Jx75e pulluk önerisi

Merhaba,
Jx75e traktörümüz için pulluk arayışındayız,
5ll li 10 numara klasik pulluk (ünlü)
4 lü 12 numara klasik pulluk (ünlü)
4lü dönerli 9 numara (ünlü)

Bursa bölgesi Mustafakemalpaşa da kullacağız, pullukları boyunları yüksek olarak sipariş geçmeyi planlıyoruz bitki artıklarını temizleme derdi olmasın diye.

Dönerli pulluğu kullanmak isterim ama kaldırma kapasitesi 2700kg 4lü 12 numara dönerli alsak 1000kg nin üzerinde ağırlığı var, bizim bölgede tarlalar genelde parçalı ve küçük dönerlinin traktörü yormayacağını bilsem aslında en iyisi.

Bölge genelinde dönerli pek tercih edilmiyor, genelde bizim traktör ayarında gücler için 4lü 11 yada 12 tercih ediliyor.
4lü dönerli 9 alsam 4lü 12nin yapacağı işe göre daha az yer götürecek, fikirlerinize açıgım...

Hocam bendede 75e var senin gibi pulluk arayışındayım buğdaylar kalkınca arkadaşın 4/12 ünlü pullukları taktım takviye 3 1600 gazda çok sert toprak gayet iyi gitti az bir tav olsa 4le gidiyor. Bi tarlayı 3060 ın 4/8 alpler pullukları var onları caseye takıp denedim çok ufak oldu lastikler çok iri çiziye girmiyo yapılan iş işe benzemiyor. Bu traktöre 5 li 10 numara veya 4 lü 12 gayet ideal olur. Tavsiyem ünlü veya doğanlar al, alpler 4/8,ünlü 4/12 kadar yoruyor. Dikkatimi çeken ünlülerin kalkanlarına çok toprak yapışıyor 2-3 sıra gidip kazımak gerekiyor ızgara kulaklı olsa çok iyi olur. Dönerli pulluk bizim bölgede hiç yok bişey diyemem ama kolların kaldırma kapasitesinden korkuyorsan piston ilavesi yapılabilir yeri hazır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: snlmnv
Hocam bendede 75e var senin gibi pulluk arayışındayım buğdaylar kalkınca arkadaşın 4/12 ünlü pullukları taktım takviye 3 1600 gazda çok sert toprak gayet iyi gitti az bir tav olsa 4le gidiyor. Bi tarlayı 3060 ın 4/8 alpler pullukları var onları caseye takıp denedim çok ufak oldu lastikler çok iri çiziye girmiyo yapılan iş işe benzemiyor. Bu traktöre 5 li 10 numara veya 4 lü 12 gayet ideal olur. Tavsiyem ünlü veya doğanlar al, alpler 4/8,ünlü 4/12 kadar yoruyor. Dikkatimi çeken ünlülerin kalkanlarına çok toprak yapışıyor 2-3 sıra gidip kazımak gerekiyor ızgara kulaklı olsa çok iyi olur. Dönerli pulluk bizim bölgede hiç yok bişey diyemem ama kolların kaldırma kapasitesinden korkuyorsan piston ilavesi yapılabilir yeri hazır.
Geri dönüş için teşekkürler, sizin önerilerinizi de dikkate alacağım,
Nasıl çekişten memnun musunuz?
Geçen hafta domates yerine 7 ayaklı çizel çektim toprak kuruydu ve yer haliyle sıkıydı buna rağmen 4 ün 3 üyle işi bitirdi ve aleti çatılara kadar batırdım klima da açık götürmem demedi, yalnız hararet bile biraz yükseldi çok zorlamadan kaynaklı.

Geri dönüş için teşekkürler, sizin önerilerinizi de dikkate alacağım,
Nasıl çekişten memnun musunuz?
Geçen hafta domates yerine 7 ayaklı çizel çektim toprak kuruydu ve yer haliyle sıkıydı buna rağmen 4 ün 3 üyle işi bitirdi ve aleti çatılara kadar batırdım klima da açık götürmem demedi, yalnız hararet bile biraz yükseldi çok zorlamadan kaynaklı.
Yakıt ve çekişten memnunum çok seri traktör biraz fazla seri fergusondaki gibi fitesleri bölebilsek çok daha verimli olacak ama genel manada iyi. Pullukla sürüm yaparken klima açık vaziyette bendede hararet bir miktar yükseldi baktım radyatör toz ile dolmuş temizledim hemen düzeldi.