havuç işi zor iş

Ynt: havuç işi zor iş

kolay gelsin çamurda uğraşmak zordur
allah kolaylık versin ramazan abii zor iş...
bereketli olsn ramazan abi gerçekten çok zor bi iş o çamurun içinde çalışmak..
sağolun arkadaşlar
allah bereketını arttırsın . yav bu havuc nezaman ekılır nezaman sokulur ? kackez sulanır?
havuç mart ayında ekilmeye başlanır nisan mayıs haziran ve temmuz ayına kadar devam eder önce ekilen havuçlar ağustos ayında hasada başlanır havuç suyu sever zaten sulamasan kesinlikle çıkmaz yağmurlama ile sulanır en az 10 defa sulanıyor
abi Allah kolaylık versin. zor iş inşAllah emeğinizin karşılığını da alırsınız. bu çektiklerini,z yüzünüz de tebessüm bırakır..
:)
kolay gelsin ramazan güzel bir paylaşım olmuş.inşallah bu uğraşlarınızın karşılığını alıyorsunuzdur.
Allah bereket versin alıyoruz bazende tarlada kalıyor belli olmaz bazen para yapar bazende süreriz çiftcinin işi böyle işte

By_eSeS link=topic=37018.msg314379#msg314379 date=1292159544' Alıntı:
anlamıs degilim.!
şöyle anlatayım adamcağız gübre parası verecektir mazot parası verecektir oğlan evlendirecektir kız çıkaracaktır motorunu rekteve ettirecektir daha akla gelmeyen bir çok verilecek yer vardır ee tarla havuçluyken sürülünce kim kime para verir.... İnşallah anlatabildim

ramazan , zor işler bunlar ... allah kolaylık versin ... biz traktörü , ekipmanı eylülün sonunda içeri çektik , bahar da gübreye kadar çıkmaz daha ...
okay bizde havuç bitmediği sürece bizede motorlarada durmak yok birde havuç piyasası yükselirse kimse durduramaz bizi :D
abi Allah kolaylık versin inşallah emeğinizin karşılığını alırsınız
bir laf var (yatan aslandan daha nasiplidir gezen tilki) diye uğraşırsan mücadele edersen karşılıksız kalmassın ama az ama çok orasını bilemeyiz
Gerçekten çok zor işiniz var MEVLAM çok çok kolaylıklar versin size,pazarınızda iyi olsun,güzel fotolar bu işin zorluğunu iyi anlatıyor
Allah kolaylık versin güzel ve zevkli iş. Zaten yağmur yağa sen çalışasın. İnsan ne çok iş görür o zaman. ) Allah yardımcınız, bereketiniz bol olsun.
sağolun yorumlar için teşekkürler arkadaşlar
kolay gelsin abi piyasa cekmeye başlamış sanırsam
sağol seyit piyasa hemen hızlanmaz galiba havalar böyle sürekli giderse biraz daha farklı olur

Allah kolaylık versin abi, işiniz zor. Ama zor da olsa ben bu havuç işini yapmak isterdim. Her mevsim çalışmak, makineyi boşa yatırmamak ve emeğin karşılığını almak güzel bir şey.
Gelecek sezonda beleşe şoförlük yapabilirim aklında bulunsun :D
...

Allah kolaylık versin abi, işiniz zor. Ama zor da olsa ben bu havuç işini yapmak isterdim. Her mevsim çalışmak, makineyi boşa yatırmamak ve emeğin karşılığını almak güzel bir şey.
Gelecek sezonda beleşe şoförlük yapabilirim aklında bulunsun
sağol holland motorlar pek durmuyor burda zor olsada alıştık
beleşe şöför bulamıyoruz biz işe göre parası var işçilerin ;)
ama usta şöför her zaman iş bulur burda anlş-*s
hakikaten çok zor bir iş allah kolaylık versin
sağol

k0lay gelsin ramazan....bu işler k0lay değil...herkesin işide değil bu çamurda uğraşmak ,bizde kışlık mahsül hasadında böyle uğraşıy0ruz işte,yazın çeltik kışın lahana vs..bu işlerin z0rluğunu yaşayan bilir...ama kışlık mahsül yazlığa göre daha iyi para bırakıy0r ,bırde şu dikkatimi çekti,tarlada su var ama traktörler tarlayı yarmıy0r, resimlere göre k0nuşuy0rum..tekrar k0lay gelsin...

ramazan abi şahinoglu 60 lira veriyor bana günlügüme sadece havuc dolduracan diyor ben gitmedim
seyit 60 lira iyi para burada işe göre para veriyorlar işçiye 1000 liradan başlar 2000 binliraya kadar verirler
k0lay gelsin ramazan....bu işler k0lay değil...herkesin işide değil bu çamurda uğraşmak ,bizde kışlık mahsül hasadında böyle uğraşıy0ruz işte,yazın çeltik kışın lahana vs..bu işlerin z0rluğunu yaşayan bilir...ama kışlık mahsül yazlığa göre daha iyi para bırakıy0r ,bırde şu dikkatimi çekti,tarlada su var ama traktörler tarlayı yarmıy0r, resimlere göre k0nuşuy0rum..tekrar k0lay gelsin...
sağol ayhan abi hangi mahsül parayı az bırakır hangisi çok bırakır belli olmuyor :S
tarlanın çökmemesinin nedeni biraz kumsallık var bu tarlada söküm yapılırkende haddinden fazla çineniyor sıkışıyor toprak ondan çökme olayı az oluyor