Fiat 640 kaç saatte açılır

Selamınaleyküm Fiat 640 traktörümü komple motor rektefiyesi yaptırdım krank mili değişmedi temiz çıktı eksantirik mili değişmedi temiz çıktı geriye kalan piston gömlek yataklar siboplar hep değişti pompa 2kere yapıldı ama rektefeden önceki performansı alamadım şuanda 25 saat oldu tam randımanlı çekmesi ve çalışması için kaç saatte açılır ve açıldıktan sonra çekişi ne kadar fark eder 1vites yükselirmi aynı rampalarda?

Selamınaleyküm Fiat 640 traktörümü komple motor rektefiyesi yaptırdım krank mili değişmedi temiz çıktı eksantirik mili değişmedi temiz çıktı geriye kalan piston gömlek yataklar siboplar hep değişti pompa 2kere yapıldı ama rektefeden önceki performansı alamadım şuanda 25 saat oldu tam randımanlı çekmesi ve çalışması için kaç saatte açılır ve açıldıktan sonra çekişi ne kadar fark eder 1vites yükselirmi aynı rampalarda?
Ne açılma olur ne çekişi artar. götür pompaciya bu olmamış de

Sıfır motorlarda en az 500 750 saat arası deniyor motoru açılmamış motorların yakıtıda fazla oluyo çok yakıyo deneyimledik bu olayı .
Sizin çekiş düşüklüğü pompadan büyük ihtimal
Pompa ayarı çok fark ettiriyor
Çekmeyen motor ister istemez yakıyo
Rektefiye yapılırken turbo taktırdaymıştınız daha iyi olurmuştu

Aleyküm selam ,
İlk 50 saatte alıştırma yağı değişir,
Toprak işleme işlerinde pulluk, kaz ayağı , tiller, tırmık gibi işlerde 300 saatten sonra çekiş bariz iyileşir, bir vites fark eder.

Sıfır motorlarda en az 500 750 saat arası deniyor motoru açılmamış motorların yakıtıda fazla oluyo çok yakıyo deneyimledik bu olayı .
Sizin çekiş düşüklüğü pompadan büyük ihtimal
Pompa ayarı çok fark ettiriyor
Çekmeyen motor ister istemez yakıyo
Rektefiye yapılırken turbo taktırdaymıştınız daha iyi olurmuştu
Ayrı ayrı 2 pompayla denedik yine aynı eski vitesle çıkmıyo aynı rampayı

Geriye enjektörlerin ve egzantrik sibop ayarın kalıyor. Egzantrigin aşınmış olabilir yanlış takılmış olabilir sibop ayarın çok kötü olabilir. Enjektörlerin kötü ayarlanmış veya yanlış olabilir
Motorda bi ses var rektefeden sonra oldu çıt çıt bi ses geliyor nerden olduğunu bi türlü bulamadım ustalar duyamıyor yolda giderken ben farkediyorum bi bulabilsem o sesi

Normalmi bu ses yoksa bi sıkıntı belirtisimi
Rektefe yapan ustanın ustalığına kalmış eski model araçların traktörlerin piyano takımında çubuklar horozlar valfler egzantrikler vb. Parçalar kolay bozulmazlar bu yüzden her rektefiyede değismezler. Aşırı aşınmadiysa yerleri bozulmadan çıktığı yere takılır ayar yapılır. Rektefiyede hepsini söküp rasgele yerleştirdiyse ve egzantrikde çubukta horozda vb hafif aşınma varsa eski ayarı da yeni ayarı da tutturması zor. Sinop kapağını açıp Bi soğuk olcecek Bi sıcak olcecek ayar tutuyorda ayarını verip bırakacak ayar tutmuyorsa yenilemek gerek. Bu yazdıklarim sibop ayarı ve egzantrikde sorun varsa geçerli pompa enjektör ayarı buna dahil değil.

Rektefe yapan ustanın ustalığına kalmış eski model araçların traktörlerin piyano takımında çubuklar horozlar valfler egzantrikler vb. Parçalar kolay bozulmazlar bu yüzden her rektefiyede değismezler. Aşırı aşınmadiysa yerleri bozulmadan çıktığı yere takılır ayar yapılır. Rektefiyede hepsini söküp rasgele yerleştirdiyse ve egzantrikde çubukta horozda vb hafif aşınma varsa eski ayarı da yeni ayarı da tutturması zor. Sinop kapağını açıp Bi soğuk olcecek Bi sıcak olcecek ayar tutuyorda ayarını verip bırakacak ayar tutmuyorsa yenilemek gerek. Bu yazdıklarim sibop ayarı ve egzantrikde sorun varsa geçerli pompa enjektör ayarı buna dahil değil.
Çalıştıkça zamanla parçalar uyum sağlarımı acaba

Şimdiye kadar fark etmesi lazımdı motorun 25 saat az bi süre değil, yokuşta vites yükseltir artık yenilenmiş bir motor nede olsa.