Jx75C Aldım !

Arkadaşlar merhaba 1987 model 265 mf satıp 2013 jx75C aldım umarım memnun kalırım bu traktör hakkında açıkcası çok bilgim yok kronik bir şiyi varmıdır nelere dikkat etmem lazım ön agırlık kısmına uzatma yaptırsam faydası olur mu? Bu konu hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
Hocam traktör bu yüzden pulukta falan patiye düşüyor ona dikkat edin. Hidroliklere ek piston yaparsanız şimdiden sizin yararınıza olur. Kuyruk milinin ötme gibi bi huyu var çoğu CNH grubu yapıyor yapıcak bi şey yok. Traktörün zıplama eğilimi var ağırlıkla çözersiniz gibime geliyor.
Onun dışında çekişi falan iyi. 1500 devirde ekonomi yapıcam diye zorlamayın 1400-1800 arası motor hemen hemen aynı yakıyor.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bilgiler için çok sağol
Mutlaka yere göre değişiyor nadas da yani pullukta seri 1 ile mi çalışıyorsunuz
Hocam seri 1 veya ağır vitesin 4 ü ile sürdük biz genelde. Pompa ayarı vs. ile seri 1-2 arası sürenler duydum. Pullukta 2 litre diğer ızgara tiller vs onlarda 1 litrenin aşağısında yakıyor. Bu arada depo şeklinden dolayı galiba yakıtı fullediğiniz zaman baya bi full gibi gidersiniz sonra aniden yarıya kadar ibre hızla düşerse şaşırmayın. Ortalama olarak pulluk tekeri 4. Delikte 3.5-4 km hız pulluk tekeri 3. Delikteyken 5-6 km hız arası süratle sürdük yerleri. Pulluk olarak 4 lü 12 inç kullanıyoruz.

Bizde iki tane var biri bende biri kuzenimde ikisine de pompa ayarı yaptırdık güzel oldu pullukda tam deneyemedik çekiş de gaz yemesinde çok farklar oldu boğulma yapmıyor ağarlıklarından bizde şikayetçiyiz turan akıllı pulluk kullanıyoruz çok dik yerlerde önü kalkıyor uzatma ve sayılarında artış yapıcaz hayırlı uğurlu olsun

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85