John deere 6120M ve Atu300 otomatik dümenleme

Arkadaşlar herkese selamlar,

Uzun zamandır beklediğimiz traktörümüzü bugün teslim aldık. Sevincimi sizlerle paylaşmak istedim. Bundan sonra bu motorla yaptığımız işleri de buradan paylaşacağım. Bir masallah ve hayırlı olsunuzu alırım :)

Ekim de sipariş vermiştim bu ay nisanda teslim aldık. motorda ve dümenleme de kredi kullandım. traktörde 1 milyon tl traktör kredisi ( 5 Yıl) ve dümenlemede bedelin %75 ini kredi kullandım. (yatırım kredisi 5 yıl)

ince lastik de alıp mısır arası ilaçlama , ara sürme, tarla sürümü , tarla hazırlığı , ekim , balya makinası , silaj makinası gibi işlerde kullanacağız.

Bu süreç beni çok yordu. kapora verdiğimde euro 18.25 tl idi. satın aldığımda 20.70 den aldım . fiyat euro olarak sabitlenmişti. hatta dümenleme de euro yu 20.95 den aldım . insallah bir gün bayide bakıp seçip alıp götüreceğimiz günler de gelir.

Resimler ve ekler

• IMG_6630.jpg
    IMG_6630.jpg
    141.5 KB · Görüntüleme: 212
  • IMG_6629.jpg
    IMG_6629.jpg
    272.9 KB · Görüntüleme: 208
  • IMG_6628.jpg
    IMG_6628.jpg
    227.8 KB · Görüntüleme: 209
  • IMG_6627.jpg
    IMG_6627.jpg
    282 KB · Görüntüleme: 212
Arkadaşlar herkese selamlar,

Uzun zamandır beklediğimiz traktörümüzü bugün teslim aldık. Sevincimi sizlerle paylaşmak istedim. Bundan sonra bu motorla yaptığımız işleri de buradan paylaşacağım. Bir masallah ve hayırlı olsunuzu alırım :)

Ekim de sipariş vermiştim bu ay nisanda teslim aldık. motorda ve dümenleme de kredi kullandım. traktörde 1 milyon tl traktör kredisi ( 5 Yıl) ve dümenlemede bedelin %75 ini kredi kullandım. (yatırım kredisi 5 yıl)

ince lastik de alıp mısır arası ilaçlama , ara sürme, tarla sürümü , tarla hazırlığı , ekim , balya makinası , silaj makinası gibi işlerde kullanacağız.

Bu süreç beni çok yordu. kapora verdiğimde euro 18.25 tl idi. satın aldığımda 20.70 den aldım . fiyat euro olarak sabitlenmişti. hatta dümenleme de euro yu 20.95 den aldım . insallah bir gün bayide bakıp seçip alıp götüreceğimiz günler de gelir.
Hayırlısı olsun güle güle kullanın

• Beğen
Tepkiler: mehmetmanisa

Güzel günlerde kullanın. Uydu sisteminin maliyeti ne oldu
1 yıllık kullanım + sf3 aktivasyonu +uydu toplam 16500 euro civarında oldu. Alt yapısı var motorda iç dış kablolama daha saglıklı olur , sıra başı fonksiyonları falan da var diye bunu tercih ettim yoksa 230-250 bin tl civarına trimble alacaktım. İnsallah kazanclı işler yaparız da kredilerimizi güzelce öderiz .

Hayırlı olsun. Allah utandırmasın.
Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin.
Hanenize bereket getirsin.
Çok teşekkürler hocam sizin yorumlarınız da etkili oldu seçimde , eskiden bizde 6230 vardı . Hem onun işlerini yapıcak hemde compack yapısı ile sıra arası işlerini de yapacağım ince tekerler ile . Ön kaputun alcalır tipte olması da avantaj diye düşünüyorum, 6140 da bu hakimiyet görüş açısı olmaz diye düşündüm

1 yıllık kullanım + sf3 aktivasyonu +uydu toplam 16500 euro civarında oldu. Alt yapısı var motorda iç dış kablolama daha saglıklı olur , sıra başı fonksiyonları falan da var diye bunu tercih ettim yoksa 230-250 bin tl civarına trimble alacaktım. İnsallah kazanclı işler yaparız da kredilerimizi güzelce öderiz .
Siz sanırım traktörü premium at paket almadınız. Premium alıp üzerine uydu eklediniz. Alırken premium paketle at arasında 7 bin civarı fark var. Sonradan takıldığında uydu kiti alınıyor ve yedek parçaya girdiği için vergiler vs değişiyor fiyat uçuyor. Hocam direksiyon vs değişmedi demi yani alt yapı olduğu için kullanırken sizin direksiyonda divinmeyecek?

