Klasik Pullukta Marka Tercihi? (Ünlü, Alpler, Aydın, Turan.... vs)

Yerli Pulluk Üreticilerinden Hangi Marka?

• Kullanılan toplam oy
    190
Ynt: Klasik Pullukta Marka Tercihi? (Ünlü, Alpler, Aydın, Turan.... vs)

Ercan AYKUŞ link=topic=23730.msg924579#msg924579 date=1412789234' Alıntı:
Sıkıntı olmaz aksine rahatlar düşüncesindeyim..
Yarın gelse de mısır yeri var silajlık biçtik bekliyor öyle iyice çekmeden toprak süreyim sert zaten tam test etmiş olurum bakalım :)

şadan aysul link=topic=23730.msg924592#msg924592 date=1412790426' Alıntı:
Hayırlı olsun yarı otomatik Turan ' dan sonra rahatlama olur
üçemli link=topic=23730.msg924610#msg924610 date=1412791884' Alıntı:
Hayırlı olsun gule gule kullanın.dyna 6 ünlüyü çok daha rahat çeker.
Teşekkür ederim sağolun. 15-16 gaz ile rahat gidiyordu Turan ile Ünlü ile hiç olmadı 17-18 gaz veririz hiç kullanmadık şuana dek Ünlü biraz o yüzden çelişki yaşadım :)

Aynı şekilde binlerce konu var. Oradan cevap bulabilirdin veya oraya yazabilirdin.

Şu alıntıyı bi oku ne demek istediğimi anlarsın

sebazios link=topic=79881.msg946660#msg946660 date=1418753822' Alıntı:
Beyler ve (umudum yok ama varsa) bayanlar.

Toprak Işleme ekipmanlarını düzenliyorum bir süredir. Vaziyet çok fena. Sebebi, araştırılmadan açılan konular.

Inanın inanmayın, tam 7 tane 'ünlü mü, alpler mi?' konusu birleştirdim. Daha da çıkmaya devam ediyor [emoji30]

Aynı konu, farklı kişilerce tekrar tarkar tekrar tekrar tekrar kez açılmış. Düzenleme sonrası bölüm küçüldü resmen.

Trakkulup 7. Yaşını doldurmuş bir site. Doğal olarak gerçekten hatrı sayılır bir arşiv oluşmuş artık. Yani sizin aklınıza ilk kez gelen bir konu yada sorunun, sizden önce başkalarının da aklına gelmiş olması, oldukça yüksek bir ihtimal.

Bu yüzden konu açarken:

1-) - Tekerrüre düşmemek işin arama yapın. Site içerisindeki arama bölümü pratik gelmiyorsa daha pratik bir yol var: 'Google'

Sormak / açmak istediğiniz konuyu, başına sadece 'trakkulup' koyarak Google ' da arattırın. Aklınızdakinin aynısı yada benzeri olan, daha önce açılmış tüm konular önünüze listelenir.

Önce bu konulara girin ve göz gezdirin. Aradığınızı bulamadıysanız yada tatmin olmadıysanız 2 seçeneğiniz var.
a-) Kevcut konuya mesaj atın.
b-) Yeni bir konu açın lakin bu, sitede ve aklınızdaki bilgilere yeni şeyler katacak, ekleyecek bir konu olsun. Olduğumuz yerde tekrar ettikten sonra hiçbir kıymeti yok.

Örnek:
Fendt F360 GT adında komik, ilginç bir traktör var. Alet şu:

970a2df91e4927afc4dc38ca99f64f4b.jpg

Bu traktör ile ilgili bir konu açacaktım dün. Lakin Google ' dan bir arama yaptığımda, bununla ilgili daha önce, üstelik aklımdakileri içeren 2 tane konun açılmış olduğunu farkettim ve vazgeçtim.

Özetle nitelik, nicelikten, (kalite, miktardan) her zaman iyidir. Şahsen 15 tane yarım konu okumaktansa 1 tane tam konu okumayı yeğelerim.

Temizlik imandandır, temiz tutalım.

2- Diğer konu da imla. Açıklasın herkesin imla bilgisi aynı değil. Lafım yok, lakin 'en azından' konu başlıklarını doğru yazmaya çalışalım. Bu hem konunun talep görmesini sağlar, hem de yapılan aramalardaki bulunabilirliğini.

3- Büyük harf ile yazmak 'bağırmak' anlamı taşıdığı için sürekli kullanımı yasak ise, bu kural her yerde geçerli olmalı. Konu başlığında yada mesaj içinde olması farketmez.

Daha okunur olduğu ve daha önemlisi, artık 'kişiye özel bir stil, bir imaja' dönüştüğü için tüm başlıklarını bu şekilde atan arkadaşlarımız var. Onları tenzih ediyorum. Kesinlikle yalnış anlaşılmasın onları gerçekten sevdiğim ve nazımın geçeceğini bildiğim için öneride bulunuyorum: hiç estetik değil :D

(aşağıdakileri konu başlığı olarak düşünün)

Bknz:

Ahmetpaşalı Ertan Ares İle Karşılıklı Çiftetelli Oynuyor.

AHMETPAŞALI ERTAN ARES ILE KARŞILIKLI ÇİFTETELLİ OYNUYOR. AŞIRI HD 12.500p !!!XXX??

Hangisi daha kibar, daha naif?

(Başlıkta verilen örneklerin gerçek kişi yada kurumlar ile hiçbir ilgisi yoktur. Yer ve karakterler tamamı ile hayal ürünüdür :p )

(@alipasalierkan üstüne alınmasa bari :D )

Not: 3. Madde dışındakilerde gayet ciddiyim.
Not: Daha önce açılmış benzer konuların (Çağrı ve Mıstafa ' nınkiler başta olmak üzere) hepsini okudum. Bu konu daha çok bu bölüme özel açılmıştır.

XERİON link=topic=80215.msg951124#msg951124 date=1419949405' Alıntı:
Aynı şekilde binlerce konu var. Oradan cevap bulabilirdin veya oraya yazabilirdin.

ileti sayisina bakarsak yeni üye olmus bi arkdasimiz alisacak abi yavas yavas 8)
yilmaz abi sana is cikti gel ;D

ALANYALI07 link=topic=80215.msg951161#msg951161 date=1419953641' Alıntı:
ileti sayisina bakarsak yeni üye olmus bi arkdasimiz alisacak abi yavas yavas 8)
yilmaz abi sana is cikti gel ;D
[emoji24] [emoji24] [emoji24] [emoji24] [emoji24] [emoji24] [emoji24] [emoji24]

Hakkat sert olmus sertolmusbiraz

XERİON link=topic=23730.msg951124#msg951124 date=1419949405' Alıntı:

Allah razı olsun..

Müşterek maksat-ı bab vukuunda tis ' a evveliyata haiz mevzu ' at ile cem edilmiştir.