hemşerim, NAİL 59 a özel tekerli 312 vario....

Ynt: hemşerim, NAİL 59 a özel tekerli 312 vario....

ağır abi link=topic=22218.msg188244#msg188244 date=1245223860' Alıntı:
yorgan gitti kavga bitti bı adamın üzerıne bu kadr gelınmez hele o insan baban yasında ıse olacagı buydu gece özelden yazmıs siteden ayrılıyorum dıye ına yaksınlar artık hemde hınt kınası
banada yazmış abi siteden tamamen ayrıldım diye...
senin yazdıklarınada tamamen katılıyorum

Akünün traktörün ne tarafında olması gerektiğini söylemeden gittiyse yazık etmiş.

Neyse benim amacım gitmesini sağlamak falan değildi, birileri üzerine gitti kabak benim başıma patladı.
Ben sadece küçümseyici, anlamsız ve gereksiz tavrının sebebini sordum ve öyle yapmadan yani bu sitedeki bazı insanlara uymadan kendi çizgisinde devam edip, eskisi gibi bilgilendirme amaçlı yazılar yazmasının onu daha yaşına uygun biri olarak göstereceğini söylemeye çalıştım, ama olmadı.
Hayırlısı olsun ne diyelim, hayat devam ediyor...
...

ayrılacağını düşünmüyorum şayet atilla abi siteden ayrıldıysa bu site için büyük bir kayıp...konudaki yorumların hepsini tek tek okudum ve durumun buraya gelmesinin sebebini anlayamadım...sadece bir yanlış anlaşılma olayları buraya getirmiş...Atilla abi bir makina mühendisi ve traktörlerede oldukça meraklı ve yaşının getirdiği bir tecrübeyede sahip.. sitedeki hiçbir arkadaş dizel motorlar hakkında ondan iyi olduğunu söyleyemez...site tecrübeli ve teknik bilgiye sahip arkadaşlar ayrıldıktan sonra sanırım newholland mı çeker masseymi çeker, yok benim traktör senin traktörü döver,benimki su yakar seninki yağ yakar muhabbetinden öteye gidemez...duruma tepki için bir hafta şayet düzelme olmazsa bir ay boyunca yorum ve paylaşım yapmamaya karar verdim...umarım tüm arkadaşlar yanlışlarını düzeltir...

atilla abinin siteden ayrılmasına hala bi anlam veremedim...yorumlar okadarda sert değil..holland arkadaşımızlada görüştüm kendisi kasti bir şey yapmadığını ve sadece kendi fikirlerini yorumladığını belirtti ayrıca atilla abinin bu şekilde ayrılmasına bi anlam veremediğini belirtti...sonuçta atilla abinin böyle bir sebebten siteden ayrılacağını sanmıyorum ..şayet ayrılırsa site kaybeder...

uzunyayla link=topic=22218.msg188423#msg188423 date=1245335882' Alıntı:
atilla abinin siteden ayrılmasına hala bi anlam veremedim...yorumlar okadarda sert değil..holland arkadaşımızlada görüştüm kendisi kasti bir şey yapmadığını ve sadece kendi fikirlerini yorumladığını belirtti ayrıca atilla abinin bu şekilde ayrılmasına bi anlam veremediğini belirtti...sonuçta atilla abinin böyle bir sebebten siteden ayrılacağını sanmıyorum ..şayet ayrılırsa site kaybeder...

Beni zan altında bırakıp suçlayıcı mesaj atanlar var ama benim onlara diyecek lafım yok, kimin ne demek istediğini bilen biliyo.
Açıklaman için çok teşekkür ederim abi.

Atilla bey keşke gitmeseydi, ben gerçekten onun gitmesi için söylemedim söylediklerimi. Gideceğini bilseydim de konuşmazdım zaten.
Tartışmayı uzatmak istemiyorum ama beni suçlu olarak gören, bu olayın sorumlusu olarak beni göstermeye çalışanlar -varsa- benim olaydaki kabahatsizliğimi sadece bu konuda geçen konuşmaları azıcık okuyup objektif bir bakışla değerlendirilerse anlayacaklardır.
...

