gübre mazot desteği ilk hangi hükümet zamanında başladı?

bu maksatlı soruların sadece bize zararı oluyor.

takip.
merak ettigim icin soruyorum. ne zarari var onu anlayamadim.tarim işiyle ugrasiyorsak tarim gecmisini bilmek, fikir alış verişi yapmanin ne gibi zarari olabilir acaba? tarim bakaninin desteklerin ilk bizim donemizde basladi dedigi bana inandirici gelmedi. cunku rahmetli dedem destek aliyordu bu hukumet başa gelmeden once. celiskide kaldigim icin daha eski hukumetleri bilen abilerimizin bu konu hakkinda bilgilerinin oldugunu dusundugum icin sordum. yandaşlık yapip da körü körüne dogru olmayan sözu dogruymus gibi kabullenmeninde anlami yok.

1994 gibi yıllarda %25 destekli, hayvan ahırı projeleri vardı, gübrede faturalı %50 sübvansiyonlu, iskontolu, destekli alınabiliyordu.Birkaç yıl uygulandı ve kaldırıldı.
10 baş şartı ile Hollanda Holstein ve Amerikan Holstein gebe düveler ithal edildi.
Geçmiş zaman tarihleri yanılabilirim, farklı destekler mevcuttu.

• Beğen
Tepkiler: hil.mi
toplu laşdırma masrafları gayri milli hasıla dan % 2 den kesiliyor

Bunun bir kelime oyunu olduğunu ve çiftçinin hakkının suistimal edildiğini düşünüyorum.Bir devlet memurunun evinin önünün kaldırım taşı yapım maliyetinin memurun maaşından kesilmesi gibi bir şey bu.Tarımda ithalatın bu derece artmasının sebebi çiftçinin gelirinin azalması ve üretimden vazgeçmesi.Çiftçimiz ülkemize yetecek kadar ürünü ve hatta fazlasını üretebilecek kapasitede ve azimde yeter ki desteklensin.

Ne gibi bir zararı oluyor sayın tuyluoglu doğru olanı söylemenin dillendirmenin bize ne gibi bir zararı olabilir ? Tarafsız olmaya gayret edin sayın tuyluoglu .
taraf olduğum noktayı merak ettim.
konunun maksatı belli.
izin verildiği anda bu kezde size taraf olmuş oluyorum.
Örnek: https://www.trakkulup.net/showthread.php?t=92718
herhalde benim aklımı başka bir varlık ile karıştırıyorsun.
kusura bakmayın.
Buranın meydanında böyle işlere taviz yok.
o kadar.
taraf ithamı hakkında şunuda söyliyim.
bu forumda bana açılmış hiçbir konuda;
Akp,chp,mhp v.s tarafı olduğumu kanıtlayan bir işaret bulamazsınız.
hiçbirine taraf olmadım olmam.
ben siyaseti değil.......
ÇİFTÇİLİĞİ severim.
iyi paylaşımlar.
merak ettigim icin soruyorum. ne zarari var onu anlayamadim.tarim işiyle ugrasiyorsak tarim gecmisini bilmek, fikir alış verişi yapmanin ne gibi zarari olabilir acaba? tarim bakaninin desteklerin ilk bizim donemizde basladi dedigi bana inandirici gelmedi. cunku rahmetli dedem destek aliyordu bu hukumet başa gelmeden once. celiskide kaldigim icin daha eski hukumetleri bilen abilerimizin bu konu hakkinda bilgilerinin oldugunu dusundugum icin sordum. yandaşlık yapip da körü körüne dogru olmayan sözu dogruymus gibi kabullenmeninde anlami yok.
bu merakı ateşi benzinle söndürmk gibi tehlikeli bir mecrada aramak yerine.
google'ye yazarsınız.
size milyonlarca bilgi verir.
burada ise 5 kişi birbirine girer.
Bundan sonraki merakınızı dgd merakı yerine uzman üyelerden"çiftçilikte nasıl daha fazla kazanırım "alanı formumuzun formatına daha uygundur.
iyi paylaşımlar.

Son düzenleme:
taraf olduğum noktayı merak ettim.
konunun maksatı belli.
izin verildiği anda bu kezde size taraf olmuş oluyorum.
Örnek: https://www.trakkulup.net/showthread.php?t=92718
herhalde benim aklımı başka bir varlık ile karıştırıyorsun.
kusura bakmayın.
Buranın meydanında böyle işlere taviz yok.
o kadar.
taraf ithamı hakkında şunuda söyliyim.
bu forumda bana açılmış hiçbir konuda;
Akp,chp,mhp v.s tarafı olduğumu kanıtlayan bir işaret bulamazsınız.
hiçbirine taraf olmadım olmam.
ben siyaseti değil.......
ÇİFTÇİLİĞİ severim.
iyi paylaşımlar.bu merakı ateşi benzinle söndürmk gibi tehlikeli bir mecrada aramak yerine.
google'ye yazarsınız.
size milyonlarca bilgi verir.
burada ise 5 kişi birbirine girer.
Bundan sonraki merakınızı dgd merakı yerine uzman üyelerden"çiftçilikte nasıl daha fazla kazanırım "alanı formumuzun formatına daha uygundur.
iyi paylaşımlar.

Evet size katılıyorum kimin hangi amaçla yazdığı belli. Burada bilgi ve tecrübe alışverişi yapılmalıdır ki amacına ulaşsın

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU