John Deere Türkiye Fiyat Listesi Yayınlandı | IPSO Tarım

Diğer firmalar o kolu çıkartalı 20 yıl oldu JD firması müşteri isteklerini iyi analiz etsin. Beygirine 1.000 euro istiyorlar bi kolu esirgiyorlar.
Türkiye için Fendt modellerinin çok nadir olduğunu düşünürsek, Jd bu ülkede sınırsız şanzuman seçeneğini daha yaygın hale getirdi. 8 tane ayrı şanzuman seçeneği sunan Jdnin müşteri istekleri doğrultusunda bunu yaptığını düşünüyorum. Yoksa onlarda biliyorlar sanırım kol koyup standart bir Ivt şanzuman ile piyasaya sürmeyi. Ayrıca otonom sürüşün öncüllerinden bir marka Jd. Haksızlık etmişsiniz. Herkes topcon gibi yan markaların ürünlerini kullanırken onlar kendileri üretip geliştiriyorlar.

Türkiye için Fendt modellerinin çok nadir olduğunu düşünürsek, Jd bu ülkede sınırsız şanzuman seçeneğini daha yaygın hale getirdi. 8 tane ayrı şanzuman seçeneği sunan Jdnin müşteri istekleri doğrultusunda bunu yaptığını düşünüyorum. Yoksa onlarda biliyorlar sanırım kol koyup standart bir Ivt şanzuman ile piyasaya sürmeyi. Ayrıca otonom sürüşün öncüllerinden bir marka Jd. Haksızlık etmişsiniz. Herkes topcon gibi yan markaların ürünlerini kullanırken onlar kendileri üretip geliştiriyorlar.
JD'nin global nimetlerinden faydalanamıyoruzki ülkemizdeki modelleri genelde düşük versiyon traktörler, fiyatlarına göre daha yüksek donanım sunmaları gerekir. Satış temsilcisine ben böyle böyle istiyorum diyorsun direk yok diyor gelmezmiş vs vs uğrasmak istemiyorlar. Sadece büyük serilerde değil 5000M serisinde bile bir sürü eksiklikleri var. Fendt 8 tane sanzıman yapmamış ama o 8'inin yeteneklerini tek şanzımanda toplamayı basarmış IVT'de keza öyle. Benzer hareketleri Türk traktörde yapıyor. Türk çiftçisine teknolojisi düşük olanı satıyorlar. JD iyi marka ona lafım yok.

Bu fiyatlara NH ile rekabet edebilecek tek bir firma yok. Yerli traktörü begenmeyenlere bişey diyemem ama 2 tane yerli traktör alacakken aynı beygirde 1 tane ithal almak da pek aklıma yatmıyor benim. Yerli iki tane alır arızası da olursa yaptırır yaptırır binerim. İthalin arızası olmaz diye bir kaide yok. Çalışan motor her zaman arıza verebilir.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Keşke o iş öyle olsada dediğin gibi herkes gözü kapalı bahsettiğin tümosandan alabilse.Ülkede yerli üretim traktör almak kumar gibi.
Ben Tümosan diye marka vermedim
Yerli almanın kumarla ne alakası var avrupa ile yerli arasında kıyaslandıgında çok bir fiyat farkı yok
900 bin avrupa ikinci elde 700 bin e indiğinde %1.28 gibi düşüş gösterirse
Yerli de 300 bine alındığında ikinci eli 230 a satılırsa %1.30 gibi kayıp vardır
Bi zahmet Yerli ile aynı fiyata satilmasin

Ya iyi de, çiftçi bu sene arpayı 2 liradan ve buğdayı da 3 liradan mı satacak? Ürenin çuvalı olmuş 140 lira. Gel de 300 bin liraya 75 hp'lik bir traktör al! Hele 6R serisi; camekana sığsa alıp koyarız.

Bu girdilere karşılık satılan ürün fiyatlarıyla bu iş yürümez. Bu adamlar hep bir olmuş çiftçiyi adeta çarmıha germişler. Ama nereye kadar?

Fendt avrupada 8 sene odemeli satisa baslamis,%25 indirimli,faiz zaten sıfır,bizdekiler git bankaya öptür kendini diyor,tl oldugundan bunu yapamazlar turkiyede ,cunku tl boyna geri viteste, euro ile verseler,bizde euro ile maaş almiyoruz,birgece bakmissin bir gecede ikiye katlanmis, 6 serisi ve ustu jd sifır alabilmek bixim icin hayelden öteye gecemez, acaba bizden imam kaçirsalar ueroyu aşşa indiremezmiyiz,🤦‍♂️

Jd bildiğim kadarıyla E serisini yeniledi görünen far ve kaput tasarımı olarak.Ancak listede 95m ve 105m nin olmamasının yanında E serisinin bile 93 hp lik modeli yok.Türkiye şartlarında ortalama en fazla rahbet gören 85-95-105 serisinin olmadan 6000 serisine geçişi çok anlamsız duruyor.5075E ile 6100M arasında seri olarak büyük bir boşluk var aradaki 85 ve 95 hp lik ihtiyacı neye göre kapayacaklar bu tabloya göre müşteri potansiyeli Türkiye de çıkmaz

• Beğen
Tepkiler: wallace22

Jd bildiğim kadarıyla E serisini yeniledi görünen far ve kaput tasarımı olarak.Ancak listede 95m ve 105m nin olmamasının yanında E serisinin bile 93 hp lik modeli yok.Türkiye şartlarında ortalama en fazla rahbet gören 85-95-105 serisinin olmadan 6000 serisine geçişi çok anlamsız duruyor.5075E ile 6100M arasında seri olarak büyük bir boşluk var aradaki 85 ve 95 hp lik ihtiyacı neye göre kapayacaklar bu tabloya göre müşteri potansiyeli Türkiye de çıkmaz
Yeni 5M serisi de 90 - 100 ve 115 olarak gelecek. En aşağı 450'den satılmaz. Gelse bile kimse o parayı vermez.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca