hattat a 70 likmi erkunt 70 t mi

Ynt: hattat a 70 likmi erkunt 70 t mi

wan7ed link=topic=40581.msg359740#msg359740 date=1300054490' Alıntı:
O zaman en iyi sonucu alirsin Volkan, içinde şüphee felanda kalmaz bak bu Sene bende Senın yaptğını yapcam ;)
bakacaz ahmet :)
ceya023 link=topic=40581.msg359748#msg359748 date=1300054892' Alıntı:
hiç denemene gerek yok sonucu ben söyleyeyim tarlada tn75a erkunt a yetişmez.. ama yolda yüklü tn75a daha seridir vites aralıkları daha iyi oldugu için dogruya dogru .. ama karşılaştırdıgın traktör ital ve serisinin en guzel traktörü bunuda unutma.. üretimide şuan yok.. yerine t4030 var cok guzel ama onunda fiyatı malum...
3075d agır traktör erkunta göre tarlada onunda erkuntla baş edecegini sanmıyorum ve 3075d 80bg güçündedir.. düz yolda yetişemez erkunta ama rampada erkunt 4 ten düşerse yuklu ozaman o agır oldugu için daha iyi performans gösterebilir..

tarlada 75bg de servet80t ye rakip olacak traktör yok bence şuan piyasada tarlada zf şanzımanın faydasını fazlası ile göreceksin....

mf cilerin ankarada erkunt u yaktıgını herkes bilir denemelerde erkuntu geçemeyince mf bayisi erkuntun birini yakmış zorundan..

şuan erkunt kullanıcısıda degilim yorumlarımda fanatizm aramayın dogruya dogru ..
abi bu traktör 3075le aynı mazotu yakarsa benim için hiçbi cazip yanı kalmaz..fiyatıda pahalı.

bence erkunt ikiside aynı motor ikiside aynı silindir herşeyi aynı şanzuman farklı sadece ama erkunt parça olsun servis olsun güzel hattat daha yeni yayıldıgı için servis yedek parçada pek bişey diyemem ama tipleri güzel erkuntunda hattatında

arkadaslar.erkuntu bikere bayiler ve servisler yuzunden kotu die adı cıkıyo.bayiler 68 hp lik nimet modelini sankı 80_90 hplik traktorlerle kıyaslayıp oyle çifçiye aksettiriyolar.arkasınaki malzeme traktore uygunsa emsallerine gore erkuntun zf sanzımanlı olanına kımse yetısemez.hem yakıt hemde cekiste.4 h vitesle elbette boguluyo.bende ilk aldıgımda h vites ile kalkım 4de attıgımda gaz yemiyodu.ama isin sırrı su.L _1ve 2ve 3ve 4 sonra L_den h konumuna gecıs yaptımı hıcbı sıkıntı yok.BİRDE HİDROLİGİ İYİ AYARLICAN.GERCEKTEN COK HASSAS bir hidrolıgı var.tam ayarlı oldugunda sankı hidrolik kolları pullukla oynuyo arkada.ben denedim arkadaslar tam 10 dekar tarlamda evime gıdıp gelme dahil(tarla ev arası 3200 metre ölctum)dekarda 1200 cıktı yakıtı.ünlü 4lü 12 inç.ister inanın iser inanmayın.ha buarada tarlayı tam olarak 1 saat 45 dakikada bitirdim.(vites konumu tarla L _4 İDİ..1600-1700 DEVİRDE)surdugum tarla sogan tarlası idi.

hattatlarda kotu degil ama alırken bide satacagınızı düsünün.benim amcam ıkıncı el traktor galerıcısı.bugunku pıyasada hattaların ıkınci eli cok dusuk ve zor satılıyor.ama erkuntun ikinci eline bakın degerini hic kaybetmiyo.bıde satacam dedimi musterısı cok.hattaı ben soyle yorumlarım... üç beş sene onceye dek üniversal traktorler vardı.643_683 modelleri.bugun sorun bakalım galericelere elimde üniversal 643 var die. kimse almıyo bile.bunu ülkeye ithal edende hattatı.talep olmayınca bıraktı hemen.saygılarımla..

