Fikrinizi Alabilir miyim?(Araba)(M.c.Y)

Ynt: Fikrinizi Alabilir miyim?(Araba)(M.c.Y)

Tiguan ı da düşünebilirsin. 1.4 benzinli olanı. Beygir gücü 160 küsürdür. Vergiden kar edersin. Arıza filan vermez. Sağlam arabadır.

dacıa yı oven arklar gıdın bı servısle konusun sen murat kardesım bana ınanmıyorsan gıt servıse sor o sana en adi aracları sayar BAŞTA DACIA IKINCISI RENAULT 3. SUDE PEGUET BUNLAR ADILIKTEN KOPAR PLASTIK KAPORTA KULLNIRLAR ICINDE 10 TANE HAVA YASTIGI OLSA NE YAZAR ARABA ZATEN PLASTIK bı tek az yakıyolar zaten ondan yırtıyorlar. senın alacagın arana kia abıcım dayanıklı az yakar tarlayada gıder sehırede fıyatıda uygun ok-*-s bu arada 50 60 bın tl lık arabaylaa tarlaya gıdılmez yazık o araca ok-*-s

ben de dacia sandero stepway kullanıyorum. çok memnunum. köyler için küçük yerler için kırsal bölgeler için dacia gayet uygun araç bence. hız tutkum var. lüks e konfora önem veririm diyenler için, parası çok olanlar için uygun olmaz tabi...

ORION link=topic=75815.msg895467#msg895467 date=1401522535' Alıntı:
Tarlaya gideceğin araba illaki farklı olacak 50 bin lira verdiğin arabayla tarlaya gitme 10-15 bine tarlaya gidecek bir araba alınır pik up

Şehir içi için tiguan alabiliyosanız yoksa qhasqaı ....Ben QHASQAI kullandım uzun süre mükemmel araba

Özellikle yeni QHASQAI 1.6 dizel ... 4*4 deli araba ama suan zor benım için alması :) teknik detaylarına girermemi istersen girerim...

Dacia ve qhasqaı kıyaslayanlarada diyecek lafım yok zaten.... hoş değil ıkısnın kıyaslanması
Abi işte tarlaya var saten biz yol için alıyoruz bakalım kısmet olursa benim gönlümde tiguan yatıyor qhasqaı de olabilirler arasında ama pek vermem der babam yeni kasa dacia alır 50.000e falan eğer 60.000 verirse aldırmam saten tiguan aldırırım veya onuda almaz ev alacağım diyor neyle alacaksak :D

tarlada süper kötü arazide çok süper 1 vites hızı çok düşük yüksek yer korkusu yok dere yok tepe yok her yerde yüksle bile gidiyorum..güzel kullnırsab hiç sıkıntı olmaz...öyle rahat ki yüksek araba trafikte gece far ve far olumsuzluklarına maruz kalma..havalı çok havalı..ALLLAH herkese nasip etsin versin rabbim...yılda bir ödeme ile alınıyor almak isyen olursa arasın..

MuRaT cAn link=topic=75815.msg895491#msg895491 date=1401530229' Alıntı:
Abi işte tarlaya var saten biz yol için alıyoruz bakalım kısmet olursa benim gönlümde tiguan yatıyor qhasqaı de olabilirler arasında ama pek vermem der babam yeni kasa dacia alır 50.000e falan eğer 60.000 verirse aldırmam saten tiguan aldırırım veya onuda almaz ev alacağım diyor neyle alacaksak :D

yola gideceksen araba her türlü alınır. honca civic ford focus fiesta Yeni fordların iç dizaynları BMW X6 da yok ford iç dizaynları benım çok hoşuma gidiyor ve su yenı 1.0 motorlu eco bostlu otobıllerı çok güzel bence yol için ideal araba suv tipi olacaksa 50 bin tl civari QQler her zaman bende bir adım önde olacak tercihini bu yönde kullanmanı tavsiye ederım BENIm aklımda suan ford focus var 1.0 ecoboost inş alabilirsem çok güzel makıneler VW jetta ile kıyaslamasını izlemlisin youtube/otomobil dünyam da var enine bouna inceliyorlar orda arabayı kendınde dene almadan :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-focus-fuul-plusfuul-plusfuul-160187198/detay tarlaya gidecek ekstra araba varsa alınacak tek araba tartışmasız...

