KUBOTA M130X

Ynt: KUBOTA M130X

Tokmakcı link=topic=50762.msg509639#msg509639 date=1326310461' Alıntı:
Ufak mı kardeşim sende 4 lü de tam 4 lü büyük pulluk kullanmaktansa bu daha mantıklı aynı yeri götürecek tabak ları görmüyormusun :) buraya göre ucuz Unutmaki dünyanın en pahalı benzinini biz kullanıyoruz :D kesinlikle abi büyük tabak pulluk sayısı az daha mantıklı diye düşünüyorum ben. 4 lü pulluk o kadar büyük traktörün dışına çıkıyor.

ufak derken bunu kastedmedim kardeşim genel olarak konuştum evet en pahalıyı biz kullanıyoruz fakar avrupa ülkelerindede birçok yerde pahalı

Ynt: KUBOTA M130X

XxXEsinti66 link=topic=50762.msg509919#msg509919 date=1326363090' Alıntı:
ufak derken bunu kastedmedim kardeşim genel olarak konuştum evet en pahalıyı biz kullanıyoruz fakar avrupa ülkelerindede birçok yerde pahalı
Mazotun pahalı olması aslında cok onemlıbır unsur degıl benceeger mantıklı hesap yaparsak. avrupa ukelerınde mazot aynı fıyat sayılır. Ucuz olsa donumde 10 lıra fark etse dıyelım cok buyuk bır rakam deyıl bugday eksek 20 kg parası onun dısında ne eksek 3-5 kılo parası yanı %3 malıyetı azaltır hepsı bu fakat dıyer malıyetler masraflar % olarak cok yuksek ornek gubre En buyuk % payı onun mazot sadece pıskolojık olarak sanırım en buyuk gıder gıbı gozukuyor buda yanlıs.