Uygun fiyata güzel performans veren fiat serileri önerisi bekliyorum

Biz FORD 3000 Kullanıyoruz bu sene aldık. memnunuz ancak bayır aşşağı artık cer dişlisindenmi bilmem römorkla çok hızlanıyor illa fren istiyor. Bizde daha yüksek beygirli Tek çeker ve sağlam bişey olsun diye fiat almak istiyoruz bi zaman. Güzel performans veren fiat serilerini söylerseniz memnun olurum. 40.000 TL üstü olmazsa iyi olur tabii bulmak mümkünse. Senede az yer işleyecek ancak İlkbahar yaz arasında neredeyse her gün 2 km yol yapacak ve balya taşıyacak

40 bin lira civarında 640 bulunabilir, birkaç sezon çalışıp para kazandırıp güzel bir rektefe yaptırılıp kullanılabilir. En mantıklısı bence 640.

Başka alternatif olarak 780 düşünülebilir, yalnız onlar hakkında fazla bilgi sahibi değilim, şimdiki Tümosan ların eskisi diye parça sorunu olmaz kanaatindeyim.
780 ler 74.80N Serilerinin eskisi değilmi

Bugün şansa sanayide hem 95 model Tümosan 74.80 tek çeker, hem de 640 sahibi bir arkadaş ile babasına denk geldim. İkisine de ayrı ayrı zamanda, tek başına denk getirip sordum 74.80 mi 640 mı diye;

Babası 'tabiki 640' dedi, onun gibi motor varmı diye ekledi, tahmini olarak sorunsuz ve sağlam oluşu sebebiyle öyle dedi, öyle yorumladım demesinden.

Oğlu; Tümosan dedi, daha iyi çekiyor diye.

Bugün şansa sanayide hem 95 model Tümosan 74.80 tek çeker, hem de 640 sahibi bir arkadaş ile babasına denk geldim. İkisine de ayrı ayrı zamanda, tek başına denk getirip sordum 74.80 mi 640 mı diye;

Babası 'tabiki 640' dedi, onun gibi motor varmı diye ekledi, tahmini olarak sorunsuz ve sağlam oluşu sebebiyle öyle dedi, öyle yorumladım demesinden.

Denemeden bilemeyiz 74.80 ler de sağlam güçlüdür de çok pahalı

Denemeden bilemeyiz 74.80 ler de sağlam güçlüdür de çok pahalı
Hem 640, hem de 74.80 Tümosan sahibi @Akifİnanç68 arkadaşımız var forumda aktif. Kendisi iki traktörün karşılaştırılması yapmıştı önceki paylaşımlarda, yorumlarını dikkate takip edip okurum, cevap yazarsa memnun olurum. Paylaşımlarına forumun Fiat kısmından videolar çekimler bölümünden ulaşabilir, YouTube kanalından videolarını izleyebilirsiniz.

Bilgilendirmen için teşekkürler İsmail abi.Hem 640 hem 74.80 kullanan biri olarak benim yorum ise;

640 önce sanayiden çıksın, sonra devlet tümosanlariyla sağlamlığını, çekişini, yakıtını karşılaştıralım. 74.80 öyle mükemmel bir motor olmasa da temizleri bulunursa denk ve biraz daha yüksek fiyattaki Fiatları her yönden iki kere eskitir. Ezikleri ise başa beladır, son sahibi olursunuz ( bizim gibi). Yapacağınız masraf 2.eldeki değerini paralel olarak yükseltmez.

640'ın ise hararet ve 2.el konusunda büyük istisnasi var. Hararetin yeşile girdiğini daha hiç görmedim.

Biz FORD 3000 Kullanıyoruz bu sene aldık. memnunuz ancak bayır aşşağı artık cer dişlisindenmi bilmem römorkla çok hızlanıyor illa fren istiyor. Bizde daha yüksek beygirli Tek çeker ve sağlam bişey olsun diye fiat almak istiyoruz bi zaman. Güzel performans veren fiat serilerini söylerseniz memnun olurum. 40.000 TL üstü olmazsa iyi olur tabii bulmak mümkünse. Senede az yer işleyecek ancak İlkbahar yaz arasında neredeyse her gün 2 km yol yapacak ve balya taşıyacak
40 bin TL’ye bu piyasada temiz traktör bulmak zor açıkçası ortalama baktığımız zaman 480 ler bile almış başını gidiyor gönül isterki 56 veya 66 serileri alasınız ama maalesef bu piyasada çiftçilerin sıfır traktör alması gereken parayla iş yapmayacak traktörler alması gerçekten üzücü bir durum

40 bin lira civarında 640 bulunabilir, birkaç sezon çalışıp para kazandırıp güzel bir rektefe yaptırılıp kullanılabilir. En mantıklısı bence 640.

Başka alternatif olarak 780 düşünülebilir, yalnız onlar hakkında fazla bilgi sahibi değilim, şimdiki Tümosan ların eskisi diye parça sorunu olmaz kanaatindeyim.
780 nin diferansiyel cersizdir ve çabuk painaja kalkar. Arkası da çok hafif kalıyor. 640 yerine 55 46 daha uygun olur. 640 İn yakıtı fazladır.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10