erkuntun zf modellerinde tek kusuru senkromec olmayısı.gercekten bu cok kotu valla.ama kullandıkca elin alıstıkca bu cırtlama olayıda kesiliyo.umarım bunu erkunt bi care bulur.fabrıka sitesine meil attım bu cırtlama icin 1 gun sonra aradılar valla.calısmalar suruyomus.zf sanzıman icin senkromec olayını cozeceklerini soyledi yetkili kisi.hosuma giden tarafı ise adam telfnu hemen kapamadı.servisten memenun olup olmadıgımı traktorde negibi degisiklikler olması gıbı konular hakkında baya 20 dakka falan muhabbet ettik.ben sonderece memnunum erkunttan.gorusumde cok degil 5 seneye dek turkıye pazarında lider marka olacak goreceksınız.aslında burada benim onun traktoru die bisey olmaması gerek.çifçiler olarak yapılan hersey bizim daha rahat ve kolay calısıp para kazanmamız için degılmıkı.keske daha iisini yapsalar.bizlerde gucumuz cercevesinde almaya calısırız.dedem derdiki çifçi ömrü boyunca hep demir aletlerine calısır.hiç eksigi bitmez.hersene bisey elmaya calısır.dogruymus be dedem.nur icinde yat.

arkadaslar daha sekiz ay önce hattat a70 im vardı sıfır aldım 280 saatede kubotaylada takas yaptım motor cok yakısıklı ama motorun güc bakımından mf 135 lık kadar gucu var ben pancar ekıcısı olarak kantara pancar goturuyorum ama bide bana sor motorun ikinci vitesten sonrası yok yani rampalarda takviyeye inmem gerek yani valla sastım bugun 240lık bi mefe bile o rampaları 1.ci vıtesle pasalar gibi cikiyor bizim hattat sa yavrum rampaları gordumü ayagını diriyor ben cıkmam dıye bu ne yav dedim sevise sordum abi bunların 80 lıkle 70 lerınde var 90lik alın onlarda yok onlar dort sılındır dedi dedim kardesim benim valtra a85 var nabacam 90lık hattatı dedim eh ozaman satacaksın dedi hattatı dedi sonra kubo dikkatimi cekti 52 ye hattatı verdim 22 de kuboya verdim masallah kubo canavar valla heleki kurtulmusum hattattan rezil valla ama valtrama diyecek yok hattat yaramaz arkadaslar... uyy-*s

erkuntların arka hidroliginde bi bobin varmiş arkadas ben şahidim harman zamanı 4sefer filan degiştirivirdiler klima desen ikide bi bozuluyu bide dokunmatik dügmelerin arızasını elektrikçi çözemedi valla kepazeligin bini bi para köyde hattat alanlarda bi sikintı yok hele biri tas topluyu valla adamın motoru arıza yapacak diye bi harrman bekledim benim tümocan motorun kralı diyecedim ila masaalah bizim motor debrej yedi onda da tık yok ben 4 sefer filan arka lamba yaptırdım o el deydirmedi servisi geliyi elektrikcisi ayrı tamircisi ayrı klimacısı ayrı valla konyada iyi organize olmuşlar gecende odada oturuyorduk bizim garantiler 3 yıla cıkmış dediler bende seninkine degil yeni sattıgına verir garantiyi dedim telefon actı yanımda sattıgı motorununda garantisini uzatmiş ha bana sorarsan tumosan al derim cünkü iş iddaya vardı en iyi yerli tumosan iç-*-*

bendede hattat var ben cok memnunum su an da 4140 sate geldi yaz kış calısıyo gecenlerde konyada tumosancı koçaklarda 110luk vardı 65 liraya satıldı bizzat şahid oldum ikinci ele gelince 110luk 2012 varsa 55bin tl bana yarar da 2015 kadar kır kırabildigin kadar