Connect almıyorum demişsin ama..
Bende var 3 yıldır tarla ve dağa yaylaya giderim.
Daha yağ ve filtre değişimi dışında anahtar değmedi..
Bazen şaşırıyorum sağlamlığına..
Onun dışında Mitsubishi L200 benimde sana tavsiyem konforlu ve dinamik bir araç.

MuRaT cAn link=topic=75815.msg895491#msg895491 date=1401530229' Alıntı:
Allah gönlünüze göre versin inşallah ;)

Ya gençler bu aracın yakıtını sizmi ödüyosunuzda 2.5 su gibi mazot çeken dizeller yada kıçı kırık benzinli araçlar yada yada turbo benzin kopresörlü araçlar önerip duruyosunuz o zaman çocuk Cayenne alsın herkes rahatlasın :) kardeşim bu araç senede kaç km yapacak ve genel kullanım amacı neolcak 4mevsim arazi teftişmi, asvaltmı, arazi asvaltmı bunları söyle bi hele doğru yere doğru bilgiyle itelim seni?

dustero link=topic=75815.msg895584#msg895584 date=1401553365' Alıntı:
Ya gençler bu aracın yakıtını sizmi ödüyosunuzda 2.5 su gibi mazot çeken dizeller yada kıçı kırık benzinli araçlar yada yada turbo benzin kopresörlü araçlar önerip duruyosunuz o zaman çocuk Cayenne alsın herkes rahatlasın :) kardeşim bu araç senede kaç km yapacak ve genel kullanım amacı neolcak 4mevsim arazi teftişmi, asvaltmı, arazi asvaltmı bunları söyle bi hele doğru yere doğru bilgiyle itelim seni?

Sordum ben yol için alınacakmıs yani asfalt büyük ihtimal uzun yolda gider o yüzden 1.0 motorlu otomobil önerdim suan lpg den sonra en az yakan araçtır kendısı 1.0 ecoboost 125 hp motoru ile yeni focus

1.0 motor yahu daha küçüğü yok 1300 cc motor bisiklet var...

zac link=topic=75815.msg895502#msg895502 date=1401532287' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-kia-2005-kia-sorento-2.5-crdi-ex-kusursuz-sayilacak-derecede-166677660/detay

ıkıncı el arac alıcaksan 50 60 bın tl yuksek mevlalar ıkıncı el araca o kadar para verılmez sana tavsıyem tam senlık crdi lı common railli yanı kia common raıl demek az yakıt cok cekıs demek dacia da common rail var mı merak ettım bak şimdi noo-*-s ;D
abi güzel araba bunlar fakat vergiyi ne yapmalı

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=75815.msg895516#msg895516 date=1401534543' Alıntı:
Connect almıyorum demişsin ama..
Bende var 3 yıldır tarla ve dağa yaylaya giderim.
Daha yağ ve filtre değişimi dışında anahtar değmedi..
Bazen şaşırıyorum sağlamlığına..
Onun dışında Mitsubishi L200 benimde sana tavsiyem konforlu ve dinamik bir araç.
Yusuf abi ben connecti araziye gelmiyor diye değil vergi fazla diye almıyoruz fakat ev alırsak para kalmaz o zaman connecte yönelebiliriz aslında ilk aklımızda olan oydu

insertend link=topic=75815.msg895518#msg895518 date=1401534802' Alıntı:
vergi avantajlı ve dört çeker. sana lazım olan araba budur >>> subaru impreza 1.5 AWD

diğer ilanlarada bak http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-skoda-bayisinden-2008-subaru-impreza-1.5-awd-82.000-km-de-166659181/detay
abi hiç duymadım fakat bi araştırmasını yaparım

dustero link=topic=75815.msg895584#msg895584 date=1401553365' Alıntı:
abi yakıttan çok vergi aşar o motorlarda alacağım araba yıllık ortalama 10.000 km yapacak ve çoğunu asvalta fakat bu araziye girmeyeceğim anlamına gelmez

