işte petlas cevabı (rezalete bak)

Ynt: işte petlas cevabı (rezalete bak)

bu zamana kadar bütün kullandıgımız her traktöre lassa taktırdık ve hiçbirinde bir sorun yaşamadık ve her zaman arkasında durmaya çalıştılar petlasın yaptıgı çok büyük bi yanlış olmuş ne demişler ALDATILAN HER MÜŞTERİ KAYBEDİLEN BİR SERVETTİR

bir zamanlar bi TSE (Türk Standartları Enstitüsü) vardı
ve kalite onayı veriyordu.
uzun yıllardır böyle bir kurumun varlığını unuttum.
artık kalite kontrolü yapmıyor, belki de kapanmıştır haberim bile yok.
önceden bir malzemenin üzerine bakardık TSE ibaresi varsa güvenerek alırdık.
malesef bu memlekette herşeyin suyu çıktı.
Yerli üretim hiç bir şey almamak gerek,
çünkü
kalite yok,
araştırma geliştirme yok,
kontrol, düzen, denetim yok,
satış sonrası yok,
garanti, yetkili servis yok,
garanti kapsamında olanları da, kapsam dışına almak için ellerinden geleni yapıyorlar, süreyi geçiriyorlar, yetkili servis zorla aldığında da üstün körü yapıp 'tamam' deyip iade ediveriyorlar...
şikayet edilecek yer yok,
mahkemelere gitsen yıllar sürer,
bilirkişiler gelir, gider...
aldığın elinde kalır, eskir...
yetkili servise hiç bir şey olmaz....

Garanti ve Yetkili Servisler zaten çalışmıyor,
o yüzden bari zor bozulan yabancı üretim malzeme almak gerek,
yerli üretim alırsanız çabuk bozulur ve zarar edersiniz....

samet19 link=topic=74460.msg875533#msg875533 date=1396634292' Alıntı:
bu zamana kadar bütün kullandıgımız her traktöre lassa taktırdık ve hiçbirinde bir sorun yaşamadık ve her zaman arkasında durmaya çalıştılar petlasın yaptıgı çok büyük bi yanlış olmuş ne demişler ALDATILAN HER MÜŞTERİ KAYBEDİLEN BİR SERVETTİR
burada deutz marka traktörler çok yaygındır ve hepsinin üzerinde petlas var madem ben bilinçsiz bir kullanıcıyım... düşük basınçlı ve SOĞUKTA ;D
kullandım e buradaki 300-400 tane deutz sahibidemi benimle aynı kaderi yaşattı traktöre bu ne vicdansızlık...
deutuza hep beraber buradaki kullanıcılarla mail ve resim atacaz deutzun üzerinde gelen lastik markası oldukça satın alınmayacağını bildirecez..
edirne22 link=topic=74460.msg875538#msg875538 date=1396634646' Alıntı:
bir zamanlar bi TSE (Türk Standartları Enstitüsü) vardı
ve kalite onayı veriyordu.
uzun yıllardır böyle bir kurumun varlığını unuttum.
artık kalite kontrolü yapmıyor, belki de kapanmıştır haberim bile yok.
önceden bir malzemenin üzerine bakardık TSE ibaresi varsa güvenerek alırdık.
malesef bu memlekette herşeyin suyu çıktı.
Yerli üretim hiç bir şey almamak gerek,
çünkü
kalite yok,
araştırma geliştirme yok,
kontrol, düzen, denetim yok,
satış sonrası yok,
garanti, yetkili servis yok,
garanti kapsamında olanları da, kapsam dışına almak için ellerinden geleni yapıyorlar, süreyi geçiriyorlar, yetkili servis zorla aldığında da üstün körü yapıp 'tamam' deyip iade ediveriyorlar...
şikayet edilecek yer yok,
mahkemelere gitsen yıllar sürer,
bilirkişiler gelir, gider...
aldığın elinde kalır, eskir...
yetkili servise hiç bir şey olmaz....

