GÜNCEL gübre fiyatları 2021 ocak

Bu sene danelik Mısır için girdi maliyetleri çok yüksek bunu şöyle özetleyeyim.
- Mısır geçen sene fiyatlarları arttığı için tohuma %15 zam geldi.
- Taban Gübresi geçen seneye göre %20 artmış
- Üre geçen seneye göre %25 arttı.
- Damlama borusu geçen seneye göre %20 arttı.
- Sulama elektriğinin net oranları bilmiyorum lakin %10-20 arasında artış olacaktır. Bu söylediğim verilerden yıllık a dan z ye yazılı maliyet listelerimden çıkardım. 2021 yılının bütün alışverişini yaptığım için bütün artışlar ortaya çıktı. Bu maliyetin bu kadar çok artış sebebi son baharda olan döviz artışına göre bayilerin stok yapmasından kaynaklıdır. Burada tohum ve gübre bayilerinin suçu yoktur. Fabrikalardan alınan fiyatlar bu zamları getirmiştir. Not bu sene dekarda damlama iyi bir Mısır tohumunun 1000-1100 TL arasında maliyeti olur toplam. Mısır fiyatı beklentim 1600 le başlayıp 2000 kadar yükselmesi olur o yüzden iyi bir hesapla işe girelim

Bu sene danelik Mısır için girdi maliyetleri çok yüksek bunu şöyle özetleyeyim.
- Mısır geçen sene fiyatlarları arttığı için tohuma %15 zam geldi.
- Taban Gübresi geçen seneye göre %20 artmış
- Üre geçen seneye göre %25 arttı.
- Damlama borusu geçen seneye göre %20 arttı.
- Sulama elektriğinin net oranları bilmiyorum lakin %10-20 arasında artış olacaktır. Bu söylediğim verilerden yıllık a dan z ye yazılı maliyet listelerimden çıkardım. 2021 yılının bütün alışverişini yaptığım için bütün artışlar ortaya çıktı. Bu maliyetin bu kadar çok artış sebebi son baharda olan döviz artışına göre bayilerin stok yapmasından kaynaklıdır. Burada tohum ve gübre bayilerinin suçu yoktur. Fabrikalardan alınan fiyatlar bu zamları getirmiştir. Not bu sene dekarda damlama iyi bir Mısır tohumunun 1000-1100 TL arasında maliyeti olur toplam. Mısır fiyatı beklentim 1600 le başlayıp 2000 kadar yükselmesi olur o yüzden iyi bir hesapla işe girelim
Abi detaylı bi masraf listesi verim beklentisi uygulamalar ile ilgili bi konu açabilirmisin.İlk defa mısır ekicez ama detaylı bi konu bulamadım