Hangi rakam kaç beygir?

08.03.2017
76
19
43
Denizli

Merhaba arkadaşlar Allah aşkına bu rakamlar kaç beygir? Mesela (Massey'de 3050 50 beygir mi 55 mi? Tümosan'da 5055 50 mi 55 beygir mi?) Galericiler aynı traktöre 5'den 10'a kadar farklı yazıyor. Malumunuz hepsini ezbere bilemiyoruz.
Mesela ben 55-65 beygirlik tek çeker bir traktör arıyorum listesi olan varsa hangi markanın hangi rakamı kaç beygir yazanilir mi Allah için liste halinde? Mesela;
Massey 265 s = 65 beygir
gibi. Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar Allah aşkına bu rakamlar kaç beygir? Mesela (Massey'de 3050 50 beygir mi 55 mi? Tümosan'da 5055 50 mi 55 beygir mi?) Galericiler aynı traktöre 5'den 10'a kadar farklı yazıyor. Malumunuz hepsini ezbere bilemiyoruz.
Mesela ben 55-65 beygirlik tek çeker bir traktör arıyorum listesi olan varsa hangi markanın hangi rakamı kaç beygir yazanilir mi Allah için liste halinde? Mesela;
Massey 265 s = 65 beygir
gibi. Teşekkürler.

Mesela massey ferguson 3060 67 beygir

• Beğen
Tepkiler: yesi
Sahibinden. com gibi sitelerden beygir aralığı arama kısmından bulabilirsiniz. Filtreleme kısmında marka, model yılı, silindir sayısı, 4x4 veya 4x2, kabin, beygir aralığı, fiyat aralığı, çalışma saati gibi çok iyi detaylı arama mevcut

• Beğen
Sahibinden.com gibi sitelerde oluyor zaten bu sorun. Adam 135 lik masseyi 110 beygir yazmış mesela.
Ama geneli +5 -5 doğru olduğu için bir fikir edinebilirsin. Bazı istisnalar oluyor öyle. Konu ile bağlantısız bir anı paylaşayım. Sahibinde massey 3105 miydi neydi tam hatırlamıyorum. Adam 6 silindir demiş. Açıklamayı okuyunca anladım. Traktöre as900 dü galiba kamyonun motorunu takmışlar.

• Beğen
Tümosan ve New Holland modellerinde seri numarası beygire tam denk geliyor. Ama diğer markalarda aynı değil. Örnek Erkunt 80'lik 75 beygir. MF 265, 62 beygir diye biliyorum. MF 285'ler 78 beygir ya da 76 olmalı. Onun en doğrusunu tanıtım kataloğunda bulursun.

• Beğen
Bazılarının beygirleride biraz cılız olabiliyor, motor torku ve tork artış yüzdesinede bakmak lazım, arkadaşlar.
Sadece onlara bakmakta yetmez. Max tork devri, ağırlık, motor şanzuman uyumu, vb. tabi bunlar kağıt üstünde sadece biraz fikir verir. En iyisi deneyeceksin. Takcan römorku vurcan rampaya takcan pulluğu vurcan tarlaya takcan yem karma makinasını kuyruk mili performansına bakcan. Takcan tek dingil yüklü römorku rampa aşağı frene bakcan. Erkunt hattat perkins motoruyla torku yüksek. Same deutz fahr 80 beygire kadar başak 2075 torku düşük motorlar. Test etmek kıyaslamak lazım

• Beğen
Sadece onlara bakmakta yetmez. Max tork devri, ağırlık, motor şanzuman uyumu, vb. tabi bunlar kağıt üstünde sadece biraz fikir verir. En iyisi deneyeceksin. Takcan römorku vurcan rampaya takcan pulluğu vurcan tarlaya takcan yem karma makinasını kuyruk mili performansına bakcan. Takcan tek dingil yüklü römorku rampa aşağı frene bakcan. Erkunt hattat perkins motoruyla torku yüksek. Same deutz fahr 80 beygire kadar başak 2075 torku düşük motorlar. Test etmek kıyaslamak lazım
Agzina saglik motor icin herseyi soylemissin bunun ustune soz soylemeye gerek yok tartisma bitmistir

• Beğen