İrtem havalı mibzer.

Ynt: İrtem havalı mibzer.

ufukk link=topic=61109.msg674854#msg674854 date=1356732053' Alıntı:
Havalı makina için minumum 65 bg olmalı işin tat vermesi için , altında bir traktör ilede iş yapılabilir ama tat vermez. Ön ağırlıkları iyi olmalı , önü kalkarsa dönüşlerde arkadaki baskı tekerlerinin dönüşlerde yere değme riski olur , çabuk eğilirler veya bağlantılardan kopabilirler en önemli risk bu. Makinayı çekme açısından çok sorun olmaz , makina zaten tekerlerklerden destek alarak gidiyor , 4 tane sabanı çekiyor gibi düşünün traktör.

Kardeş bu makinelerde gücün pek önemiyo yok aslında.Traktörün önü biraz agır olsa yeterlidir düşüncesindeyim.

ÖZzGÜR link=topic=61109.msg674852#msg674852 date=1356731946' Alıntı:
Hayırlı olsun... 8 seneden beri kullanıyorum gayet memnunum :) Markörleri pistonlu olanlardan almışınızdır inşallah..

saol kardeş.Evet markörleri pistonlu

hayırlı olsun makinanız
baltalı almışsınız galiba eger gübresiz kullanacaksanız tt50 zorlansada iş yapar rampa araziler hariç
ama arkadaşın da dedigi gibi 65 beygirle 80 beygir arası tek çeker traktörler en ideal havalı mibzer traktörleri hem yakıt hem mibzerden randıman almak için gübreli veya gübresiz farketmeksizin 65-80 beygir arası tek çeker traktörleri öneririm
benim mibzerimde gmg baltalı sadece 1 sezon kullandım yeni sayılır ben mibzerimi ilk aldıgımda 55-56mla denedim ekim yaptı ama düşük performansla sonra başka bir tarlada başak 2073ümle denedim fena sayılmayacak güzel diyebilecegim bir performans sagladı başka br tarlamda td 65d dt traktörümle ekim yaptım ekimi nerdeyse abartısız çok güzeldi fakat hem dönüşleri hem öntekerin sırayı bozması hemde dönüşlerin verdigi zaman ve yakıt sarfiyatındn dolayı geriye kalan tüm ekilecek tarlalarımı başakla bitirdim fakat başagında hidrolik sistemindeki bazı sıkıntılar ve direksiyon probleminden dolayı buyıl yazın td 75d tekçeker aldım sırf bu mibzer sorunumu çözmeye sonuçta mısır ayçiçegi yerfıstıgı ve birçok ürünü bu mibzerle ekiyorum traktörün performansı iyi olmazsa makinanında performansı düşük oluyor buda direk verim kaybı.

murat_saribas link=topic=61109.msg675264#msg675264 date=1356805895' Alıntı:
pancar ekiminde kalın lastiklerin zararı ne olur zaten tarla sert olacak sonuçta fazla iz olmaz düşüncesindeyim.
mısır ekiminde fark etmiyor zaten 70 cm ara
makina zaten havalı tip eski tip ekim mizeri olsa dediğin gibi eker farkı olur ama bu tip de pancar ekiminde hiçbir problem olmaz gibi ama yakıt konusunda erkuntla - tt farkı bayağı bir olur gibi makinada hayırlı olsun

şerefli1 link=topic=61109.msg675294#msg675294 date=1356812170' Alıntı:
hayırlı olsun iyi günlerde kullanın ...
ektiğiniz mısırlar bereketli olur inşaallah....

saolun.yanlız biz sadece ayçiçegi ekiminde kullanıcaz.70cm.

memory43 link=topic=61109.msg675269#msg675269 date=1356807183' Alıntı:
makina zaten havalı tip eski tip ekim mizeri olsa dediğin gibi eker farkı olur ama bu tip de pancar ekiminde hiçbir problem olmaz gibi ama yakıt konusunda erkuntla - tt farkı bayağı bir olur gibi makinada hayırlı olsun

saol kardeş.ama tt50 nin az yakacagını pek ummuyorum :D

YAVUZ_13 link=topic=61109.msg674864#msg674864 date=1356733114' Alıntı:
hayırlı olsun makinanız
baltalı almışsınız galiba eger gübresiz kullanacaksanız tt50 zorlansada iş yapar rampa araziler hariç
ama arkadaşın da dedigi gibi 65 beygirle 80 beygir arası tek çeker traktörler en ideal havalı mibzer traktörleri hem yakıt hem mibzerden randıman almak için gübreli veya gübresiz farketmeksizin 65-80 beygir arası tek çeker traktörleri öneririm
benim mibzerimde gmg baltalı sadece 1 sezon kullandım yeni sayılır ben mibzerimi ilk aldıgımda 55-56mla denedim ekim yaptı ama düşük performansla sonra başka bir tarlada başak 2073ümle denedim fena sayılmayacak güzel diyebilecegim bir performans sagladı başka br tarlamda td 65d dt traktörümle ekim yaptım ekimi nerdeyse abartısız çok güzeldi fakat hem dönüşleri hem öntekerin sırayı bozması hemde dönüşlerin verdigi zaman ve yakıt sarfiyatındn dolayı geriye kalan tüm ekilecek tarlalarımı başakla bitirdim fakat başagında hidrolik sistemindeki bazı sıkıntılar ve direksiyon probleminden dolayı buyıl yazın td 75d tekçeker aldım sırf bu mibzer sorunumu çözmeye sonuçta mısır ayçiçegi yerfıstıgı ve birçok ürünü bu mibzerle ekiyorum traktörün performansı iyi olmazsa makinanında performansı düşük oluyor buda direk verim kaybı.

saolun.Tabiki büyük motor başka oluyor.

hayırlı olsun
acaba zincirlimi veya şaftlımı?
küçük ince şafftlı olanları var, şaftlılar iyi
sadeca ayç ekecekseniz (65-70 cm ) tekerlek sıkıntısı olmazda bildiğiniz gibi, eğer pancar da (45 cm )ekecekseniz bir ünite daha ister veya ünite sayısını 3e düşürüp traktörün paça arasını ekersiniz. ama ekim düzenini değiştirmek bir gününüzü alır, birazda ekim uzun sürer.
tt50 makina full iken hem kaldırır hemde çeker. düz 2 ilede gider kayda değer mazotta yakmaz.Biraz pembe tablo oldu da daha önceden uzel 240 vardı şakalak havalı ile çok güzel ekim yapardım.