Garanti ve Yetkili Servisler zaten çalışmıyor,
o yüzden bari zor bozulan yabancı üretim malzeme almak gerek,
yerli üretim alırsanız çabuk bozulur ve zarar edersiniz....
yani diyosun biz üretip biz kullanamayacaz..
illa yabancı malları almayın diyorlar ...
e peki onun kadar kaliteli ol milleti kandırma ..malının arkasında dur ...yerli olsun hepimiz kazanalım...
ama yok...
dediğin gibi ucuza para verecek kadar zengin olmamalıyız..
Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=74460.msg875541#msg875541 date=1396634800' Alıntı:
geçmiş olsun Yusuf bey.benim tümonun lastiklerde petlas,seninki kadar olmasada benimkilerdede var çatlama .
hadi diyelim erzurum soğuk memleket ,bizim buradamı soğuk .petlasın fabrika bana 65 km bide ben şikayetci olayım bakalım ne diyecekler .
hacım sanada geçmiş olsun ...
bulurlar bi bahane canını sıkma adamlar o kadar rahatki inanamazsın...
sana verecekleri cevabı ben şimdiden BURAYA YAZAYIM.
düşük basınçla kullanım ve sıcak havaya maruz kalmıştır fabrikamıza neeee ;D

iyide abi türkiyede soguk olmayan bi kaç bölge haricinde bi yer yok.. yani bide sıcak yerlerde çalışcak diye bişeymi var sonuçta traktör tarlada taş bile olsa bu lastiklerin böle olması sorunlu ve verdikleri cevap hiç hoşuma gitmedi noo*-*- noo*-*- tüketici haklarına şikayet et ugraşma yetkili felan diye kimse kendi markasını kötülemez mutlaka sucu sende bulur ondan dolayı sen direk tüketici haklarına şikayet et...

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=74460.msg875542#msg875542 date=1396635036' Alıntı:
burada deutz marka traktörler çok yaygındır ve hepsinin üzerinde petlas var madem ben bilinçsiz bir kullanıcıyım... düşük basınçlı ve SOĞUKTA ;D
kullandım e buradaki 300-400 tane deutz sahibidemi benimle aynı kaderi yaşattı traktöre bu ne vicdansızlık...
deutuza hep beraber buradaki kullanıcılarla mail ve resim atacaz deutzun üzerinde gelen lastik markası oldukça satın alınmayacağını bildirecez..yani diyosun biz üretip biz kullanamayacaz..
illa yabancı malları almayın diyorlar ...
e peki onun kadar kaliteli ol milleti kandırma ..malının arkasında dur ...yerli olsun hepimiz kazanalım...
ama yok...
dediğin gibi ucuza para verecek kadar zengin olmamalıyız..hacım sanada geçmiş olsun ...
bulurlar bi bahane canını sıkma adamlar o kadar rahatki inanamazsın...
sana verecekleri cevabı ben şimdiden BURAYA YAZAYIM.
düşük basınçla kullanım ve sıcak havaya maruz kalmıştır fabrikamıza neeee ;D
dedimya fabrika bana yakın bilader,ben az daha kullanıp ,eğer sonuç alamazsam gıçıklına götürüp fabrika önünde yakarım lastikleri.kırşehir yerel tv de akraba var onunla bi konuşup şov yaparım olmadı 50 bin üyeli trakkuluple karşı karşyasınız diye tehditde ederim . :) :) :)

