çıktığı rampayı 4. viteslede çıkan hayatımda gördüğüm rampada ki en seri motor alk-*s alk-*s birde aragazı.. ama arkanın hafif olmasından dolayı çok patiye kaçması noo-*-s

arkadaşlar bizde 1983 model alttan egzoslu var... bu kadar tahammüllü ve bi o kadar ciğerli traktörü hayatımda görmedim.. eksileri var yok değil ama artıları daha fazla kesinlikle... tam 30 yıl oldu beraber büyüdük sayılır sanki bir traktör değilde kardeşim gibi... 640 fiatın rengi sabah limon öğlen sarı akşamüstü turuncu gece kırmızı olur 24 rengin karışımı olup sedeflidir...