Hepinize teşekkür ederim

Birde tiguanın yakıt nasıldır şuan aklıma en yatanı o en azından dusterden iyidir :)

Genel olarak tiguan hakkında şunu söyleyim harika bir araç her yönüyle wolksvagen zaten dunyanin şuan en büyük otomotiv şirketi çoğu en lüks spor araba onların şirketi ve onların fabrikasından çıkıyor kesinlikle tavsiye ederim

MuRaT cAn link=topic=75815.msg895594#msg895594 date=1401555721' Alıntı:
abi yakıttan çok vergi aşar o motorlarda alacağım araba yıllık ortalama 10.000 km yapacak ve çoğunu asvalta fakat bu araziye girmeyeceğim anlamına gelmez

Hepinize teşekkür ederim

Birde tiguanın yakıt nasıldır şuan aklıma en yatanı o en azından dusterden iyidir :)

Kardeşim sen araziye gireceksen bikere binek otomobilleri geç bu bir. Ford connect ' i de geç serviste ocağına incir ağacı dikilir bu iki. Bak arazi çok namussuz bişeydir yerden yüksek araçla girdiğinde seni içine çeker bağımlılık yapar bunu bilesin :) sonra bir bakmışsın kendini kış mevsiminde dağlara taşlara vurmuş grup halinde piknikler yapıyo ızgaralar pişiriyo bulursun ve bir bakmışsınki aracını diğer arkadaşlarının araçlarıyla kıyaslıyosun.

Şimdi şöyle özet geçeyim beklentilerin hem arazide hem yolda performans gösteren ve bunları yaparkende minimum yakıt tüketebilceğin bir araç üzerindeyse bu kesinlikle o beğenmediğin Dacia Duster ' dır şekerim :) Tiguan de alt yüksekliğinden dolayı engellere takılırsın ay orası çizildi ay burasi sürttü diye sızlanırsın. Biraz reklam gibi oldu ama alırsın bi Dacia Duster rahatına bakarsın :) arazide maks 8.5 litre normal yoldada 6.5-7 ortalama ile yolun keyfini çıkarırsın. Ben Dacia Duster ' ı hem kanola tertibatına hemde buğday tertibatına tek tuşla dönüşebilien bir biçerdöver tablası gibi görüyorum çünkü okadar fonksiyonel. 60.000TL para çok gelirse 2nci 35-40bin tl civarı alırsın bi duster 10.000km kullancağın içinde çok rahat arızasız seneler geçirirsin seni tek rahatsız eden iç görselliği olur aslına bakarsan okadar takılcak gibide bi durum yok. bence önce sen ne yapmak istediğine karar ver araç alcanmı almıycanmı sıkıntı burda benim düşünceme göre...

dustero link=topic=75815.msg895620#msg895620 date=1401559826' Alıntı:
Kardeşim sen araziye gireceksen bikere binek otomobilleri geç bu bir. Ford connect ' i de geç serviste ocağına incir ağacı dikilir bu iki. Bak arazi çok namussuz bişeydir yerden yüksek araçla girdiğinde seni içine çeker bağımlılık yapar bunu bilesin :) sonra bir bakmışsın kendini kış mevsiminde dağlara taşlara vurmuş grup halinde piknikler yapıyo ızgaralar pişiriyo bulursun ve bir bakmışsınki aracını diğer arkadaşlarının araçlarıyla kıyaslıyosun.