ismail_17 link=topic=74460.msg875543#msg875543 date=1396635053' Alıntı:
Yusuf bey bizde de yakın zamanda petlas radyal modellerinde aynı (75 deutuz 100 lük case de ) sorun oluştu onlarada senin gibi eksik hava ile kullanmışın demişler.
ismail abi bunların şikayet var com. ' da yapılan bütün şikayetlerine aynı cevabı vermişler :)
bari üç beş kişiye başka şeyler bahane edinde millet uyanmasın diyorum onlara...
umutmalkoc link=topic=74460.msg875546#msg875546 date=1396635211' Alıntı:
sanki 1 kere lastik alacağız kaybeden kesinlikle firma olur.yerli sermaye ürünü olduğu için arkasında durmamalarına gerçekten çok üzüldüm
haklısın
bugün fabrika yetkilisine bu cavap karşısında diyorumki...
bakın beyefendi ben milli sermayenin ürününü kullanıyorum ve şikayetimin sadece hallolmasını istiyorum
konuyu uzatmak,yaymak,reklam etmektende UTANIYORUM diyorum adamın umrunda değil..
ilkertetik link=topic=74460.msg875547#msg875547 date=1396635343' Alıntı:
iyide abi türkiyede soguk olmayan bi kaç bölge haricinde bi yer yok.. yani bide sıcak yerlerde çalışcak diye bişeymi var sonuçta traktör tarlada taş bile olsa bu lastiklerin böle olması sorunlu ve verdikleri cevap hiç hoşuma gitmedi noo*-*- noo*-*- tüketici haklarına şikayet et ugraşma yetkili felan diye kimse kendi markasını kötülemez mutlaka sucu sende bulur ondan dolayı sen direk tüketici haklarına şikayet et...
biz ses etmedikçe böyle zihniyetler bizi sömürür tabiki heryerde hakkımı arayacam..
Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=74460.msg875552#msg875552 date=1396635559' Alıntı:
dedimya fabrika bana yakın bilader,ben az daha kullanıp ,eğer sonuç alamazsam gıçıklına götürüp fabrika önünde yakarım lastikleri.kırşehir yerel tv de akraba var onunla bi konuşup şov yaparım olmadı 50 bin üyeli trakkuluple karşı karşyasınız diye tehditde ederim . :) :) :)
abi bende 50.000 üyeli trakkulüpten bahsettim ama o burayı harbiden sanal yaşadığımızı sandı buranın farkında olsa bunu asla yapmazdı eminim.
alipasalierkan link=topic=74460.msg875553#msg875553 date=1396635618' Alıntı:
Geçmiş olsun. İnşallah tüketici hakları durumu çözer. Bizim Haşmet ' te de Petlas var. Seçenek olsaydı takarken başka marka isterdik. İnşallah bir problem çıkarmazlar...
inşallah öyle olur erkan yoksa yeni alacağım ve miktar 4500 tl. yandık yani her üç senede bir lastik alınacaksa marka petlas olmalı :)

Tabi ki sen haklısın abi ama biz de 5445 hariç bütün motorlarda Petlas kullanıyoruz 265 3 yılda bir değişiyor Ford ve Steyr de 5 yıldır değiştirmedik yoğun kullanmadığımız için şuan ikisi de yarım
Hiç olmadı bizde böyle bi olay acaba fabrikadan fabrikaya farklılık olabilir mi

yusuf abi benim traktör 200 saatte ve arka lastikler dişlerinden yarılmaya başladı az çok arazi yapımızı biliyor sun taşı tarlada mercekle arasan bulamazsın ve ben tarla sürümü dahi yapmadım sadece saman yaptım yani teker sadece döndü motorun altında ama bugün gine kendi kendime diyodum lastikler defolu çıktı petlas bizim memleketlere gitmiyor maalesef köyde bir abinin motorunda ki lastikler de senin kiler gibi oldu çatlak çatlak keşke imkânımız olsa da Gürcistan a geçip lastik getirebilsek çok kaliteli ve bizdeki lastiklerin yarı fiyatına bende petlas yetkilileri ile irtibat a geçmeyi düşünüyorum ama bu olay bana ders olsun bende arasam demek ki aynısını yapacaklar

