Fiat 70-46 DT kullanıcısı var mı ?

Arkadaşlar 55-56 traktörümü verip 70-46 almayı düşünüyorum çevresinde kullanan ya da tanıdığı olan var mı nasıl makina yakıtı falan nasıl bilen var mı
526755783328cd0f1fd87c87daa100b9.jpg

Güzel tercih olur 46 serisi kemikli bayılmayan model olarak geçer 55 46 kullandık öyleydi 70 46 tek çeker kullanan tanıdıklarım var memnunlar hala kullanıyorlar çok nadir bulunan model aslında bu 46 serisi.... yakıt olarak eğer motor düzgün ise 55 56 dan bir iki tık fazla yakar ben 60 56 dan 70 56 ya geçtim çok bir fark yok gibi açıkcası

Köyde 70-46 tek çeker var ağır devir yalnız çekişinden çok memnunlar.Same explorer 105 var rampada sameyi geçtiğini söyledi kullanan arkadaş.Hatta çiftdede 3 lü 12 samede 5 li 12 varken de sameyi hiç bırakmadığını söylüyordu.Motorları tümosan bunların 56 serisinden çekiş olarak üstünlüğü yoksa bence 70-56 alın.En azından hidroliği daha kullanışlı bunun hidroliği 640 lar gibi.

Bizde 65-46var Motor ağır devir çok güzel çekişi var. Yakıt yolda biraz var. Rampalarda çok güzel çekiyor. Tek eksiği lift-omatic yok biz frenlerinden çok memnunuz. Disk fren Karterde sol tarafta tümosan sağ tarafta erkunt yazıyor.

56 ve 46 serilerinde ne gibi farklar var ki 66 belli 12*12 vites olayi var bunlarin ikisinin arasinda ne fark var ? Yaklasik 20 yildir 70-56 kullandik merek ettim o yuzden soruyorum bilen varsa aydinlatsin bizleri .d

Fiatların karakteri birbirine benzer, bu motor eğer 3 takviye 12 vites ise alınabilir, zira çiftçeker dâhi olsa 8 vites az geliyor o motora.

Yakıt olarak 3600cc 70 lik fiatlar 1500 devirde saatte yaklaşık 5 litre civarında yakar, artık bir saatte ne iş görürse. Devir kaybı yaşanırsa tüketim artar.

Motor 22 plaka, bir de üstten filtre acaba balya makinası motoru olarak da kullanılmış diye şüphediriyor. Arka çeki kemer destekli, demekki 5-6 ton römork kullanmış uzun müddet.

Neyse fena motor değil, turbo intercooll gibi güzellikler olmazsa da eski motorlara has tok ve net bir çekiş gayet işe yarar, beyinden hidrolik direksiyon da cabası.

Hayırlı olsun diyorum.