Bu çok komik bir durum. Birileri birşeyler söyleyecek, hatta herşeyi söyleyecek, birileri de buna biraz karşı görüş bildirince hemen alınganlık gösterilecek. Bu çok saçma. Ben zamanında bu sitede mahşerin üç atlısı tabirini kullandığımda herkes kızmıştı. Ama benim ne kadar haklı olduğum ortaya çıktı. Açıkça benim manevi kardeşim diye birbirlerine hitap ediyorlar. Zaten bu mahşerin üç atlısı kardeş olsalar bu kadar benzerler. Yine tekrarlıyorum. Bu arkadaşların teknik yorumlarını ilgiyle takip ediyorum. Gerçekten bilgili insana kimse birşey diyemez. Ama insanlar fanatiklik yaparsa ya da at gözlüğü takarsa işte böyle olur sonra. Bir de bu ben gidiyorum tavırları da çok basit geliyor bana. Daha öncede birileri kendi adına gitmeli mi kalmalı mı diye anket düzenlemişlerdi. Çok komik hareketler bunlar.

uzunyayla link=topic=22218.msg188366#msg188366 date=1245306758' Alıntı:
ayrılacağını düşünmüyorum şayet atilla abi siteden ayrıldıysa bu site için büyük bir kayıp...konudaki yorumların hepsini tek tek okudum ve durumun buraya gelmesinin sebebini anlayamadım...sadece bir yanlış anlaşılma olayları buraya getirmiş...Atilla abi bir makina mühendisi ve traktörlerede oldukça meraklı ve yaşının getirdiği bir tecrübeyede sahip.. sitedeki hiçbir arkadaş dizel motorlar hakkında ondan iyi olduğunu söyleyemez...site tecrübeli ve teknik bilgiye sahip arkadaşlar ayrıldıktan sonra sanırım newholland mı çeker masseymi çeker, yok benim traktör senin traktörü döver,benimki su yakar seninki yağ yakar muhabbetinden öteye gidemez...duruma tepki için bir hafta şayet düzelme olmazsa bir ay boyunca yorum ve paylaşım yapmamaya karar verdim...umarım tüm arkadaşlar yanlışlarını düzeltir...
kayserili kardeşime destekleri için çok teşekkür ederim...

ağır abi link=topic=22218.msg188498#msg188498 date=1245352904' Alıntı:
adam bilir adamın kıymetını sarraf bılır altının kıymetını

Adam adam olmayanlar için kıymetli olabileceği gibi altın sarraflar dışında da herkes için kıymetlidir.
Altının herkes için kıymetli olduğu iddiasına kimse karşı çıkamaz. Herkes altının değerini bilir ve altına altın gibi davranır.

Bazen de adamların adam olmayanlar için kıymete bindiğini veya adam olmayanların adamlar için değer taşıdığını çok görüyoruz.

Şu da var ki kimse kimsenin adamlığını sorgulayamaz.
....
Atilla bey tekrar hoşgeldiniz.
Ve yine tekrar ediyorum amacım Atilla beyin gitmesini sağlamak veya ona saygısızlık yapmak değildi. Bu konu başlığı altındaki konuşmalarımı objektif gözle okuyup değerlendiren her akıllı insan bunu anlayabilir.
Ama yine de bi saygısızlığım olduysa kendisinden çok özür diliyorum.
...

Holland link=topic=22218.msg188609#msg188609 date=1245362425' Alıntı:
Adam adam olmayanlar için kıymetli olabileceği gibi altın sarraflar dışında da herkes için kıymetlidir.
Altının herkes için kıymetli olduğu iddiasına kimse karşı çıkamaz. Herkes altının değerini bilir ve altına altın gibi davranır.

Ben de bazen adamların adam olmayanlar için kıymete bindiğini veya adam olmayanların adamlar için değer taşıdığını çok görüyorum.

