John deere 5105m

Arkadaşlar yakın köyden bi arkadaş john deere 5105 m almış fiyatı 210 bin takasa traktör vermiş üstede para bu john 210 binin hakkını verirmi bana biraz pahalı geldi torkuda 420 sanırım...

Arkadaşlar yakın köyden bi arkadaş john deere 5105 m almış fiyatı 210 bin takasa traktör vermiş üstede para bu john 210 binin hakkını verirmi bana biraz pahalı geldi torkuda 420 sanırım...
[video=youtube;RLEhQqYTHgM]https://www.youtube.com/watch?v=RLEhQqYTHgM[/video]

Yorum yapmaktan sıkıldım, atın araziye deneyin, kardeşim.

Hoca senin jd hakkındaki yorumunu okumadım ama 210 bin liralik traktörle 75 case öyle bariz güç farkı yok 80 bine ikinci el case 75 al daha iyi bence tabii kendi fikrim bide jd 105 bg olmasına rağmen çok kısa traktör td 90bile hem uzun hem geniş..

• Beğen
Tepkiler: Hasan115U
[video=youtube;RLEhQqYTHgM]https://www.youtube.com/watch?v=RLEhQqYTHgM[/video]

Yorum yapmaktan sıkıldım, atın araziye deneyin, kardeşim.

Arazi performansı yakıt durumu bunları hep hesaba katmak lazım...

eğer lazer tesviye yapmıyorsan ve ya büyük balye basmıyorsan büyük çiftliğin yoksa kendi yürür silaj makinesi yerine büyük silaj makine bağlamıyorsan traktöre. Hiç bir traktör kendi fiyatını ödemez yani yakıt tasarrufu ile ödemez. Parayı hak etmekten kastınız ne anlamadım Şuan 0 bütün traktörler pahalı dengi new holland hak ediyor mu? 70.000Euro http://www.newholland.com.tr/fiyat_listesi_traktor.aspx T5.105
Ve ya massey ferguson geçenlerde forumda oldu 70 hp traktörün fiyatı 240. tl idi massey fergusonda hatta bir arakdaş tarladan altın çıkarsa o aprayı kazanmaz diye yorum yapmıştı

Yani demem o ki hangi traktör sizce parayı hak ediyor John Deere... Massey Ferguson.. New holland... hangisi?

John Deere bunların yanında ucuz sayılır bence doğru seçim...

Arazi performansı yakıt durumu bunları hep hesaba katmak lazım...

eğer lazer tesviye yapmıyorsan ve ya büyük balye basmıyorsan büyük çiftliğin yoksa kendi yürür silaj makinesi yerine büyük silaj makine bağlamıyorsan traktöre. Hiç bir traktör kendi fiyatını ödemez yani yakıt tasarrufu ile ödemez. Parayı hak etmekten kastınız ne anlamadım Şuan 0 bütün traktörler pahalı dengi new holland hak ediyor mu? 70.000Euro http://www.newholland.com.tr/fiyat_listesi_traktor.aspx T5.105
Ve ya massey ferguson geçenlerde forumda oldu 70 hp traktörün fiyatı 240. tl idi massey fergusonda hatta bir arakdaş tarladan altın çıkarsa o aprayı kazanmaz diye yorum yapmıştı

Yani demem o ki hangi traktör sizce parayı hak ediyor John Deere... Massey Ferguson.. New holland... hangisi?

John Deere bunların yanında ucuz sayılır bence doğru seçim...
Bana kalırsa hepside pahalı..bide deģer kaybı fazla oluyor sıfır alınca..

• Beğen
Tepkiler: ORION
Prim mi yapıyor diyon[emoji3] [emoji3] [emoji3]

Yok ya gölbaşı olmaya bilir ama ankarada bir yer arazileri çok değerlenmişti o yüzden 0 traktörü kolay alıyorlar ertesi senede yeniden 0 alıyorlar haliyle temiz 2. el traktör oluyor ;) fiyatta uyguna geliyor. buradan birisi 2 tane 5450 aldı oradan çok uygun fiyatlara. Çokta temiz traktörlerdi ;)

JD 5085m kullanıcısı olarak memnunuz sağlamlık, kalite, Yağlı balata, elektronik ileri geri, Elektronik hidrolik kontrolü vs. vs...
Kimsenin traktörünü kötülemek istemem ama örneğin;
Arkadaşımın 2012 NH TD75D si suhuttle koluyla tövbe ettirdi 3-4 defa arıza verdi
Başka bi tanıdığımı ise CASE JX65 var 3 senenin üstüne debriyaj balatası değişti.

Sonuç olarak ben memnunum verdiğim paranın karşılığını aldım diyebilirim.. [emoji4] [emoji106]

• Beğen
Tepkiler: Aydın38
Sıfır alınan bir traktör 2-3 yıl sonra değiştirilecekse hiç alınmasın daha iyi. Sıfır alınan bir traktör benim şahsi görüşüm en az 7-8 yıl kullanılmalıdır. Tabi bazı olağan dışı hesapta olmayan şeyler yüzünden 2-3 yıl sonra değiştirilebilir. Mesala adam kabinsiz almış kabinliyle değiştirmiş,adamın işlediği tarım alanı çok geniş olmuş değiştirmek zorunda kalmış ya da tarım icra şeklinde bir yenilik olmuş değişim gerekmiş.

John deere'in 5M serileri için şu sıralar çok yorum yapılıyor. 6R serilerini baz alarak 5M alırsan yanılırsın. Ama bu demek değildir ki 5M kötü traktördür. Daha çok sadeliğe yakın olan elekronik ve mekanik arasında bir köprüdür.

• Beğen
Tepkiler: umut71
John deere'in 5M serileri için şu sıralar çok yorum yapılıyor. 6R serilerini baz alarak 5M alırsan yanılırsın. Ama bu demek değildir ki 5M kötü traktördür. Daha çok sadeliğe yakın olan elekronik ve mekanik arasında bir köprüdür.
Aynen öyle dostum katılıyorum.m serileri hem sadelik anlamında sade hemde elektroniklik anlamında sadece temel kullanımlar elektronik.bence kalite ve özellik olarakta diğer markalara kıyasla fiyatta uygun aşırı pahalı değil

Sıfır alınan bir traktör 2-3 yıl sonra değiştirilecekse hiç alınmasın daha iyi. Sıfır alınan bir traktör benim şahsi görüşüm en az 7-8 yıl kullanılmalıdır. Tabi bazı olağan dışı hesapta olmayan şeyler yüzünden 2-3 yıl sonra değiştirilebilir. Mesala adam kabinsiz almış kabinliyle değiştirmiş,adamın işlediği tarım alanı çok geniş olmuş değiştirmek zorunda kalmış ya da tarım icra şeklinde bir yenilik olmuş değişim gerekmiş.

Balyecilik sektöründe genelde 3-4 yılda bir ekipman yenilenir, bazısı sezonluk yeniler.5 yaşa kadar kredili traktör satışları var, ayrıca eski model traktörle sıkıntı fazla oluyor.

2018 cikmismi piyasaya gecenlerde 170.000 di sifiri hatta forumda alanlarda vardi yorum yaptik belki 2017 dir ama neticede ayni sifir traktor. Gecen iki gun once gubre atarken ruzgari yeyince kabinli klimali olsaydi dedim ama ford da yag gibi akiyo kismet