delihan link=topic=74460.msg875559#msg875559 date=1396636175' Alıntı:
yusuf abi benim traktör 200 saatte ve arka lastikler dişlerinden yarılmaya başladı az çok arazi yapımızı biliyor sun taşı tarlada mercekle arasan bulamazsın ve ben tarla sürümü dahi yapmadım sadece saman yaptım yani teker sadece döndü motorun altında ama bugün gine kendi kendime diyodum lastikler defolu çıktı petlas bizim memleketlere gitmiyor maalesef köyde bir abinin motorunda ki lastikler de senin kiler gibi oldu çatlak çatlak keşke imkânımız olsa da Gürcistan a geçip lastik getirebilsek çok kaliteli ve bizdeki lastiklerin yarı fiyatına bende petlas yetkilileri ile irtibat a geçmeyi düşünüyorum ama bu olay bana ders olsun bende arasam demek ki aynısını yapacaklar
aynen kadirim şimdiden cevabı buradan al yani :)
mutlaka bi komik cevap bulurlar gürcistan meselesini bilmiyorum yani batumdan girip alamazmıyız acaba varmı bilgin..
yasinyilmaz link=topic=74460.msg875557#msg875557 date=1396636010' Alıntı:
Tabi ki sen haklısın abi ama biz de 5445 hariç bütün motorlarda Petlas kullanıyoruz 265 3 yılda bir değişiyor Ford ve Steyr de 5 yıldır değiştirmedik yoğun kullanmadığımız için şuan ikisi de yarım
Hiç olmadı bizde böyle bi olay acaba fabrikadan fabrikaya farklılık olabilir mi
yasin demekki fabrikanın tezi doğru düşük basınç ve soğuk saçmalığı sebep oluyor..
madem öyle bizde soğuk iklimlere dayanan lastik alırız :)
ayrıca bu traktör soğuk mevsimlerde burası karakış olduğu için zaten 6-7 ay garajda yatıyor..

Lastik bir polimer malzemedir. Polimerler DNA zincirleri gibi , zincirler şeklinde olan , örümcek agı benzeri karmaşık bağ yapısına sahiptir. Bu polimer bağlarını oluşturan çeşitli gruplar vardır, Hidroksil grubu , karboksil grubu gibi..Bu gruplar monomerleri yani polimerlerin ana maddesini oluşturur. Polimerler monomerlerin birbirlerine bağlanması ile zincir şeklinde birbirne eklenrek malzemeyei meydana getirirler. polimer monomerleri arasında oluşan bağların kırılmasının en büyük nedenlerinden ikisi güneş ışığı ve sıcaklıktır. Güneş ışığı polmer bağlarının birbirinden kopmasına neden olur. Böylece zincirler ayrışarak zaman içerisinde yapı bozulur..;Birde bu polimer malzemelerin çeşitli kullanım sıcaklıkları vardır.Belli sıcaklıkların altında polimerin esnek yumuşak yapısı bozulur ve sertleşip kırılgan bir yapı almaya başlar. Yalnız düşük sıcaklıklara dayanabilen polimerlerde vardır. Özellikle Rusların kullandığı bazı deniz araçlarında -100 derecelrde bile yapısı bozulmadan kullanılabilen polimerler mevcuttur. Sizin lastiklerdeki bu sorun tamamen fabrika hatasıdır.. Net sizin kullanım hatanız filan değil.. Size yalan söylüyorlar bence. Ve petlas zaten kalitesiz üretim yapn bir şirket. asla tavsiye etmem. Bir traktör lastiği iki yıl kulanımda bu hale gelemez. keza çamur lastiği güneş ışığından koruduğu için lastiğin ömürüde uzayabilir. Tabi içinde kimyasal atık oranı fazla olan çamurları demiyorum

Yusuf abi geçmiş olsun başımızdan savalım gitsin demişler, petlas biz kullanmıyorduk ama bildiğim kadarıyla karda iyi olan bir lastik normal yolda zıplama çok yapıyor, tüketici hakem heyetine taşımayı dene durumu inşallah çözüm bulursun ayrıca petlas dan biri bunları okuyorsa -1 müşteri daha yazsınlar :)

yusuf abi almaya alırız da kapıdan geçirmeye izin vermiyorlar yetkililer bırakmıyor yasakmış mesela ben araba nin lastiklerini orda değişecem binip gidecem işin kötü tarafı traktör ün geçmesine de izin vermiyor lar verseler sürer gideriz bizim ahıska da akrabalar var gider halleder dik Posof tan geçer dik ama traktör iş makinası olduğu için geçişine izin yok

