hattat a 70 likmi erkunt 70 t mi

Ynt: hattat a 70 likmi erkunt 70 t mi

ceksparow-1986 link=topic=40581.msg359626#msg359626 date=1300050028' Alıntı:
evet kardeş evliyim 5 yaşında oglum var biraz acele ettik
allah analı babalı büyütsün sağlık sıhhat versin benimde 6 yaşında oğlum var

ŞİMDİ BİZİM BURDA TUZ TORBASI SIRTINA YÜKLENMEYENİN SÖZÜNÜ PEK GALE ALMAZLAR HELE YÜKLENSEDE BABANIN DEDİĞİNİ YARGILAMA OLMAZ ATADIR SONUÇTA yok imzalayacağı kağıtı alacakmış AMA İYİ YAPMIŞ bıraksan imzalasa zaten eldekide getcekmiş oda varya

neyse ben kalktım yatacam herkeze hayırlı geçeler konya tarım fuarına ayın 17disinde gidecem o gün gidecek varmı
ben nisan sonu gibi işlere başlarım 4.12 no pulluk aldım ozaman görecem nasıl çekiyor burdada paylaşırım

ANLAYAN ANLADI SEN GİT OKULUNU OKU ARKADAŞIM BİZ BUNUN OKULUNU OKUYALU 18 SENE GEÇTİ PANCAR MANCAR SLAJ BALYA MAKİNALARI DERKEN HEM ÇALIŞTIK HEM ÖĞRENDİK MERMER FABRİKASINDA ÖN MUHASEBECİYİM BALYAMIDA YAPARIM SLAJIMIDA EVDE Kİ HAYVANLARIDA BAKARIM GELİRİM FABRİKAYA İŞİMİDE YAPARIM SEN DİYORSUNKİ BU İŞLERLE UĞRAŞMAKTAN OKUL ZOR YÜRÜYOR

ceksparow-1986 link=topic=40581.msg359622#msg359622 date=1300049967' Alıntı:
akıl var mantık var volkan 70 hp 3800kl kocamanak 4 lastik arkada 4 veyahut 5 li pulluk 1lt mzot 1lt dedigin nedirki 1 bardak yav ben iciyom 1 lt su içmede motor ne yapsın
bence motorun kıralını almışsın korkma hiçbirşeycik olmaz yakıtıda düşer çanavargibide asılır
burda birinde nh td65 vardı 4x4 2010 1 depoyla 3 14no pulluk 25 dönüm sürmüş oda aynen yakınıyordu çok yakıyor diye sonra yakıtı düştü dedi sıfır motorların hepsinde aynu sıkıntı var
ha gecende biri td85 5 saat çift sürmüş 70lt mazor yakmış saatte 14lt yapıyor normalmi yapacag birşey yok öalıştıkca düşer
sen niye çok yakıyor diye asg*- asg*- asg*- ya :) :) :)

murat_saribas link=topic=40581.msg359629#msg359629 date=1300050239' Alıntı:
allah analı babalı büyütsün sağlık sıhhat versin benimde 6 yaşında oğlum var

ŞİMDİ BİZİM BURDA TUZ TORBASI SIRTINA YÜKLENMEYENİN SÖZÜNÜ PEK GALE ALMAZLAR HELE YÜKLENSEDE BABANIN DEDİĞİNİ YARGILAMA OLMAZ ATADIR SONUÇTA yok imzalayacağı kağıtı alacakmış AMA İYİ YAPMIŞ bıraksan imzalasa zaten eldekide getcekmiş oda varya
abi bizim burda adam olanın sözü geçer babam bana şunu şöle yap deyince aynen yaparım kıvırmam.babamda beni sayar yeri geldiğinde..karşılıklı güven saygı sevgi oldumu tuz torbasını sırtına almaya gerek yok.. benim sana yalan söylemeye gayret ettiğim bi durumda yok..bu motoru kimseye abartmayada kimsenn hakkı yok.

anayurtlu 3105d link=topic=40581.msg359624#msg359624 date=1300050010' Alıntı:
yok abii ülkemin malı çok güzel tasarım ama millete az yakıyor çok çekliyor dediklerinden insanın canı sıkılıyor motor kasaya ufak geliyor çaresi olmalı abi bekara karı boşamak kolay deme valla ben bu işlere bakacam die okulumu zor okuyom yapma allah aşkına
ilk önce hayırlı olsun erkunt almışsınız memnun değilsin galiba yakıtı hepsi yalan bizim burda kullananlar yakıtından şikayetçi çok yakıyor diyor yolda yüksek viteste bayılması kocaman kasaya ufacık 3 silindir motor koyarlarsa tabi bayılma yapar birazda erkuntu küçük traktör verip alanlar genellikle o yüzden iyi geliyor onlara ağır işte kullansalar anlarlar o zaman erkuntu

djzeus link=topic=40581.msg359662#msg359662 date=1300051708' Alıntı:
ilk önce hayırlı olsun erkunt almışsınız memnun değilsin galiba yakıtı hepsi yalan bizim burda kullananlar yakıtından şikayetçi çok yakıyor diyor yolda yüksek viteste bayılması kocaman kasaya ufacık 3 silindir motor koyarlarsa tabi bayılma yapar birazda erkuntu küçük traktör verip alanlar genellikle o yüzden iyi geliyor onlara ağır işte kullansalar anlarlar o zaman erkuntu
sağolasın pek hayrlı değil ama inşllh düzelir açılır diyorlar bakalm biz sanki hiç sıfır motor görmedk..haklısn.

