Fiyat Performans Yakıtına ve Yaptığı İşlere Göre Ford mu Massey Ferguson mu?

Fiyat Performans Yakıtına ve Yaptığı İşlere Göre Ford mu Massey Ferguson mu?

• Kullanılan toplam oy
    106

Ynt: Fiyat Performans Yakıtına ve Yaptığı İşlere Göre Ford mu Massey Ferguson mu?

yakıt konusunu bilemem fakat diğer yönlerden heryeriyle mf

Ynt: Fiyat Performans Yakıtına ve Yaptığı İşlere Göre Ford mu Massey Ferguson mu?

vale link=topic=46150.msg436300#msg436300 date=1313995142' Alıntı:
yakıt konusunu bilemem fakat diğer yönlerden heryeriyle mf

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederim Yakıtta Tarlada Hemen Hemen Aynılar Sürat Konusunda Herg Biraz Ford Süratli Kazayağında Ford Ama Kuyruk Milinde Pek İyi Değil Doğrusu Ama Hidrolikleri Massey Ferguson 285S den İyi Masseyi Kötülemek İstemem Çünkü Bizimde Massey Fergusonumuz ve Fordumuz Var Bu İki Firmayıda En Çok Yaygın Olması ve Tutulduğundan Dolayı Karşılaştırdım Elbette Birinin Birinden Üstünlüğü Vardır......

mf_ford link=topic=46150.msg436301#msg436301 date=1313995181' Alıntı:
aycan abi çekişte ford daha iydir tarlada mf
adamım çekişte fazla emsallerine göre fazla bir fark olduğunu zannettmiyorum bizim ilk traktörümüz ford 3000 miş ,ben hatırlamıyorum tabii,ama bizim peder traktörden yılmış.paso ön dingilden bir yerleri kırıyormuş .çok yolda kalmış sıfır almasına rağmen sonra 135 mf almışta rahat etmiş babam öyl der mf onun yanında mercedes diye.burada ford 5000 var arkadaşta şu an hidrolik sökülüp takılmaktan laşka oldu bir türlü ayar tutmuyor.daha birçok örnekleri var burada

Ford 3000lik ler Biraz Kötü Olduğunu Duymuştum Ama Ford 5000 likler daha Farklıdır Özellikle Frenleri ve Kompresörü Çok Güzeldir Bizde Zamanında Dedem Sıfır Almış Tek Satmadığımız Traktör Hatıra Olduğu İçin Daha Öyle Çok Büyük Arızası Olmadı Massey Fergusonlarda Kötü Traktörler Değil Üretimi Devam Eden ve Ülkemizde Tutulan Traktörlerden Bir Tanesi Ford ve Massey Ferguson...

vale link=topic=46150.msg436308#msg436308 date=1313997046' Alıntı:
adamım çekişte fazla emsallerine göre fazla bir fark olduğunu zannettmiyorum bizim ilk traktörümüz ford 3000 miş ,ben hatırlamıyorum tabii,ama bizim peder traktörden yılmış.paso ön dingilden bir yerleri kırıyormuş .çok yolda kalmış sıfır almasına rağmen sonra 135 mf almışta rahat etmiş babam öyl der mf onun yanında mercedes diye.burada ford 5000 var arkadaşta şu an hidrolik sökülüp takılmaktan laşka oldu bir türlü ayar tutmuyor.daha birçok örnekleri var burada
bende 3000 liklerin sorunlu olduğunu duydum 740 98i çekiyo 2 hp fark var ama 15hp fark var gibi çekiyo

dolcevita link=topic=46150.msg436267#msg436267 date=1313971337' Alıntı:
bende 93 model mf 285 s var birde 77 model 6600 yag sogutmalı var en cok arıza veren ustaya giden mf cıkıyor baskı balata sorununu bir türlü aşamadık derin kuyu pompasında veya rototiller cekerken zora geldimi boşa cıkıyor 188 var komşuda oda aynısı tarla da en zor iş rototiller ve makina ile saman yapmak tır motorun üzerindeki kaplo kokusu geliyor hararetten fordun 5000 lik veya diger modellerini bilmiyorum veya mf nin diger modellerinide bilmiyorum ben kullandıgımı biliyorum

http://www.trakkulup.net/videolar-(cekimler)-323/rotil-(alabora)-285-s-kesekli-tarla/
Komşunun 188 hakkında bilgi verirmisin ? Baskı balatasının neyi var ?