Şimdi şöyle özet geçeyim beklentilerin hem arazide hem yolda performans gösteren ve bunları yaparkende minimum yakıt tüketebilceğin bir araç üzerindeyse bu kesinlikle o beğenmediğin Dacia Duster ' dır şekerim :) Tiguan de alt yüksekliğinden dolayı engellere takılırsın ay orası çizildi ay burasi sürttü diye sızlanırsın. Biraz reklam gibi oldu ama alırsın bi Dacia Duster rahatına bakarsın :) arazide maks 8.5 litre normal yoldada 6.5-7 ortalama ile yolun keyfini çıkarırsın. Ben Dacia Duster ' ı hem kanola tertibatına hemde buğday tertibatına tek tuşla dönüşebilien bir biçerdöver tablası gibi görüyorum çünkü okadar fonksiyonel. 60.000TL para çok gelirse 2nci 35-40bin tl civarı alırsın bi duster 10.000km kullancağın içinde çok rahat arızasız seneler geçirirsin seni tek rahatsız eden iç görselliği olur aslına bakarsan okadar takılcak gibide bi durum yok. bence önce sen ne yapmak istediğine karar ver araç alcanmı almıycanmı sıkıntı burda benim düşünceme göre...
abi yakıt olarak yazmışsın bn Tiguan kullanıyorum dusterdan daha az yakıyor yerden yükseklik olarak Tiguan 200 mm Dacia 205 mm (4×2) 210mm(4×4) yani çok çok az fark var bi wolksvagen gibi dünyanın en büyüğü bide Dacia ama alacak abi bilir

ORION link=topic=75815.msg895597#msg895597 date=1401556263' Alıntı:
10.1 L 100km de tiguan 150 hp 1600 kg 0 dan 100 e 9.3 sn olması lazım uzun süre araştırdım bu arabayı :)
Teşekkür ederim abi o zaman 10*5=50/100 0.50 km başı 50 kuruş yakıyor ani transitten çok o zaman ne yapacağım ben onu transit yolda çok yakıyır diye alıyorum ben bunu :)
hüseyin35.5 link=topic=75815.msg895604#msg895604 date=1401558166' Alıntı:
Bizde 2014, model tiguan var en fullunden şehiriçi şehirdışı karışık ortalama 31 kuruş yakıyor uzun yolda 26 kuruş yakıyor kilometrebaşı
hüseyin35.5 link=topic=75815.msg895607#msg895607 date=1401558312' Alıntı:
Genel olarak tiguan hakkında şunu söyleyim harika bir araç her yönüyle wolksvagen zaten dunyanin şuan en büyük otomotiv şirketi çoğu en lüks spor araba onların şirketi ve onların fabrikasından çıkıyor kesinlikle tavsiye ederim
Abi sağolasın eğer gerçekten senin dediğin gibi ise güzel bizim toros kadar ama ORION abinin dediği gibi ise gereksiz :)
dustero link=topic=75815.msg895620#msg895620 date=1401559826' Alıntı:

Abi araç bu sene olmazsa önümüzdeki seneler veya hasatta muhakkak olur bilgileriniz boşa gitmez yani

Ben Duster ' i beğenmiyor değilim ama yeni kasa olmasını %90 tercih ederim.İşte her yönüyle o yüzden sıfır düşünüyorum ha 2. el bulursam tercihimi ondan yana kullanırım.

Nette 2 tane vardı bugün 3 olmuş o yüzden 60.000 vermişken tiguan alalım her türlü rahat edeyim diyorum.

Bide bizde öyle çizildi falan olmaz eğer ben bir şeyi kullanmak işin alıyorsak ona paşalar gibi bakarız köpek gibi de kullanırız.
Örneğin torosu bizim köyde belki bizim kadar sert kullan yoktur fakat şuana kadar bütün bindiğim toroslarda bizim torosun konforunu ilk marşta almasını vites geçişlerini falan bulamadım ha az bi ses gelse veya yağ damlatsa hemen araştırır yapar veya yaptırırız.

İşte o yüzden tiguan biraz ağar basıyor.Ha bunda VW farkıda var tabiyi :D