işine gelmeyenin gözünün yaşına bakmıyorlar

Ynt: işine gelmeyenin gözünün yaşına bakmıyorlar

ben hayvancılık yapıyorum herşeyin bir maliyeti var 3ooo lira eden malımı 1ooo liraya verirsem kurtarmıyor zaten peşin kimse almıyor vadeli veriyorsun ya dönüyor geri ya dönmüyor 100 baş mal var bu yıl ekin olmadı saman balyası olmuş 15 lira yem 50 lira mazot dersen 4 lirayı geçti ben 1000 liraya verdiğim zaman o malı kurtarmıyor mal satılmayınca neyle alacan o hayvanın yiyeceğini mecburen kredi kartı veya krediylen hadi gelde bulaşma bankaya piyasada para dönmüyor olanda zaten bankalarda hayatından mutlu olan varsa söylesin dışardan yığdılar malı çiftcinin anasını ağlattılar parayı kasaplarınan ithalçiler kazanıyor biz boşuna çobanlık yapıyoruz

gokhanozkan link=topic=58288.msg626192#msg626192 date=1346540037' Alıntı:
öyle bir şey demedim.kimseyede muhalefet etmiyorum.ama hortumlanmak istmeeyen kredi çekmez kredi kartı kullanmaz.ha ben kullanıyorum ve kredide çekiyorum.işime geliyorsa alırım gelmezse almam.genelde hesap yapamayanlar banka tarafından sömürüldüğünü düşünür.kredi çekip araba alırken iyi ödeyemeyince banka haciz koyunca kötü.bu konudaki son yorumum bu.

Ayağını yorganına göre uzat...

valla kardeş mahallenin muhtarı gib dolaşıyon sen varsın diye düşüncemizi yazmayacakmıyız yani...
seni ilgilendirmiyorsa yada sana hitap etmiyorsa cevap yazmak zorunda değilsin her konuyuda cevaplamak zorunda değilsin boş ver isteyen istediğini yazar seni ilgilendirirse fikirlerini söylersin olur biter millet ile dalaşmayla olmaz bu iş

çağlı link=topic=58288.msg626204#msg626204 date=1346540891' Alıntı:
ben hayvancılık yapıyorum herşeyin bir maliyeti var 3ooo lira eden malımı 1ooo liraya verirsem kurtarmıyor zaten peşin kimse almıyor vadeli veriyorsun ya dönüyor geri ya dönmüyor 100 baş mal var bu yıl ekin olmadı saman balyası olmuş 15 lira yem 50 lira mazot dersen 4 lirayı geçti ben 1000 liraya verdiğim zaman o malı kurtarmıyor mal satılmayınca neyle alacan o hayvanın yiyeceğini mecburen kredi kartı veya krediylen hadi gelde bulaşma bankaya piyasada para dönmüyor olanda zaten bankalarda hayatından mutlu olan varsa söylesin dışardan yığdılar malı çiftcinin anasını ağlattılar parayı kasaplarınan ithalçiler kazanıyor biz boşuna çobanlık yapıyoruz
tuzu kuru olan anlamaz. işlerine gelmiyor çünkü..cevapları,, daha doğrusu kılıfları hazır yapamıyorsan bırak derler şimdi sana.