İkinci el John Deere 5105M mi, sıfır Erkunt 110 lüks mü?

Benzer traktörler ama erkunt biraz ariza acabilir.dusuk saatli bulabilirsem 5105m alirdim ben bir kalite standart i vardir sonucta her ne kadar eski 5m seriside olsa oda bir jd sonucta. Erkuntta ariza ister istemez ufak tefek olucaktir.

Benim fikrim yeni yenidir hem Erkunt 3 yıl garantili hem servis hem orjinal parça durumu var birde ikinci el traktörde sizden önceki sahibi nasıl kullandı ne yaptı nasıl mazot kullandı neresinden ne çıkarır masraf ne olur diye dusunceginize sıfır alin derim bizde ithal ikinci el derken sıfır Tümosan aldik

Jd 5105m 100hp hocam.Aks mesafesi Erkunt a göre kısa.Jd nin ki 217 cm.Bazı işlerde Erkunt a göre daha fazla Zıplama/sekme yapabilir.Jd de Elektronik buçuk olması da bir artı.Erkunt un sıfırı ne kadar bilmiyorum ama 1000-1500 saat arası temiz bir Jd yi 350 den aşağı alamazsın.Değeri koruma mevzusunda da Jd avantajlı.

Jd 5105m 100hp hocam.Aks mesafesi Erkunt a göre kısa.Jd nin ki 217 cm.Bazı işlerde Erkunt a göre daha fazla Zıplama/sekme yapabilir.Jd de Elektronik buçuk olması da bir artı.Erkunt un sıfırı ne kadar bilmiyorum ama 1000-1500 saat arası temiz bir Jd yi 350 den aşağı alamazsın.Değeri koruma mevzusunda da Jd avantajlı.
Erkunt'da var o özellik düğmeli buçuk

Bizde JD 5105M var.

Öncelikle 5105M için hep dingil mesafesi kısa derler ama bunu diyen arkadaşların çoğunun ön ağırlıkları tam 5105M gördüğünden şüpheliyim. JD'nin ön ağırlıklar tam olduğu zaman 700kg ağırlık yapıyor. Erkunt'ta ön ağırlık toplamı 300kg. O yüzden ön ağırlıkları tam bir 5105M dingil mesafesi pek sorun olmaz. Ağırlık sayısı tam değilken zıplama yaşardık ama ağırlıkları tamamlayınca hiç sıkıntı kalmadı. Ağırlıkları tam değilse (14x50kg) sıkıntı yaratır, ağırlık almanız gerekir.

Izgara ve pulluk işleri arka aksama çok yüklenen işler, açık söyleyim JD'deki arka aksam kalitesi başka traktörde görmedim ben. Ayrıca JD'nin hidrolik pompası hem daha kuvvetli hemde JD'de direksiyon ve hidrolik aksam pompası ayrı böylece hidrolik kolları kaldırırken vs. direksiyon da sertleşme olmuyor.

Erkunt'un shuttle'ını bilmiyorum ama JD'ninki son derece kaliteli, kepçe işinde kullanıyoruz, silaj ezerken günde 1000 kez ileri geri yaptığımız oluyordur 10 yıldır tık demeden çalışıyor. Ama olurda bozulursa fiyatı üzer.

JD'nin bence en büyük eksiği kuyruk milinde 1000 devir olmaması ve hidrolik çıkış sayısı. Erkunt bu konularda üstün, JD'de 4 çıkış var en fazla 6 hidrolik çıkış olabilir onunda 2 tanesi için servis 10 bin TL gibi fiyatlar çekiyor. Kuyruk mili'de bize şöyle sıkıntı oldu, 4 ipli balya makinası alalım dedik 1000 devir istiyordu o yüzden alamadık.

Arkadaşlar sıfır Erkunt haşmet 110 lüks mü tavsiye edersiniz yoksa aynı paraya john deere 5105m mi?

Açıkçası yapacağınız işe göre değişir.

Eğer daha çok tarla işlerinde, pulluk ile sürüm, goble çekimi, dip kazan vb gibi işlerde kullanacaksanız sıfır Erkunt daha iyi bir seçenek.

Ayrıca garantisi de var.