Hümikasit mi hayvan gübresi mi?

Arkadaşlar, ekecek yerim 100 dönüm kurak. Hayvan gübresi atsam dönümüne 4 ton gitse 400 ton yapar. Römork 3 ton 150 TL den 20000 TL küsür tutar. Dönümüne 5 kg hümiksit atsam 500 kg gider. Kg 6 tl desem, 3000 TL de o tutar. Uzun vade de ne yapmalı karar veremedim?

İkisi de ayrı ayrı faydalı. İkisindende kullan. Ne kadar kullanacağını şöyle ayarla. Ekerken humikasiti dönüme 3 lt olarak kullan. Parana görede hayvan gübresi at. 2 ton 3 ton 4ton artık ne kadar bütçen varsa... 2 ton yeter. seneye yine atarsın.

• Beğen
Tepkiler: 19ebubekir19
Arkadaşlar, ekecek yerim 100 dönüm kurak. Hayvan gübresi atsam dönümüne 4 ton gitse 400 ton yapar. Römork 3 ton 150 TL den 20000 TL küsür tutar. Dönümüne 5 kg hümiksit atsam 500 kg gider. Kg 6 tl desem, 3000 TL de o tutar. Uzun vade de ne yapmalı karar veremedim?
Hümik asit kullanacak olursanız granül hümik asit kullanın.Daha çok faydasını görürsünüz.Bu sene birkaç dekar alanda deneme yapacaz inşallah sonuçları paylaşmaya çalışırım

Stronger' a çok teşekkür ederim. Olayı özetlemiş.
**Denildiği gibi sivi halde humik fulvik asit kullanın.
**Dekara 5 litre kullanın. Bunun yanında 1 ton yanmış hayvan gübresi kullanın.
**Ayni zamanda dekara 5-10 kg arasinda üre kullanın.
Gayette iyi olacaktır.

Humik asidin iyisini ve uygun maliyetlisini nerde bulurum derseniz oda bende.

Humikcan kullanın arkanıza yaslanın.

Solucan gubreside pahalı ve fayda maliyete baktiginda sinifta kalir.

Ha sera kosullarinda dersen eyvallah.

Humik asit için detayli bilgi almak istiyorsaniz;
0531 858 44 02
Facebook: #SeyhanKimya
Şahsi facebook: Doğancan Seyhan

Neden ve nasıl kaybediyor?
Nasıl kaybettiğini öğrenmek istiyorsan öncelikle humik fulvik asidin yapısını cok iyi bilmen lazim.

Daha sonra bir malzeme granul hale nasil gelir onu bilmen lazim.

Ha bu demek degildir ki tum bu yapidaki urinler faydasızdır. Ince hesap, duzgun proses ile mumkun olabilir.

Lakin fiyatli olur.

Ha direkt leonardite element sardirip bunu granul hale getirebilir misin? evet

Ama buna verecegin paraya git adam akıllı saglam humik fulvik asit cozeltisi kullan bunun yaninda 10 kg dekara taban gubresi kullan cok ama cok daha iyi olur.

Nasıl kaybettiğini öğrenmek istiyorsan öncelikle humik fulvik asidin yapısını cok iyi bilmen lazim.

Daha sonra bir malzeme granul hale nasil gelir onu bilmen lazim.

Ha bu demek degildir ki tum bu yapidaki urinler faydasızdır. Ince hesap, duzgun proses ile mumkun olabilir.

Lakin fiyatli olur.