Şu da var ki kimse kimsenin adamlığını sorgulayamaz.
....
Atilla bey tekrar hoşgeldiniz.
Ve yine tekrar ediyorum amacım Atilla beyin gitmesini sağlamak veya ona saygısızlık yapmak değildi. Bu konu başlığı altındaki konuşmalarımı objektif gözle okuyup değerlendiren her akıllı insan bunu anlayabilir.
Ama yine de bi saygısızlığım olduysa kendisinden çok özür diliyorum.
...
tamam kardeşimle barıştım ..hediye olarak ... barış mançodan ...kayseri şarkısı ' gesi bağları ' nı hediye ediyorum...

atilla link=topic=22218.msg188463#msg188463 date=1245348232' Alıntı:
kayserili kardeşimi kıramadım....
kararın için teşekkürler abi...sitede bu ve buna benzer olaylar olabilir...sizden isteğim bu tür olaylarda abilik yapmanız...bazı olaylara ve kişilere kırgın olup siteyi bırakmakta size yakışmaz atilla abi...gerçi bu olay bir yanlış anlaşılmadan ibaret ortada öyle büyütülecek bişeyde yok aslında.. holland arkadaşımızda köylüm olmasından ziyade kardeşim gibidir ve kendiside üniversite öğrencisi olup neyin doğru neyin yanlış olduğunu idrak edebilecek kişiliktedir ve sonuçta bir çerkez genci olarak büyüklere saygı konusunda kusur yapacak biride değildir...olay yanlış anlaşılma ve bazı kişilerce büyütülmeden ibaret...sonuçta tarafların barışmasına sevindim..Atilla abinin siteye dönüşünede oldukça sevindim... tekrar hoşgeldin abi...

uzunyayla link=topic=22218.msg188635#msg188635 date=1245396328' Alıntı:
kararın için teşekkürler abi...sitede bu ve buna benzer olaylar olabilir...sizden isteğim bu tür olaylarda abilik yapmanız...bazı olaylara ve kişilere kırgın olup siteyi bırakmakta size yakışmaz atilla abi...gerçi bu olay bir yanlış anlaşılmadan ibaret ortada öyle büyütülecek bişeyde yok aslında.. holland arkadaşımızda köylüm olmasından ziyade kardeşim gibidir ve kendiside üniversite öğrencisi olup neyin doğru neyin yanlış olduğunu idrak edebilecek kişiliktedir ve sonuçta bir çerkez genci olarak büyüklere saygı konusunda kusur yapacak biride değildir...olay yanlış anlaşılma ve bazı kişilerce büyütülmeden ibaret...sonuçta tarafların barışmasına sevindim..Atilla abinin siteye dönüşünede oldukça sevindim... tekrar hoşgeldin abi...

Açıklamaların için tekrar teşekkür ederim abi.
...

uzunyayla link=topic=22218.msg188635#msg188635 date=1245396328' Alıntı:
atilla abin siteye döndü ama ...teknolojik traktör kiriterini hala bulamadın...

Gene gubidik muhabbete döndü iş. 2 gündür bakıyorum Dik rotovatör-merdane-dik rotovatör-merdane-yaylı çizel. Bu ne muhteşem çekiş ??? 6,5 - 7 km hızla çekiliyor. Kimse bunun farkında değil. Bölüm de Fendt hakkında paylaşım-yorum ortamı olmak yerine kusuk torbasına döndü.

Agri_King link=topic=22218.msg189098#msg189098 date=1245548706' Alıntı:
Gene gubidik muhabbete döndü iş. 2 gündür bakıyorum Dik rotovatör-merdane-dik rotovatör-merdane-yaylı çizel. Bu ne muhteşem çekiş ??? 6,5 - 7 km hızla çekiliyor. Kimse bunun farkında değil. Bölüm de Fendt hakkında paylaşım-yorum ortamı olmak yerine kusuk torbasına döndü.

kusuk torbası ise eğer basar gidersin ... hayırdır baktın kusuk torbası ben neden eksik kaldım diye mi düşündün ? ...