Hümikasit ve Sıvı Kükürt

Arkadaşlar tarlamız ph 8.2 değerindedir. Analiz sonucuna göre %20 yüksek kireçli çıktı. Araştırmalarım sonucu ph düşürmek için sıvı kükürt ve hümik asit uygulamaları öneriliyor genelde. Daha etkili olması adına ekimden önce ikisini de ayrı ayrı uygulamak istiyorum. İkisinin birlikte kullanılmasının sizce bir sakıncası olur mu toprağa ya da sizin öneriniz nedir ph için ?

Arkadaşlar tarlamız ph 8.2 değerindedir. Analiz sonucuna göre %20 yüksek kireçli çıktı. Araştırmalarım sonucu ph düşürmek için sıvı kükürt ve hümik asit uygulamaları öneriliyor genelde. Daha etkili olması adına ekimden önce ikisini de ayrı ayrı uygulamak istiyorum. İkisinin birlikte kullanılmasının sizce bir sakıncası olur mu toprağa ya da sizin öneriniz nedir ph için ?
Sıvı kükürt ph düşürür ama kısa sürede tekrar yükselir bu yüzden toz kükürt kullanmanız daha yararlı olur.Ayrıca leonardit alarak kendi hümik asidinizi kendiniz yaparak ta maliyeti düşürüp bol miktarda kullanabilirisiniz.

• Beğen
Tepkiler: murat1919
Sareksin liquid humusunu 2 yıldır kullanıyorum gerçekten faydalı bi urun özellikle kireçli topraklarda çok etkili
Kardeşim yaklaşık 5 6 sendir bağlarda filiz 10 cm iken kullanırız mükemmel çalışan bir üründür 3 gün sonra git tanıyamazsın filizler 30 40 cm olmuş bağ anında canlanmış olur sebzede de kullananları duydum mükemmel sonuçlar almışlar içeriğine aldanmayın içeriği yazanla çok farklıdır. Net adı: Chi liqid Humus 24

Kardeşim yaklaşık 5 6 sendir bağlarda filiz 10 cm iken kullanırız mükemmel çalışan bir üründür 3 gün sonra git tanıyamazsın filizler 30 40 cm olmuş bağ anında canlanmış olur sebzede de kullananları duydum mükemmel sonuçlar almışlar içeriğine aldanmayın içeriği yazanla çok farklıdır. Net adı: Chi liqid Humus 24
Bende kuru fasulyede kullanıyorum ekimden 2 3 gün önce toprak hazırlarken ot ilacıyla birlikte kullanıyorum sert yağışlarda toprakta kabuklanmayi azaltıyor bitkilerin büyümesini hizlandiriyor

BU HUMUS 24 ÜN 20 LİTRE FİYATLARI NEDİR.......EKİMDEN ÖNCE TOPRAĞA KAÇ LT/DEKAR KULLANMAK GEREK...

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ÇAKIR