çiftçilikhayatı link=topic=74460.msg875563#msg875563 date=1396636571' Alıntı:
Lastik bir polimer malzemedir. Polimerler DNA zincirleri gibi , zincirler şeklinde olan , örümcek agı benzeri karmaşık bağ yapısına sahiptir. Bu polimer bağlarını oluşturan çeşitli gruplar vardır, Hidroksil grubu , karboksil grubu gibi..Bu gruplar monomerleri yani polimerlerin ana maddesini oluşturur. Polimerler monomerlerin birbirlerine bağlanması ile zincir şeklinde birbirne eklenrek malzemeyei meydana getirirler. polimer monomerleri arasında oluşan bağların kırılmasının en büyük nedenlerinden ikisi güneş ışığı ve sıcaklıktır. Güneş ışığı polmer bağlarının birbirinden kopmasına neden olur. Böylece zincirler ayrışarak zaman içerisinde yapı bozulur..;Birde bu polimer malzemelerin çeşitli kullanım sıcaklıkları vardır.Belli sıcaklıkların altında polimerin esnek yumuşak yapısı bozulur ve sertleşip kırılgan bir yapı almaya başlar. Yalnız düşük sıcaklıklara dayanabilen polimerlerde vardır. Özellikle Rusların kullandığı bazı deniz araçlarında -100 derecelrde bile yapısı bozulmadan kullanılabilen polimerler mevcuttur. Sizin lastiklerdeki bu sorun tamamen fabrika hatasıdır.. Net sizin kullanım hatanız filan değil.. Size yalan söylüyorlar bence. Ve petlas zaten kalitesiz üretim yapn bir şirket. asla tavsiye etmem. Bir traktör lastiği iki yıl kulanımda bu hale gelemez. keza çamur lastiği güneş ışığından koruduğu için lastiğin ömürüde uzayabilir. Tabi içinde kimyasal atık oranı fazla olan çamurları demiyorum
güzel açıklama
bununla ilgili şunu söyleyeyim..
sıcak havada bozulur diyosunuz ama fabrika soguk hava diyor ..
soğuk havadan olduysa erzurum ve çevre illere lastik satmayacak kimseyi mağdur etmeyecek...
sıcak hava derseniz biz erzurumda en fazla gölekle gezeriz sıcak hava nedir bilmeyiz tekrar hatırlatayım
burası izmir antalya gibi sıcak yer değil burası karların eksik olmadığı yer erzurum::::

ÇeLişki_37 link=topic=74460.msg875564#msg875564 date=1396636717' Alıntı:
Yusuf abi geçmiş olsun başımızdan savalım gitsin demişler, petlas biz kullanmıyorduk ama bildiğim kadarıyla karda iyi olan bir lastik normal yolda zıplama çok yapıyor, tüketici hakem heyetine taşımayı dene durumu inşallah çözüm bulursun ayrıca petlas dan biri bunları okuyorsa -1 müşteri daha yazsınlar :)
sağol selçuk sonucu tüketici mahkemesinde arayacaz artık..
delihan link=topic=74460.msg875565#msg875565 date=1396636756' Alıntı:
yusuf abi almaya alırız da kapıdan geçirmeye izin vermiyorlar yetkililer bırakmıyor yasakmış mesela ben araba nin lastiklerini orda değişecem binip gidecem işin kötü tarafı traktör ün geçmesine de izin vermiyor lar verseler sürer gideriz bizim ahıska da akrabalar var gider halleder dik Posof tan geçer dik ama traktör iş makinası olduğu için geçişine izin yok
yani oradan da umut yok diyosun :)
zalım03 link=topic=74460.msg875566#msg875566 date=1396636900' Alıntı:
alk-*s alk-*s Allahını seven kesek vursunnn uleyyynnn :)
cemalettin haydi iyi bir yorumda sen yaz bakalım :)