kıymet 90 td100d meydan okuma

Ynt: kıymet 90 td100d meydan okuma

djzeus link=topic=53728.msg607598#msg607598 date=1339967516' Alıntı:
sen ne diyorsun be hacı hemde ne düşman özellikle bizim burda bayiyi tanıyorum hepsimi böyledir bende 2. el alım satım yaptığım için aşırı derecede bayilerle içli dışlıyım çoğu çok sıkı dostumdur nh jd tümosan case hepsi çok dürüstçe konuşur işlerini yapar burda erkunt bayisine git konuşmaya çok milliyetçi sen türksün yerli üretim erkunt al öyle böyle anlatıyorlar ama hesas iş milliyetçilik böyle olmaz sen milliyetçilikle traktörünü yerli diye tanıtıyorsan başka ithalleri markaları geçtim diğer yerli markaları kullanarak kötüleyerek prim yapma bare dürüstçe tanıt sen yerliysen Türkiye isen bütünleş o zaman piyasada türkiyeyi yükselt başkalarını aşaya vurup kendini yükseltme yakışmıyor abi ben anlamıyorum birlik bütünlük yok
yorumunun şu boyutuna katılıyorum:erkunt bayileri yerli malı açısını daha az vurgulamalı bence zaten makina avrupa makinalarla kapışacak niteliğe gelmiş durumda daha çok özellikleri vurgulanmalı

mustafagursacli link=topic=53728.msg607599#msg607599 date=1339967603' Alıntı:
aha bu traktör özellikleri bude alan alsın bunlar öyle değilki ayrıca perkınsmı Türk yoksa Zf mi bence Tümosan daha çok yerli
doğru tümosan daha çok yerli çünkü motor yerli aslında motor çok önemli yerli olması bir traktöre yerli diyebilmek için.ama erkunt ise perkinse döküm falan veriyor onla övünüyor bir de zf ürettiği şanzımanda önemli ama sonuçta lisans parası verdiği için tümosan daha çok yerlidir bence

phantomerkunt link=topic=53728.msg607604#msg607604 date=1339967806' Alıntı:
doğru tümosan daha çok yerli çünkü motor yerli aslında motor çok önemli yerli olması bir traktöre yerli diyebilmek için.ama erkunt ise perkinse döküm falan veriyor onla övünüyor bir de zf ürettiği şanzımanda önemli ama sonuçta lisans parası verdiği için tümosan daha çok yerlidir bence
erkunt bence çok önemli bir marka ancak stretejisinde eksiklikler var bayilerinin traktör satmak için seçtiği yollar felan çok yanlış yoksa tümosandanda ilerde bir firma biraz daha arge ço çok daha fazla kontrolle daha iyi olacak ama şu an kontrol noktasında çok eksiklik var

mustafagursacli link=topic=53728.msg607605#msg607605 date=1339967928' Alıntı:
erkunt bence çok önemli bir marka ancak stretejisinde eksiklikler var bayilerinin traktör satmak için seçtiği yollar felan çok yanlış yoksa tümosandanda ilerde bir firma biraz daha arge ço çok daha fazla kontrolle daha iyi olacak ama şu an kontrol noktasında çok eksiklik var
erkuntun adam gibi ciddi bayilere ihtiyacı var erkunt bayileri yüzünden ben bile bazen gıcık oluyorum çünkü gerçekten aptal aptal konuşuyorlar yok bizim 75 lik 100 lüğe bedel falan filan bende bundan rahatsızım bayilerde bir ıslah çalışması yapıp daha güçlü daha normal bayilere ihtiyacı var erkuntun.ayrıca bence yavaş yavaş 3s sistemine geçerek hem yedek parça bayileri açmalı hemde servislerdeki hizmetin kalitesi yükselmeli.malum ülkemizde nh ile mf nin bazı servisleri hariç tüm markalarda ciddi servis sorunları var

phantomerkunt link=topic=53728.msg607610#msg607610 date=1339968208' Alıntı:
erkuntun adam gibi ciddi bayilere ihtiyacı var erkunt bayileri yüzünden ben bile bazen gıcık oluyorum çünkü gerçekten aptal aptal konuşuyorlar yok bizim 75 lik 100 lüğe bedel falan filan bende bundan rahatsızım bayilerde bir ıslah çalışması yapıp daha güçlü daha normal bayilere ihtiyacı var erkuntun.ayrıca bence yavaş yavaş 3s sistemine geçerek hem yedek parça bayileri açmalı hemde servislerdeki hizmetin kalitesi yükselmeli.malum ülkemizde nh ile mf nin bazı servisleri hariç tüm markalarda ciddi servis sorunları var
dediklerinde haklısın mf ve özellikle nh serviste bir numara bizim ithal kubotanın servis ağı yetersiz ancak çözümleri çok hızlı ve hizmeti kaliteli Yahya abi nin durumuda buna örnektir br traktörü lastiğin parasını vermemek için 50 bin avukat parası öderken diğeri ta Adanadan servis yollayıp bir kolun ufacık bir parçasını değiştirmek için ki

_ konya fuarında sn.Matsuyama ya ilk ağızdan sordum adam bizşm çok traktör satma maksadımız yok bi,zim peşinden koşacak traktör satma macımız var dedi buda burda kalıcı olduklarının en açık örneğidir

mustafagursacli link=topic=53728.msg607614#msg607614 date=1339968482' Alıntı:
dediklerinde haklısın mf ve özellikle nh serviste bir numara bizim ithal kubotanın servis ağı yetersiz ancak çözümleri çok hızlı ve hizmeti kaliteli Yahya abi nin durumuda buna örnektir br traktörü lastiğin parasını vermemek için 50 bin avukat parası öderken diğeri ta Adanadan servis yollayıp bir kolun ufacık bir parçasını değiştirmek için ki

_ konya fuarında sn.Matsuyama ya ilk ağızdan sordum adam bizşm çok traktör satma maksadımız yok bi,zim peşinden koşacak traktör satma macımız var dedi buda burda kalıcı olduklarının en açık örneğidir
malatyanı kubota servisi bir arada başak servisiydi bizim amcaoğulları 85 lik başak almıştı o zaman epeyce sorun yaşadık o salaktan malatya da mf servisi haricinde(ki o da yeni ve kabinli modeller geldimi eli ayağına dolaşır eski motor getireceksin onlaRIN profesörüdür) diğerlerinin çoğu mf servisinin eski çırakları kalfaları açmışlar bir dükkan asmışlar bir tabela o kadar

phantomerkunt link=topic=53728.msg607610#msg607610 date=1339968208' Alıntı:

erkuntu bana dedirtmeyin şimdi yine başlayacam duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0

mustafagursacli link=topic=53728.msg607614#msg607614 date=1339968482' Alıntı:

varsa yoksa kubota derim arkadaş adamlar sorunla bire bir ilgileniyor bir yıldan fazladır erkutn kullanıyorum bir arayıpda sormadı memmunmusuz diye yada bir şikayetiniz varmı diye ben o traktörün borcunu ödeyim bokunu dökecem erkutnunuda servetininde yine kızdım arkadaş yav iyi yapmışlar ama ilgi laka yok duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0

şerefli1 link=topic=53728.msg607622#msg607622 date=1339968877' Alıntı:
erkuntu bana dedirtmeyin şimdi yine başlayacam duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0

varsa yoksa kubota derim arkadaş adamlar sorunla bire bir ilgileniyor bir yıldan fazladır erkutn kullanıyorum bir arayıpda sormadı memmunmusuz diye yada bir şikayetiniz varmı diye ben o traktörün borcunu ödeyim bokunu dökecem erkutnunuda servetininde yine kızdım arkadaş yav iyi yapmışlar ama ilgi laka yok duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0
traktörde sorun yoksa ne yapacaksın kuru kuruna telefonu ilgiyi???

phantomerkunt link=topic=53728.msg607616#msg607616 date=1339968686' Alıntı:
malatyanı kubota servisi bir arada başak servisiydi bizim amcaoğulları 85 lik başak almıştı o zaman epeyce sorun yaşadık o salaktan malatya da mf servisi haricinde(ki o da yeni ve kabinli modeller geldimi eli ayağına dolaşır eski motor getireceksin onlaRIN profesörüdür) diğerlerinin çoğu mf servisinin eski çırakları kalfaları açmışlar bir dükkan asmışlar bir tabela o kadar
memlekette kalifiye elaman eksikliği son senelerde hat sahfada değilmi örneğin farklı bşr örnek ama ...Çorum brc 2a lpg servisi günde 15 araca ortalama lpg takarken diğer 15 dönüşüm firması o kadar takamıyor ekmeği fırından alacaksın bir ekmek parasıda fazla vereceksin Sungurlu nh servisi Hasan Usta misal ustaların ustasıdır her markaya öyle servis lazım

phantomerkunt link=topic=53728.msg607623#msg607623 date=1339968940' Alıntı:
traktörde sorun yoksa ne yapacaksın kuru kuruna telefonu ilgiyi???

kardeş sorun yokmu sorun olmasa kafamı duvar vururmuyum

ilk yazda 6000 tl para harcadım traktörüm serviste tam 23 gün kaldı para lacağı yerleri güzelce yaptılar ama elektrik arızlarını yapmamışlar o kadar da dedim kontağı filan değiştirin diye değiştirmemişler lambalar bir yanıyor bir sönüyor daha neler neler işte yav

EN İYİ avrupa malınıda getirsen bizim Türk servisler olduktan snra
bu mnakina fendt olsa aynı olur
erkunt olartak fabrikanın suçu yok suç servis ve bayilerin suçu bayilere bunlara güzel bir ceza kesseler iyi olacak

şerefli1 link=topic=53728.msg607627#msg607627 date=1339969285' Alıntı:

ilk yazda 6000 tl para harcadım traktörüm serviste tam 23 gün kaldı para lacağı yerleri güzelce yaptılar ama elektrik arızlarını yapmamışlar o kadar da dedim kontağı filan değiştirin diye değiştirmemişler lambalar bir yanıyor bir sönüyor daha neler neler işte yav

erkunt olartak fabrikanın suçu yok suç servis ve bayilerin suçu bayilere bunlara güzel bir ceza kesseler iyi olacak
bu lafın çok doğru bizim helede servisler tam birer şerefsizler az biraz da kalın kafalılar ben erkunttan önceki 3085 i belki servisler yüzünden satmışımdır.3 ayrı YETKİLİ servise götürdüm 1 frenini yapamadılar,ön dingili açamadılar daha neler neler bunlar en basiti

şerefli1 link=topic=53728.msg607627#msg607627 date=1339969285' Alıntı:

aga sen 6000 tl yi keyfe keder harcadın. makinan arızamı yapmıştı yoksa. ben öyle hatırlıyorum.

gokhanozkan link=topic=53728.msg562832#msg562832 date=1331730091' Alıntı:
bak sadece meraktan soruyorum.erkunt toplama ise nh nedir.onun da motoru iveco,şanzımanı carraro değilmi.?
kalite yok derken neyi kasdettin bilemedim ,ama bir tümosanın kalitesinden iyi olacağı kanısındayım.en azından yolda giderken bölünmüyor.
söyleencek çok şey var demişsin söyle bilelim.en azından bizim göremediğimiz,bilemediğimiz bir durumu açıklığa kavuşturursun.
nh de fiat grubunun iveco da... şanzuman da carraro değil fiatın kendi şanzumanıdır

boş işler allah aşkına bırakın şu çekişmeleri bazen görüyoz ortadan bölünen kabin kapıları dökülen arka camlar kırılan halatlar kopan bi gün halat birinin kafasını koparack