Ha direkt leonardite element sardirip bunu granul hale getirebilir misin? evet

Ama buna verecegin paraya git adam akıllı saglam humik fulvik asit cozeltisi kullan bunun yaninda 10 kg dekara taban gubresi kullan cok ama cok daha iyi olur.
İnsanların su şöyle olur bu böyle demesi çok yanlış bir davranış.Burda çiftçiyi yanlış bilgilendirme var.Demek granül hümik asidin etkisi olmaz.Sıvı hümik asitlerin ișe yaramayani olduğu gibi granüllerinde ise yaramayani illaki olur.Ben daha önceden defalarca kez yazdım sizede muhakkak okumuşsunuzdur.Birinden duyduğum biseyi söylemiyorum.Granül hümik asidi denediğimiz arazilerin gösterdiği verim artışını defalarca kez yazdım.Tavsiyelerde bulundum.Marka önerisi bile yaptım.Her sene daha çok çiftçiyle tanıştırmak istiyorum.Hatta bu sene bir cifcinin arazisine deneme yapabilirsek uygulama yapacağız.Yapılan yerle ile yapılmayan yer arasında nasıl bir fark var beraber gözlemeyeceğiz.Bu kadar emeğe karşılık binlerce ton üretilen ürünlere ise yaramaz denilmesi çok yanlış.

• Beğen
Tepkiler: hasanfuat
Ayrıca dediginiz gibi tabana sadece 12 kg dap + granül hümik asit (doğru ürün ) kullandığımız arazide hiç üst gübresi atılmadan 360 kg arpa kaldırdık.Aynı tarla geçtiğimiz yıllarda aynı uygulamada(üst gübresi atılarak) 480 kg kadar bugday verimi yakaladı.Demek istediğim bir ürünün verimli olduğu bir önceki yıla göre heleki bu kıraç arazi ise asla bakilmamalidir.

Stronger' a çok teşekkür ederim. Olayı özetlemiş.
**Denildiği gibi sivi halde humik fulvik asit kullanın.
**Dekara 5 litre kullanın. Bunun yanında 1 ton yanmış hayvan gübresi kullanın.
**Ayni zamanda dekara 5-10 kg arasinda üre kullanın.
Gayette iyi olacaktır.

Humik asidin iyisini ve uygun maliyetlisini nerde bulurum derseniz oda bende.

Humikcan kullanın arkanıza yaslanın.

Solucan gubreside pahalı ve fayda maliyete baktiginda sinifta kalir.

Ha sera kosullarinda dersen eyvallah.

Humik asit için detayli bilgi almak istiyorsaniz;
0531 858 44 02
Facebook: #SeyhanKimya
Şahsi facebook: Doğancan Seyhan

Humikcanların fiyatları nerelerde doğan abi. Aynımı hala. Zam geldi mi. :)

Buğday tarlasında derin toprak işlemesi yapmayınız. Mısır,pancar ve ayçiçek arkasından, 10" inch pullukla 15 cm sürüm derinliği yeterlidir.Koyun gübresi olursa daha iyi olur, tavuk gübresi değerleri diğer gübrelerin yaklaşık 4 katı, dozaj iyi ayarlanmalıdır, analiz sonuçlarına göre bölgedeki tarım danışmanlarından tavsiye alınmalıdır.

Humikasitin ekim zamaninda uygulama seklini anlatabilirmisiniz?
Ekimden önce ilac makinesi ile toprağa puskerteceksiniz.
Dekara 2 lt ile 5 lt arasinda gelmeli.
Daha sonra tirmik, aysan ile karıştırın ve ekimi yapın.
Yada ekimden direkt once de atıp ekimi yapabilirsiniz size kalmis.
Urun hakkinda daha detayli bilgi icin 0531 858 44 02

aslında hayvan gübresini tüm gübrelerden ayrı düşünüp.. toprağın anne sütü gibi görmek lazım.. çok etkili ve çok uzun yıllar faydasını görürsünüz..

onun dışında ne kullanacaksanız bilinçli çiftçilere kulak verin..

Ekimden önce ilac makinesi ile toprağa puskerteceksiniz.
Dekara 2 lt ile 5 lt arasinda gelmeli.
Daha sonra tirmik, aysan ile karıştırın ve ekimi yapın.
Yada ekimden direkt once de atıp ekimi yapabilirsiniz size kalmis.
Urun hakkinda daha detayli bilgi icin 0531 858 44 02
Ekim oncesi verilen humik asidin nasil bir etkisi katkisi oluyor
Tohumu humik asit ile karistirip eksek nasil faydasi olur