djzeus link=topic=40581.msg359662#msg359662 date=1300051708' Alıntı:

VARSIN BEN ANLAMAYAYIM VARSIN BENİM ERKUNTLAR ÇOK YAKSIN HERALDE JOHNDERE KADAR YAKMAZ 1000 M2 TARLA SÜRÜMÜNDE 4 LİTRE YAKTIĞINI BİLİYORUM YANLIŞMI GÖRMÜŞÜM YOKSA BİZZAT ŞAHİT OLDUM 277 DE AYNISINI DEMİŞLERDİ AMA 277 KENDİM KULLANDIM ÖYLE BİŞEY YOK AMA JOHNDERE MASAL OKUMASIN

anayurtlu 3105d link=topic=40581.msg359559#msg359559 date=1300047815' Alıntı:
abi hepsi uydurma yaa tamam tarlada gitsin dersen güzel hakını vererek sürüm yaparsan 2litre yakıyor yaa bunu her traktör yapar. 4l-h aga yaa 4l de biraz iyide h de hiç gitmiyo motor kendi başına ufak bi rampada kesiliyor.
Ben okadar ısrar ettim aldırdım babama ben yalan söylemem valla pişmanım babamda beni kırılmasın die bişey söylemiyo ama bakalım intercooler flan taktırabilirsek yoksa biz bu motoru böyle kullanamayız bildiğin manda yaw. yolda yakıt desen 110/90gibi aynı bırakın agalr olmaz böle ayıp millete yapılan.. hattata gelince hiçbi bilgm yok.

bakın arkadaşlar ben şuan erkunt kullanıcısı degilim iki tane erkutum oldu hem tek çekeri hem çifçekeri servet 80t nin.. erkuntu ilk aldıgımız zaman bir ay byunca bizde hiç begenmedik nasıl bu traktör dedik.. bir kaç ay gecti tarlaya soktuk viteslerine ve kullanımına alıştık vites hızlarına göre kullanmaya v.s. sonra cok memnun kadık.. gercekten tarlada 75bg güçündeki tüm traktörlere meydan okur.. yakıtı ise 14-15 gaz aralıgında kullanırsanız yerine göre 1.2-1.5 arasıdır.. pancar yerlerinde 2litre dir..

gelgelelim yolda kullanımına ve yakıtına yolda tekçeker erkunt hiç yakmıyordu.. çifçeker erkunt sa yolda yakıyordu tüm çifçeker traktörler gibi mesela td85 veya td65,mf3075 bunların 4x4 olanlarının hepsi yolda çok yakıyor.. bunda normal olmayan bi yön yok..

sürat meselesine gelelim benim traktörün eski kasa 2009 model di 1100 saat civarı sattım.. traktörün 4L ile 4H arasında sürat farkı cok ve 3H ile 4H arasında bu yuzden tam devrini bulmadan vites atınca bis üre hafifi bogulma olurdu.. sonra devrini bulunca giderdi 40-45km/h arası bi surat yapardı duzde hiç bi traktörde yetişmez düzde.. 5 ton yukle düzde devrini alınca gidiyordu gayet iyi.. gelgelelim diger tum markaların süratli olan traktörlerinde bu durum var mesela valtra A75 oda aynı oda 4. vitesinde hep bogulur.. yani bu durum bu güçteki bi traktör için normal traktör 4ton ivmelenmesi kısa mesafede zor oluyor... jd lerin 85 ve 95 likleri bile 40km/h yapanları yolda son viteste boguluyor

sizin traktörünüz yeni onun bi acılmasını bekleyin ve sonra tarlaya sokun tarla performansını görün ondan sonra pişman olun derim.. 110bg lik traktörden inip 75bg lik traktöre binince sizi performansı tatmin etmeye bilir ama dengi traktörler içinde en iyisi diye bilirim... ben şuan 75bg civarı düşünsem yine erkunt alırım biz cok memnunduk hiç bi sorun yaşatmadı.. uygun ekipmanla kullanın performansı tatmin edecektir tarlada hiç bi zaman patinajda kalıpta cekmem demez arkasındaki ekipman ne olursa olsun en fazla bogulur öle oluncada debriaja basıp bi gaz verin ayagınızı cekin debriajdan alır götürür.. tork egrisi cok dik oldugu için 14-15 gaz aralıgında tutarsanız performansı ve yakıt ekonomisini görebilirsiniz.. yok 20 gazda kullanayım derseniz yakıtnın digerlerinden farkı kalmaz.. yolda yine 18-20 gazı gecmeyin cok yakmaz.. benim tecrubelerim bunlar erkuntun ne bayisiyim nede kullanıcısıyım şimdi ama erkunt bana göre en iyi yerli şuanda.. bunu siz onu tarlaya sokunca göreceksiniz ve eliniz iyice kullanmaya alışınca.. hidrolik ayarlarını güzel yapın görün.. benim eski traktörümün videolarıda var sitede..

