Hangi Makina ile para kazanabilirim.

Ynt: Hangi Makina ile para kazanabilirim.

tumosannn link=topic=67289.msg764831#msg764831 date=1375835712' Alıntı:
favorı45 zehır gıbısın sende bu kafa varken yakında zeengın olursan sasırma, demedı deme zengın olursan benıde gor ;D ;D anlş-*s

süper hesap emeğine sağlık:D

Toprağın anası taştır...

Toprağın en değerli kısmı da yüzeyi, cildidir.. (Anız yakmak cinayettir!)

Taş kırılıp un ufak olunca içindeki minerallerden toprağa katkı mümkün ama bunlar hassas, binlerce yıllık dengeler fazlası da zarar!

Taş un ufak olsa da hemen toprak oldu diye bişey yok...

Tamamd
UÖZKAN.77 link=topic=67289.msg764944#msg764944 date=1375884953' Alıntı:
Toprağın anası taştır...

Toprağın en değerli kısmı da yüzeyi, cildidir.. (Anız yakmak cinayettir!)

Taş kırılıp un ufak olunca içindeki minerallerden toprağa katkı mümkün ama bunlar hassas, binlerce yıllık dengeler fazlası da zarar!

Taş un ufak olsa da hemen toprak oldu diye bişey yok...
tamamdırr ben mesajı aldım :) tesekkurler

Taş toplama makinasını geçen sene kullandık biraz bilgi vereyim.85-90 hp 4x4 motorla iyi çalışırsan 20 dönüme yaklaşıyor.Deposu gerçekten çabuk doluyor 20 dk falan ancak sürer.Ancak arazi durumu işin ilerleyişini çok değiştiriyo.tarla dalgalı olursa boşaltmak ölüm.ama baa göre para bırakabilecek bir alet.

Aslında bnm amacım engebeli bi araziyi mera alanına dönüştürebilmek para kazanmak değil aslında dolaylı yonden yine para kazanacagım :) biraz kepçe kırıcı vs çalıştırdıktan sonra ekilebilir bi alan haline getirmek istiyorum

Burda devreye tesviye, ıslah, kepçe girer... taş toplama işin bi parçası olur.

Çağrı; hangi traktörle 20 dönüm topladınız? Arkadaş tek çeker 74 bg tümoyla 6-7 dönümü geçemedi 2-3 yıldır.. Gerçi o da 4x4 şart bu makinaya diyor ama..

UÖZKAN.77 link=topic=67289.msg765236#msg765236 date=1375980786' Alıntı:

Çağrı; hangi traktörle 20 dönüm topladınız? Arkadaş tek çeker 74 bg tümoyla 6-7 dönümü geçemedi 2-3 yıldır.. Gerçi o da 4x4 şart bu makinaya diyor ama..
MF 3085 ve SAME 95T ıkısıyle de çalışıldı

UÖZKAN.77 link=topic=67289.msg765236#msg765236 date=1375980786' Alıntı:

fiat 70 56 tek çeker günde 15 dönüm(1600m2) filan topluyodu yeri geldiğinde 15 dakikada remorkun dolduğuda oluyo ama arazi düzlük bayır filan yok

Bizim arkadaşın, makinanın çalıştığı köy dağlık biraz meyilli ama bu kadar fark etmesi çok şaşırtıcı.. gerçi Tümüdan memnun değil deşicem diyor ama sizinle arada uçurum var!

6-7 dekarı geçemedim diyor siz 15-20 dekarlardasınız..

Yada düzle meyil arasında uçurum var..

Makinası Kanya-YÜKSEL ' di galiba, makinanın kalitesinden çalışmasından çok memnun bu arada..

UÖZKAN.77 link=topic=67289.msg765436#msg765436 date=1376129131' Alıntı:
Bizim arkadaşın, makinanın çalıştığı köy dağlık biraz meyilli ama bu kadar fark etmesi çok şaşırtıcı.. gerçi Tümüdan memnun değil deşicem diyor ama sizinle arada uçurum var!

6-7 dekarı geçemedim diyor siz 15-20 dekarlardasınız..

Yada düzle meyil arasında uçurum var..

Makinası Kanya-YÜKSEL ' di galiba, makinanın kalitesinden çalışmasından çok memnun bu arada..

traktorle alakası yok ozkan bey tamamen yerdekı tasın yogunluguyla alakası var uyy-*s otekı 1 donumde 1 romork cıkartır tumo 1 donumde 4 romork tas cıkartırsa atıyorum eee nasıl bır tutarsın ? anlş-*s aynı olmasını anlş-*s

Çağrı link=topic=67289.msg765019#msg765019 date=1375898266' Alıntı:
Taş toplama makinasını geçen sene kullandık biraz bilgi vereyim.85-90 hp 4x4 motorla iyi çalışırsan 20 dönüme yaklaşıyor.Deposu gerçekten çabuk doluyor 20 dk falan ancak sürer.Ancak arazi durumu işin ilerleyişini çok değiştiriyo.tarla dalgalı olursa boşaltmak ölüm.ama baa göre para bırakabilecek bir alet.
Kardeş dönüm hesabı mı yoksa depo hesabı mı çalıştınız

Evet dönüm değil kaç günde/saatte depo taş çıkar hesabı daha adil mantıklı..

Ben de şu hesabı yapıyorum günde 6-7 dönüm geçilmezse piyasaya iş yapmak zor, fiyat mecbur yüksek olacak.

Ama bizim zetor-90 ' la 10-15 dönüm yapılırsa biraz indirimle sürümle birlikte para kazanmak mümkün olur..

UÖZKAN.77 link=topic=67289.msg765628#msg765628 date=1376213606' Alıntı:
Evet dönüm değil kaç günde/saatte depo taş çıkar hesabı daha adil mantıklı..

Ben de şu hesabı yapıyorum günde 6-7 dönüm geçilmezse piyasaya iş yapmak zor, fiyat mecbur yüksek olacak.

Ama bizim zetor-90 ' la 10-15 dönüm yapılırsa biraz indirimle sürümle birlikte para kazanmak mümkün olur..
beyler bu iş depo hesabı yapılır ok donum hesabı yaparsanız zarar edersınız noo*-*- anlş-*s ok-*-s