merhaba arkadaşlar nereye yazacağımı bulamadım umarım yanlış anlamazsınız kendime ait 120 adet meyve ağacı olan güzel birde sebze bölümü yaptığım yazlık köy evim var 3 dönüm içinde yer yer parça parça tarlalarımda var fakat onlar hicarla ekilmekte bu söyledim ağaçların olduğu arazim 3 dönüm 1 dönümü düz mil toprak diğer kısmı ise kısmen bayır ama çok dik değil ama normal kırmızı topraklı (ön tarafa mil toprağı çektirdik) canım sıkıldığında ağaç aralarını sürmek yada çapalamak,sezonluk işlerini yapmak,pulluk yada kaz ayağı ile bu bahçenin tesviyesini yapabileceğim bir traktör arayışı içindeyim amacım böyle bir bahçede kullanabileceğim ufak ebatlı bir traktör çünkü ağaç araları 5m gölge düşümünü katarsak bu dahada kısalıyor çapa makinam var ama kışın derin sürmekte gerekli bunun içinde elaleme minnet ettirmeyecek sürüm çapa işlerini yaptırabilecek fakat fiyat ve olarakta çok yukarı çıkmayacak bana uygun bir traktör arıyorum.yardım ederseniz sevinirim.internette bakındım 3-5 milyara işbora ve leylandlar var sanki leylandlar daha şirin daha ufak tefek geld fakat işboralarında modelleri yüksek ama fiyatları düşük bu fiyat aralığında ne önerirsiniz

olcay_meric link=topic=46150.msg593290#msg593290 date=1336855171' Alıntı:
merhaba arkadaşlar nereye yazacağımı bulamadım umarım yanlış anlamazsınız kendime ait 120 adet meyve ağacı olan güzel birde sebze bölümü yaptığım yazlık köy evim var 3 dönüm içinde yer yer parça parça tarlalarımda var fakat onlar hicarla ekilmekte bu söyledim ağaçların olduğu arazim 3 dönüm 1 dönümü düz mil toprak diğer kısmı ise kısmen bayır ama çok dik değil ama normal kırmızı topraklı (ön tarafa mil toprağı çektirdik) canım sıkıldığında ağaç aralarını sürmek yada çapalamak,sezonluk işlerini yapmak,pulluk yada kaz ayağı ile bu bahçenin tesviyesini yapabileceğim bir traktör arayışı içindeyim amacım böyle bir bahçede kullanabileceğim ufak ebatlı bir traktör çünkü ağaç araları 5m gölge düşümünü katarsak bu dahada kısalıyor çapa makinam var ama kışın derin sürmekte gerekli bunun içinde elaleme minnet ettirmeyecek sürüm çapa işlerini yaptırabilecek fakat fiyat ve olarakta çok yukarı çıkmayacak bana uygun bir traktör arıyorum.yardım ederseniz sevinirim.internette bakındım 3-5 milyara işbora ve leylandlar var sanki leylandlar daha şirin daha ufak tefek geld fakat işboralarında modelleri yüksek ama fiyatları düşük bu fiyat aralığında ne önerirsiniz
240 derdim ama fiyat olarak çok az olcagından iyi bir işbora öneririm. onlarında hangisi iyi oldugu belli olmaz birisi övdürür biri sövdürür

240 bizi fiyatta zorlar çünkü ona gerek olacak bi işimiz yok traktör şöyle çalışsa çalışsa 1 senede toplasan 20 saat çalışmaz

Ford çok sorun çıkartan traktör bizim burda fordu olanlar her gün tamirciye koşuyor Bizim massey ferguson 1998 model alındığından beri daha hiç motoruna anahtar değmemiştir ama artık rektefe vakti geldi yakıt olarak bilmem.

TarımTraktör link=topic=46150.msg617120#msg617120 date=1343343113' Alıntı:
Ford çok sorun çıkartan traktör bizim burda fordu olanlar her gün tamirciye koşuyor Bizim massey ferguson 1998 model alındığından beri daha hiç motoruna anahtar değmemiştir ama artık rektefe vakti geldi yakıt olarak bilmem.
98 model anahtar değmemiş ama rektefesi gelmiş ;D ;D
bzm 640 81 modeldi 2010 yılına kadar motoruna anahtaı bırak ustanın eli bile değmedi.
2010yılında 0 td65s aldık 15 bine verdik motoru rektefe ypmşlar boyamışlar fln.
bz daha 2 3 sene daha binerdik sonrada bi sekman atıp 5 sene daha binerdik o motora. :D
kısaca senın sağlam dediğin motor öyleyse bzmkiler ne. he bn mfye kötü demiyom senın dediğin yoruma diourm. yoksa 60 model mfler daha rektefe görmeyenleride var.