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Çok teşekkürler hocam sizin yorumlarınız da etkili oldu seçimde , eskiden bizde 6230 vardı . Hem onun işlerini yapıcak hemde compact yapısı ile sıra arası işlerini de yapacağım ince tekerler ile . Ön kaputun alçalır tipte olması da avantaj diye düşünüyorum, 6140 da bu hakimiyet görüş açısı olmaz diye düşündüm
Traktör, ebatlar olarak , 2 m iz genişliği , 2.4 m dingil açıklığı , 4,4 m dönüş yarıçapı olarak iyi duruyor.
Böyle zamanlarda kararsız kalmamak en iyisidir, herkes bir şeyler söyler.
Traktör sevkiyat ağırlığı 5750 kg, max 107 kw, 562 n.m. tork, %40 tork rezervi ile motor gücü orta bünyeli topraklarda yeter gibi duruyor.
JD, motor gücü alabilme konusunda gayet cömert firmalardan biridir.
6120M modele yazılım kullanılırsa +22hp,+80 n.m. , +30hp,+100 n.m. ,+50hp,+200 n.m. ek güç alınabiliyor.
Gerek var mı desek , belki gezmeli işlerde gereksinim olmayabilir ama bizim gibi yağışlı iklimde ve çamurda çalışması gereken mısır çiftçilerine ihtiyaç olabilir.
Eski serilerde biraz hidrolik kapasiteler düşük kalmış , çekilir tip pulluk kullanımına göre ayarlar verilmiş.
Balye makinesi olarak Gallignani 6190L makinede rahat kullanılır.
Çift sıralı silaj makinesi kullanımında sol arka tekere su basmak gerekebilir, traktör sıra başı dönüşlerini daha rahat yapar.
Rodaj süresinde 4 soklu döner pulluk kullanımlarında 1900-2000 rpm motor devirlerini kullanmak motorun alıştırılması için daha iyi olabilir, kaz ayağı, tiller, tırmık , kültivatör çekimlerinde ilk 500 saatlik çalışmalarda motor anma gücü devirleri 1800-2000 rpm aralığı iyi olur. İlaçlama, gübreleme, su basma işlerinde 1600 rpm devir uygun gibi duruyor.
İşlerinizde kolaylıklar dileriz.

Siz sanırım traktörü premium at paket almadınız. Premium alıp üzerine uydu eklediniz. Alırken premium paketle at arasında 7 bin civarı fark var. Sonradan takıldığında uydu kiti alınıyor ve yedek parçaya girdiği için vergiler vs değişiyor fiyat uçuyor. Hocam direksiyon vs değişmedi demi yani alt yapı olduğu için kullanırken sizin direksiyonda divinmeyecek?
İki farklı uydu alt yapısı var , bizimki baslangıc paketti, kabloları ve üstteki uydu tablası vardı, direksiyon değişti bizde, zaten pek paket seçme sansın olmuyor hazırda ne istendi ise onlardan seçiyorsunuz

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Abi hayırlı olsun
Ayıptır sorması ne ekip biçiyon
Bizde büyük bi alanda kuru tarım yapıyoruz alamıyoruz
teşekkürler, yukarıda yazmıştım biraz, biz büyükbaş süt hayvancılığı , küçükbaş damızlık tahirova koyunu , kurutmalık üzüm, yonca, danelik, silajlık mısır işleri ile uğrasıyoruz. Aynı zamanda bende mühendisim bir fabrikada çalısıyorum. Traktör kredisi , işletme kredisi ve hasattan gelen para ile aldım . Allah izin verirse geçtiğimiz yıllardaki gibi ürünlerimizde basarılı olup kredileri kazasız belasız kapatmak niyetindeyim :) 3 yıldır büyük motor yoktu 75 hp çift çekerimiz ile idare ettik tüm işlerimizi , komşumuzdan destek aldık sağolsunlar . şimdi eksiğimizi tamamladık insallah.

forumda 61xxm premium modele john deere dümenleme taktıran var mı ? uydu alt yapısı var diye satılıyor traktör ancak uydu bağlantısında çatı üstünden arka camın ordan geçecek şekilde kablo geçirilip tavandaki alıcı cihaza götürüldü. halbuki kabin içinden alıcı cihazın takıldığı demire uzanan bir kablo var. servisten tatmin edici bir cevap alamadım . bilgisi olan var mı ? bence tavandan hiç kablo geçmemeli iç tesisat hazır olmalı diye düşünüyorum. tahminimce bağlantıyı beceremediler.

Resimler ve ekler

• photo.jpg
    photo.jpg
    134.6 KB · Görüntüleme: 38