Erkunt şöför secen traktördür.. alışmanız zaman alabilir.. mesela erkunt fabrikasının o ünlü şöförü neden az yaktırıp cok çektiriyor .. videolarda tarlanın içinde 4.vites son gazla gidiyor.. çünkü adam traktörü tanıyor motorundan nasıl performans alacagını biliyor.. iddia ediyorlar zaten inanmayana gelip deneyelim diyorlar..

pişmanlık duymayın şimdiden 6 ay sonra karar verin buna..

hatat konusuna gelince.. hattat traktörler erkuntlara benzer şanzıman özellikleri var.. guzel görunuyor.. ama şahsen ben hattat tarıma güvenmiyorum çifçinin yanında olan bi üretici degil. kar odaklı bi üretici garanti vs. de sorun yaşayan eskiden hema ve universal den mahkemelik olan cok olmuş sattıgı mala sahip cıkmıyor gözlemlerime göre.. umarım degiştirmişlerdir bu görüşlerini..

anayurtlu 3105d link=topic=40581.msg359669#msg359669 date=1300051932' Alıntı:
sağolasın pek hayrlı değil ama inşllh düzelir açılır diyorlar bakalm biz sanki hiç sıfır motor görmedk..haklısn.
biraz kullan motorunu ama perkinsler öyle değildir sonradan yakıtı düşmesi filan ıveco motor olsaydı hesas onlar kullandıkça düşer yakıtı olmazsa değiştirirsin işin ağırsa traktörü en mantıklısı kötken çözüm massey ferguson new holland john deere bunlara mazot düşmanı diyorlar ama türkiyede bu 3ünden başka traktör alınmaz

hatat konusuna gelince.. hattat traktörler erkuntlara benzer şanzıman özellikleri var.. guzel görunuyor.. ama şahsen ben hattat tarıma güvenmiyorum çifçinin yanında olan bi üretici degil. kar odaklı bi üretici garanti vs. de sorun yaşayan eskiden hema ve universal den mahkemelik olan cok olmuş sattıgı mala sahip cıkmıyor gözlemlerime göre.. umarım degiştirmişlerdir bu görüşlerini..

benim yaşım 24 eski hema veyahut ünüversalları bilmem ben hattatı almadan önce de duydum çitciye yamuk yapmışlar ben aldım herhangi bir proplem olursa hemen cevap veriyorlar sonra ne olur bilmem veyahut nevşehir servisi öyle ben memnunum
şuanda hema istanbul çerkez köyde

hattat
valtra
ferrari bahçe traktörü
ve mf 4400 serisini üretiyor okadar basit degil korkmayın

inşallh düzelir yavuz abi en büyük temennimiz o. ama emin ol benim bi dostumda 3075te var köpek gibi asılıyor.. anlaşılan busene çok deneme yapacz yoldada tarladada deniycem.75hpliklerle. tna75de var.

anayurtlu 3105d link=topic=40581.msg359734#msg359734 date=1300054237' Alıntı:
inşallh düzelir yavuz abi en büyük temennimiz o. ama emin ol benim bi dostumda 3075te var köpek gibi asılıyor.. anlaşılan busene çok deneme yapacz yoldada tarladada deniycem.75hpliklerle. tna75de var.
O zaman en iyi sonucu alirsin Volkan, içinde şüphee felanda kalmaz bak bu Sene bende Senın yaptğını yapcam ;)

anayurtlu 3105d link=topic=40581.msg359734#msg359734 date=1300054237' Alıntı:

hiç denemene gerek yok sonucu ben söyleyeyim tarlada tn75a erkunt a yetişmez.. ama yolda yüklü tn75a daha seridir vites aralıkları daha iyi oldugu için dogruya dogru .. ama karşılaştırdıgın traktör ital ve serisinin en guzel traktörü bunuda unutma.. üretimide şuan yok.. yerine t4030 var cok guzel ama onunda fiyatı malum...
3075d agır traktör erkunta göre tarlada onunda erkuntla baş edecegini sanmıyorum ve 3075d 80bg güçündedir.. düz yolda yetişemez erkunta ama rampada erkunt 4 ten düşerse yuklu ozaman o agır oldugu için daha iyi performans gösterebilir..

tarlada 75bg de servet80t ye rakip olacak traktör yok bence şuan piyasada tarlada zf şanzımanın faydasını fazlası ile göreceksin....

mf cilerin ankarada erkunt u yaktıgını herkes bilir denemelerde erkuntu geçemeyince mf bayisi erkuntun birini yakmış zorundan..

şuan erkunt kullanıcısıda degilim yorumlarımda fanatizm aramayın dogruya dogru ..