Güncel Ayçiçek Fiyatları

Arkadaşlar fiyatlar nasıl hasat başladı gibi. Dün 25 dönüm çiçek biçtik ortalama verim 160 kg. Trakya birlik yağlı tohumlara indirdik. Edirne Ticaret Borsası fiyatlar 1350 - 1500 arası değişiyor bu yıl çok bozuk gerçekten hem verimler hem fiyatlar. Yağ oranı 47 geldi. Ayçicek cinsi pioneer 63 LL 104..:confused:

Dün LG5580'den ortalama 200 kg civarında aldık, yağ %42.3 çıktı. Toprak yapısı: Kumsal, kırmızı. Kepirlik karışıktı. Tamamen kepir tarlalar daha yeşil olduğu için bir iki gün içinde biçeriz. Onlardan biraz daha fazla çıkıyor hep.. Yağlı tohumlara döktüm, fiyat henüz belli değil..

oil price.jpg

Ayçiçek yağı fiyatı geçen seneye göre %10.60 artış göstermiş. Yükü çeken Trakya'nın bu sene kuraklıktan rekoltede yaratacağı düşüş de düşünülürse fiyatların yükselmesi olası görünüyor.
İlaveten bu fiyatlara %8-10 arasında artan dolar kur fiyatını da eklemeyi unutmayalım...

Son düzenleme:
dün bir kahve dedikodusunda trakya birlik 40 yağ oranlı çiçeğe 1670 fiyat belirlemiş ancak nette aradım bulamayınca bende yazmadım.+ bu gün Alpullu ya gidip gelirken bazı yerlerde hasat vardı. ancak şöyle can alıcı çiçek göremedim.

Arkadaşlar fiyatlar nasıl hasat başladı gibi. Dün 25 dönüm çiçek biçtik ortalama verim 160 kg. Trakya birlik yağlı tohumlara indirdik. Edirne Ticaret Borsası fiyatlar 1350 - 1500 arası değişiyor bu yıl çok bozuk gerçekten hem verimler hem fiyatlar. Yağ oranı 47 geldi. Ayçicek cinsi pioneer 63 LL 104..:confused:

Bu sene için bu verim iyi. Benim gördüğüm öyle tarlalar var ki 80 kg ancak çıkar.

Bereketli olsun abi, verim nasıl?

tesekkür ederim.Verimler 200 kğ/da.ortalama olarak.Kuş zararı ve kuraklık etkili oldu.
Ben 1,525tl/kğ olarak Kula yağ fab. sattım.
Önümüzdeki yıllarda .Yağlı tohumlar tarım satış koop üye olmayı düşünüyoruz.Eğer ki yakınımızda bulunan depoları hizmete açarlarsa,onlarda ortak olursanız açarız diyorlar ,bu şekilde sezonlar geçiyor.Hayrlısı umutlar seneye

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
tesekkür ederim.Verimler 200 kğ/da.ortalama olarak.Kuş zararı ve kuraklık etkili oldu.
Ben 1,525tl/kğ olarak Kula yağ fab. sattım.
Önümüzdeki yıllarda .Yağlı tohumlar tarım satış koop üye olmayı düşünüyoruz.Eğer ki yakınımızda bulunan depoları hizmete açarlarsa,onlarda ortak olursanız açarız diyorlar ,bu şekilde sezonlar geçiyor.Hayrlısı umutlar seneye

Sakın ola yağlı tohumlara üye olmayın çiftçinin sırtından rant sağlamak için kurulan bir kurum. Eylül ayı geldi hala fiyat açıklamadılar. İnşallah en kısa zamanda tarım bakanlığı tarafından çiftçiyi sömürdükleri birşekilde farkedilir ve kapatılır.

Ciftciyi urettigi maliyla rezil eden kim varsa hepsine yaziklar olsun. Basta gida tarim ve hayvancilik bakanina yaziklar olsun. Sonrada kan emici yagli tohumlara. Tam emin degilim ama kasim veya aralik ayinda 43 yagli aycicegini 1,70 ten verdim. Memleketten neyin fiyati dustude aycicegini asagi cekiyorlar?
Bugday hasatinin sonuna dogru tmo fiyat acikladi, indir bindir ugrastik, tuccar borcu olanin malini ucuzdan topladi. Ayciceginde ortada adam akilli fiyat yok. Yaziktir bu ciftciye, bukadarda vicdansizlik olmaz.