Fikrinizi Alabilir miyim?(Araba)(M.c.Y)

Ynt: Fikrinizi Alabilir miyim?(Araba)(M.c.Y)

bence arazide ve yolda kullanılacak araçlar farklı olmalı. 50 000 liraya bir araç almak yerine 8-10 000 liraya bunun gibi bir araç alınıp,
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-lada-4x4-lada-niva-166747075/detay
üzerine gönlüne göre bir binek araç alınabilir.
Ben binek aracımı arazide kullanıyorum. Ne kadar dikkat edersem edeyim araba çiziliyor ve tozdan kurtulmuyor. Yaşıtı arabalardan iki yaş büyük gösteriyor.

dustero link=topic=75815.msg895746#msg895746 date=1401607635' Alıntı:
Kardeşim arabanı sevdiğin çok aşikar sen marka fanatikliği yapıyorsun ve duster ' dan daha az yakar gibi yanlış bilgiler veriyorsun ki muratcan kardeşimiz çok aklı selim davranıp anlıycağını anlamış kararınıda vermiş zaten. Bişeyin örneğinide vericeksen günümüzden örnek ver amcanın seneler önce söylediğini günümüz şartlarında söyleme söylediğin zamana göre değerlendiriliyor dediklerin. Ayrıca Hyundai eskiden beridir iyi bir markaydı sadece bizim yerel halkımız tarafından teneke diye benimsendiği için kötü bir imaj yaratıldı 1997-98ncap testlerini izlersen dönemin major markalarının segmentlerinde çokta geri olmadığını görürsün. Ki hala ülkemizde satışı olmayan 5 6 modeli var fuelcell araçlarıda var. Neyse Muratcan karar vermiş gibi fazla konuşmaya gerek yok şuan beklemede gibi.
marka fanataikliginden değil herhangi başka bi araba hakkında da olabilirdi söylediklerim Hyundai çok güzel marka demişsin bilmiyorum bn bindim kullandım hoş gelmedi sevmedim belki öncesinde Ford Mustang kullanmıştım ondan olabilir ama çoğu kişiden duyduğum benim bu yönde amcamın dedikleri hala devam ediyor arkadaş Duster daha iyi olduğu için değil şartlarına uygun olduğu için seçti bnm arabanın yakıt değerleri yukarda istersen inan istersen inanma

hacimmet link=topic=75815.msg895747#msg895747 date=1401608144' Alıntı:
Bababmda connect var tavsiye ederim arazide kullanışlı ve sağlam araba,bende lion var onunda altı yüksek sayılır yolda mükemmel araba ama arazi için uygun olmaz.
Sağolasın Abi bakalımda belki connect olabilir fakat %10-15 çünkü yakıt fazla kamyonet vergi fazla hız sınırı düşük bazı yollara girmiyor yıllık muayene falan beni soğutuyor connectten :)
stulu link=topic=75815.msg895755#msg895755 date=1401611569' Alıntı:
bence arazide ve yolda kullanılacak araçlar farklı olmalı. 50 000 liraya bir araç almak yerine 8-10 000 liraya bunun gibi bir araç alınıp,
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-lada-4x4-lada-niva-166747075/detay
üzerine gönlüne göre bir binek araç alınabilir.
Ben binek aracımı arazide kullanıyorum. Ne kadar dikkat edersem edeyim araba çiziliyor ve tozdan kurtulmuyor. Yaşıtı arabalardan iki yaş büyük gösteriyor.
Teşekkürler Abi saten sırf arazide kullanmıyacağım %10 arazide kullanırsam %90 yolda kullanırız diye düşünüyorum fakat arazi tadını alırsak işler değişebilir.Önceden hiç 4*4 kullanmadık hoşumuza giderse işler değişebilir :)

dustero link=topic=75815.msg895713#msg895713 date=1401578957' Alıntı:
kusura bakma kardeşim ama sen hatalı bilgiler veriyosun ben buna dikkat çekmek istedim ve hala aynı yolda ilerliyosun. tamam aracını çok seviyor olabilirsin ama kullanıcıyıda doğru yönlendirmek lazım. Fransızlar konusunda hiçbişey demem dogru ama Amcan hyundai almayın diorsa kusura bakma amcanında pek otomotivden anladıgını söyleyemiycem. vw ceo su martin winterkorn un hyundai ' yi cenevre fuarında nasıl incelediği video görüntüleriyle sabit.

kardeşim sende fiat ' ı o kategoriye koyuyosan pek otomotivci olduğunu düşünemiycem benzinli fiyatına dizeli boşuna vermediler. Honda dediğin makanın vtec2 civic kaza testlerini izlemeni isterim Honda 2008 den beri Honda. Ayrıca kia yeni değil 90 lı yıllarda Hyundai ' nin bünyesine girdi. ve çok eskiden beri aslında dönemine göre sağlam araba yapıyorlar 80 li yıllarda daha ürettikleri enjeksiyonlu motorlar var. Fransızlaraki temel mesele sağlamlık değil kullandıkları malzemenin kalitesiz olması ve aynı parçayı 5 6 modeldede kullanıyor olması. Peugeot bu konuda kendini çok değiştirdi ve yeniledi fakat Renault hala sınıf tekrarı yapıyor. Güncel otomotiv değerlendirmesi budur arkadaşlar al fiat ' ı vur renault ' ya.
Seninde objektif olduğun söylenemez.Resmen Duster Tiguan ' dan üstün diyorsun.Bikere Fiat ' ı neye göre değerlendirdiğini bilmek isterim.
Ve de adam seni bozmak istemiyor fikrine saygı duydukça havalara girip markaları yerden yere vurup duruyorsun.Murat abi kararını çoktan verdi bence.Siz meseleyi uzatıyorsunuz.Kullandığın arabayı sırf kullandığın için göğe çıkar kullanmadığını yerden yere vur iyi valla.

hüseyin35.5 link=topic=75815.msg895607#msg895607 date=1401558312' Alıntı:
Genel olarak tiguan hakkında şunu söyleyim harika bir araç her yönüyle wolksvagen zaten dunyanin şuan en büyük otomotiv şirketi çoğu en lüks spor araba onların şirketi ve onların fabrikasından çıkıyor kesinlikle tavsiye ederim

DSG şanzıman hakkında çok ağır eleştiriler duyuyorum, gerek bu işle uğraşan arkadaşlarımdan gerekse internet ortamından DSG şanzımanın hatalı üretim oldugu yazılıyor. ve doğuş otomotivin DSG şanzıman sorunlarında müşteriyi tehtid ettiği yönünde bir yazı da okudum az önce siz ne diyosunuz ve ya şu Almanya daki yakınınız ne diyor bu duruma DSG VW ' in bütün arabalarında kullanılıyor (otomatik viteslerde) tiguan benim gözde arabam manuel vitesi ancak DSG deki oto hold beni çok etkiledi.. bu yuzden düşünmeye başlamıştım ancak bu olumsuz şikayetler karar değiştirtebilir. sadece bana değil bütün yeni otomobil alacak arkadaşlar da bilgilensin hayırlı akşamlar.

ORION link=topic=75815.msg895858#msg895858 date=1401644887' Alıntı:
DSG şanzıman hakkında çok ağır eleştiriler duyuyorum, gerek bu işle uğraşan arkadaşlarımdan gerekse internet ortamından DSG şanzımanın hatalı üretim oldugu yazılıyor. ve doğuş otomotivin DSG şanzıman sorunlarında müşteriyi tehtid ettiği yönünde bir yazı da okudum az önce siz ne diyosunuz ve ya şu Almanya daki yakınınız ne diyor bu duruma DSG VW ' in bütün arabalarında kullanılıyor (otomatik viteslerde) tiguan benim gözde arabam manuel vitesi ancak DSG deki oto hold beni çok etkiledi.. bu yuzden düşünmeye başlamıştım ancak bu olumsuz şikayetler karar değiştirtebilir. sadece bana değil bütün yeni otomobil alacak arkadaşlar da bilgilensin hayırlı akşamlar.
yoo bnde öle bi sorun hiç olmadı alalı 2 ay oldu hiç bir sorun yok şuan allaha Şükür hatalı üretim olacağını da sanmıyorum illaki başka bişi vardır

zac link=topic=75815.msg895749#msg895749 date=1401608667' Alıntı:
fiat grubu Jeep i craysler ı aldı ve gercekten saglam arac uretıyorlar honda da saglamdır

Bir grup olarak bir markayı satın almak sağlam araç ürettiği anlamına gelmez Fiat grubunun pazarı sadece otomobille sınırlı değil ekskavatörden tut traktöre biçerdövere hakim bir firma bu onu otomobil üretiminde sağlam ürün ortaya çıkardığı anlamına gelmez ona bakarsanız 97 yılına kadar enjeksiyonlu motor dahi üretemeyen patenti olmayan Renault, Nissan ' ın çogul hisselerini satın alarak kısacası Nissan ' a sahip olarak enjeksiyonlu motor üretebilmeye başladı kendi adında. yani Renault Nisaan ' ı satın aldı diye çok iyi bir otomobil üreticisi demek değil. Honda ise 2008den beri gerçek manada sağlam araç üretmeye başladı Toyota ile rekabet edebilmesi için bu gerekliydi.

hüseyin35.5 link=topic=75815.msg895756#msg895756 date=1401612202' Alıntı:
marka fanataikliginden değil herhangi başka bi araba hakkında da olabilirdi söylediklerim Hyundai çok güzel marka demişsin bilmiyorum bn bindim kullandım hoş gelmedi sevmedim belki öncesinde Ford Mustang kullanmıştım ondan olabilir ama çoğu kişiden duyduğum benim bu yönde amcamın dedikleri hala devam ediyor arkadaş Duster daha iyi olduğu için değil şartlarına uygun olduğu için seçti bnm arabanın yakıt değerleri yukarda istersen inan istersen inanma

Senin arabanı ben gayet iyi biliyorum kendi aracın için söylediklerinde sıkıntı yok duster için söylediklerinde sıkıntı var. amaçta muratcan ' ı ihtiyacına göre yönlendirmekti zaten bunda bir sıkıntı yok.

yasinyilmaz link=topic=75815.msg895804#msg895804 date=1401627671' Alıntı:
Seninde objektif olduğun söylenemez.Resmen Duster Tiguan ' dan üstün diyorsun.Bikere Fiat ' ı neye göre değerlendirdiğini bilmek isterim.
Ve de adam seni bozmak istemiyor fikrine saygı duydukça havalara girip markaları yerden yere vurup duruyorsun.Murat abi kararını çoktan verdi bence.Siz meseleyi uzatıyorsunuz.Kullandığın arabayı sırf kullandığın için göğe çıkar kullanmadığını yerden yere vur iyi valla.

Bu yorumu senin yaşına veriyorum kardeşim baştan sona zaten Muratcan ' ın ihtiyacı olan duruma göre araç yönlendirmeye çalıştık benim ağzımdan A markası şöyle sen bunu al gibi hiçbirşey çıkmadı ağzımdan ki havalara girecek gibi bir durumda ortada yok. Bu konuda ki ilk yorumumu okuduysan nerde nekdar kaç km kullancaksın oldu buda senin düşündüklerin nekadar yanlış onu gösterir. Burda kimsenin fikrine saygısızlık yapılmadı sadece yanlış olan değerler düzeltildi. Kaldıki 2.0 dsg tiguan epey kullanmış biriyim kalkıpta duster ondan daha iyi demedim ' ' beklentilerine daha uygun ' ' dedim. Yorumları biraz daha dikkatli okuman ve değerlendirmen gerek

ORION link=topic=75815.msg895858#msg895858 date=1401644887' Alıntı:

DSG şanzımanlı golf lerin bazılarında kavrama dişli sıkıntısı çıktı(sadece golf modeli için söylüyorum) ülkeye giren bir parti malda hatalı üretim dsg ler mevcuttu bu daha sonra yaygara yapılıp tüm modellerde varmış gibi lense edildi öyle bişey yok. bildiğim kadarı ilede hatalı golfler servislerde ücretsiz düzeltildi.

Forumda yazan arkadaşların bir kısmı ya çok kolay para kazanıyor, ya hiç para kazanmıyor yada hesabını bilmediği kadar parası var. Arazide tozun, kumun, çamurun içine de girecek bir araç için verdiğiniz önerilerden sonra bunu ancak bunu söyleyebiliyorum.

Eğer fikir düşünce özgürlüğü varsa burda
Arabayı alan kardeşimiz bütçesine hesabına işine uyan hangisi ise onu alacaksa
Ve bende nacizane bişey söyleyeceksem hadimi aşmayarak
Bırak duster ile Tiguan ı karşılaştırmayı 2014 duster í wolksvagen nin amlemiyle değişmem saygılarımı sunarım kom*-*

stulu link=topic=75815.msg895966#msg895966 date=1401656831' Alıntı:
Forumda yazan arkadaşların bir kısmı ya çok kolay para kazanıyor, ya hiç para kazanmıyor yada hesabını bilmediği kadar parası var. Arazide tozun, kumun, çamurun içine de girecek bir araç için verdiğiniz önerilerden sonra bunu ancak bunu söyleyebiliyorum.

Abi yorumların hepsini okumadıgını düşünerek cevap yazıyorum arkdaşın tarlaya giderken kullanacıgı eskı model diye tahmıon ettıgım bir arabası varmıs zaten bu alacagı araba tozun içine fazla girmeyecek arada girecek o yüzden bu yönde yazılıyor yorumlar..

Nissan skystar al derdi herkes değilse hayırlı geceler

stulu link=topic=75815.msg895966#msg895966 date=1401656831' Alıntı:
Abi sanırsam ORION abini dediği gibi tam okumadın yorumları tam arazide kullanmayacağım arada sırada araziye girecek :)

alacak kişi önce alacagı aracı sevmesi gerekir,daha sonra bütçe ve yakıt konusunu hesab eder,daha sonra kullanacagı iş ve arazi şartlarını düşünür,kendine sağlayacagı faydayı düşünür alır..
ben önce nissan almaya kararverdim burada konuyu açmıştım hatta resimi bile koymuştum 26000 tl 23000 tl arasın iki model di..araştırdık kullnıcılardan 100-200 binde motor yaptırıyoruz dediler yakıt ve fazla dediler heryıl muayene ve ticari şehir merkezlerine girmiyorsun yolda kontrol merkezlerine girmelisin genelde kanun böyle ama bazı yerlerde es geçiyorler dediler,5+1 transpörtür karar kıldık aynı sorun onda var daha sonra wv münibüs olarak düşündük yine vergi ve sigorta ve muayene karşımıza engel oldu..ford connet vs hepsini araştırdık enson dusterde karar kıldık...
amaç duster çok iyi kaliteli diye degil...amacıma ve şartlarıma uydugu için aldım...
param olsaydı x5 bmv alırdım...
piyada kötü araç yok tek sıkıntı para-vergi-yakıt-kim ne marka derse desin arkadaş bilğini alacak... burada hepimiz yorum yapıyoruz fayda olsun diye ama genelde kafa karştırıp herkes aklının yettiğini alıyor...bizim ki ise lafta kalıyor...