Güncel Ayçiçek Fiyatları

Cevap: Güncel Ayçiçeği Fiyatları

Sözde ocak ayı içinde vercek tiler! Zaten 1500-1650 arası tüccar topladı,bunlar 1400-1550 topladılar kesinti falan zaten 100-150 krş aşağı ödeme yaptılar.normalde Kasım sonu engeç aralık ortası fark verirlerdi hiç bir haber yok.çiftçinin cebinde inanın köy kahvesi ne çıkacak parası yok.durum bundan ibaret.inşallah ocak sonu buğday destekleri yatar...

Bu arada üyelik sisteminde değişikliğe gidiliyor. Bu ay son bildiğim. Bundan sonra 20 yıllık borçlanma söz konusu olacak ve üyelikten çıkılsa dahi bu para ödenecek.

Çıkmayı planlayanların bilgisi olsun.

nasıl Yılmaz biraz açarmısın?

Durum vahim. Batmamak için son hamleleri yapıyorlar. Olay tam olarak şöyle:

Son 10 yıl içinde dökmüş olduğun en yüksek rekolte baz alınıyor. Bu rekolte üzerinden bir rakam belirleniyor ve bu meblağ üzerinden 20 yıl borçlandırılıyorsun.

Bildiğin üzere daha önce sermaye arttırımı adı altında her yıl %3 (bir önceki yıl dökmediysen %5) kesinti yapılıyordu.

Artık bunun yerine, yukarıda anlattığım sisteme "daha adil" kılıfı ile sessiz sedasız geçildi. Kimseye de haber verilmedi.

Eğer bu durumu kabul edersen (ya da kabul ettiğine dair bir dram imzalarsan) yeni sermaye artırımını kabul etmiş oluyorsun. O noktadan itibaren "üyelikten çıksan dahi" o borcu ödemekle mükellefsin.

Uygulamanın tek amaçlı var: "mal döksen de dökmesen (sermaye artırımı adı altındaki) bu haksız parayı senden almak"

Uygulamayı öğrendikten sonra detaylarını inceledim. "İsterse bedavaya alsınlar, ben malımı yine de yağlı tohumlara dökeceğim" diyorsan avantajlı. Aksi halde elle tutulur yanı yok.

Not: üyelikten çıktım.

Durum vahim. Batmamak için son hamleleri yapıyorlar. Olay tam olarak şöyle:

Son 10 yıl içinde dökmüş olduğun en yüksek rekolte baz alınıyor. Bu rekolte üzerinden bir rakam belirleniyor ve bu meblağ üzerinden 20 yıl borçlandırılıyorsun.

Bildiğin üzere daha önce sermaye arttırımı adı altında her yıl %3 (bir önceki yıl dökmediysen %5) kesinti yapılıyordu.

Artık bunun yerine, yukarıda anlattığım sisteme "daha adil" kılıfı ile sessiz sedasız geçildi. Kimseye de haber verilmedi.

Eğer bu durumu kabul edersen (ya da kabul ettiğine dair bir dram imzalarsan) yeni sermaye artırımını kabul etmiş oluyorsun. O noktadan itibaren "üyelikten çıksan dahi" o borcu ödemekle mükellefsin.

Uygulamanın tek amaçlı var: "mal döksen de dökmesen (sermaye artırımı adı altındaki) bu haksız parayı senden almak"

Uygulamayı öğrendikten sonra detaylarını inceledim. "İsterse bedavaya alsınlar, ben malımı yine de yağlı tohumlara dökeceğim" diyorsan avantajlı. Aksi halde elle tutulur yanı yok.

Not: üyelikten çıktım.
Üretim devamliligi sağlanmaya çalisilmiş ,çünkü ,kooperatif ; ortaklar-ureticiler varsa var,
ortaklar -ureticiler daha iyi ürün fiyati için kooperatif ten hep beraber yararlanırlar.Yani kooperatif onlara hizmet ve fayda sunar her ortak bundan yararlanır.

Son düzenleme: