Klasik Pullukta Marka Tercihi? (Ünlü, Alpler, Aydın, Turan.... vs)

Yerli Pulluk Üreticilerinden Hangi Marka?

• Kullanılan toplam oy
    190

Ynt: Klasik Pullukta Marka Tercihi? (Ünlü, Alpler, Aydın, Turan.... vs)

Bizdeki Alpler.Ama duyumlarıma göre alpler traktörü daha çok zorluyormuş.Ünlü traktörü kasmıyor.

Ünlü al hem motorun iyi gider,hem az yakar,hemde güzel sürüm yapar.Bizde 3075 tek çekere 4 lü 14 takıyoruz,beşli yapacagız.Ünlü alırsan da yaylısından al

bende alp ler var 2 tane menmunum bızım burda baya unlu pulluk aldılar unlu tam otamatik alp ler yarı otomatık arazı yapınız sert topraksa unlu alma bence cunku gecmiyo cok soya oldugu için alplerde o sorun yok alplerın sorunu asırı taslı arazıyde pek dayanmıyo okadar ama sen bılırsin tıraktorum zorlamasın az yaksın dersen ünlü al yok tarlayı iyi ursun dersen alp ler al derim ha bıde alp ler ünlü den agır aklında bulunsun anlş-*s

erdal600 link=topic=23730.msg400597#msg400597 date=1305411154' Alıntı:
ıkıye bolunen alpler hıc gormedeım ama unlu pıyasaya cıktı cıkalı baya gordum ama tas yoksa alplerede gerek yok.

katılıyorum arkadaşım ısıl işleni uzay etknolojisi sanıyo millet...özdumanda çalıyorum ısıl işlem görmemiş toprağa temas eden neredeyse hiçbir parçamız yok..basit bişey bu ...1 yağ 2 yağ 3 yağ nekadar sert veya esnek isterseniz ona göre tavlayıp yağda soğutursunuz temeli ve mantığı bu başka bişiy değil...

erdal600 link=topic=23730.msg400593#msg400593 date=1305411098' Alıntı:
alplerde ışıl işlem gormus cok abartılacak bırsey degıl zaten artık hepsı yapıyor.

katılıyorum arkadaşım ısıl işleni uzay etknolojisi sanıyo millet...özdumanda çalıyorum ısıl işlem görmemiş toprağa temas eden neredeyse hiçbir parçamız yok..basit bişey bu ...1 yağ 2 yağ 3 yağ nekadar sert veya esnek isterseniz ona göre tavlayıp yağda soğutursunuz temeli ve mantığı bu başka bişiy değil...

alpler vedeünlünün 4lü 11 nosunu kullanıyorum.ünlü 3 parmak daha fazla yer götürüyor,uçlar yeniyken batması çekişi alplerden güzel,arası acık oldugundan toprak rahat cıkıyor kulak fasosu daha geniş oldugundan motoru yormuyor ama uçları bıraz eskimeye başladımı kutleşiyor batmııyor cekişi etkiliyor alpler uç yapısı kullandıkça iyice sivriliyor ünlü kütleşiyor....ünlüyü uçlarını demirciye çeliklettiriyorum öle kullanıyorum kendi uçları çok dayanabilir ama kullandıkça sivrelmıyor alpler gibi...alpler deünlüde güzzel alplerin en az 12 nosunu alsam daha ıyıymiş...aydın hiç kullan madım ...

Bu yaz çift sürümüne girdik 2 sinde de 4 lü pulluk var , aynı inç ' e sahipler.
Td85d ' de alpler vardı 2 ' nin 2 Siyle gidiyordu.Bende Td75d ' ile Aydın pulluk ile 2 nin 2 ' si ile gidiyordum.
Td75d normalde Alpleri taksaydım 2 ' nin 1 ' inde zorsunurdu.

Hermiyas link=topic=23730.msg787508#msg787508 date=1382526393' Alıntı:
-D:) Hiç biri...Türkiye ' de pulluk üreticisi yoktur, pulluğa benzeyen alet yapan atölyeler we atölyeden biraz büyükce yerler war....

Pulluk Nedir, Nasıl Üretilir derseniz aşağıdaki linki bi incelemenizi öneririm:

http://www.trakkulup.net/toprak-isleme-ekipmanlari/kverneland-iskandinav-celigi%29/msg779375/#msg779375

aynen katılıyorum

Arkadaşlarım biz manisaya 30 km yakında menemende çiftçilik yaptığımız için sürekli tüm aletleri manisadan alır ve tamir ettiririz sadece pulluğu aydın alpler kullanırız topraklar kara toprak var gerensi toprak var gediz kumu var hepsinede uyum sağlar alpler manisalı çiftçiler ünlüyü biz bile kullanmıyoruz diyorlardı bize ünlüde kulaklar uzun ama derin sürümde pulluk dizisinin içne hep kesek düşürüyor

Çağrı link=topic=23730.msg789970#msg789970 date=1383333791' Alıntı:
bugun 1 otomatik alpler 1 kalın sase alpler 1 de otomatil ünlü ile çalısgtık ünlü gerçekten çok farklı on numara demek lazım
Doğru yolu bulacan da, hep yanlış yapıyosun bilader.

nailyetek link=topic=23730.msg790140#msg790140 date=1383397811' Alıntı:
Doğru yolu bulacan da, hep yanlış yapıyosun bilader.
ama sadece otomatik pulluğu diğerlerinin sağlamlıgına hala ınancım yok hele alplerın bu saglamlıgı varken.Gerçi otomatık alpler saseyi kırdı bugun pert :)