KUBOTA M40 SERİSİNİ NEWHOLLAND TD SERİSİNE TERCİH ETMEK İÇİN NEDENLER..

Ynt: KUBOTA M40 SERİSİNİ NEWHOLLAND TD SERİSİNE TERCİH ETMEK İÇİN NEDENLER..

Eline sağlık hocam bilgilerin için teşekkürle kübota güzel traktör ama piyasası olmadığı için az tercih ediliyor bence traktörün iş görme vs. potansiyeliyle birlikte tutulabilirliğide çok önemli acil para ihtiyaçlarında tutulan traktörler can kurtarır.

hacimmet link=topic=40702.msg362431#msg362431 date=1300470420' Alıntı:
Eline sağlık hocam bilgilerin için teşekkürle kübota güzel traktör ama piyasası olmadığı için az tercih ediliyor bence traktörün iş görme vs. potansiyeliyle birlikte tutulabilirliğide çok önemli acil para ihtiyaçlarında tutulan traktörler can kurtarır.

bu fikrine katılıyorum zaten traktörü hemen elden cıkarma durumu olabilecek kişilerin bence kubota yı tercih etmesi sorun yaratabilir ki bence başka marka da tercih etmesi dogru olmaz deger kaybı tum sıfır traktörde olacagından bu düşüncedeki kişlerin ikinci el traktör alması cok daha mantıklı olur. şuan kubota marka olarak prestijli bi marka ikinci elide tutacaktır.

kubota markası türkiyede cok yeni olsada 1890 da kurulan bir marka dunyanın en eski üreticilerinden . Bu yüzden 3 günlük marka muamelesi görmeside dogru degil..

TASARIM OLARAKTA KARSILAŞTIRABİLİRSİNİZ...TD80D BU MODEL AMA ÖLÇÜLERİ TD85D VE TD90D İLE HEMEN HEMEN AYNI LASTİK EBATLARINDA FARK OLABİLİR SADECE.. BİRDE ÖNDE 8 AGIRLIK VAR TD90D DA

Kubota Japon Malı Tabikide güsel traktör ama ben çevremde öğle çok görüp kullanmadığım için bir şey dıyemem genelde new holland massey ferguson var bizdede aynı new hollanda massey ferfguosn var ikiside güzel ama dedııne bakılırsa kubotata güzel kardesım hayırluı uğurlu olsun asllh utandırmasın :)

Traktörün hayırlı olsun öncelıkle gule gule kullan.Sunuda soylım td yı kubota ya deısmem.Bu benım gorusum.Belkı uzun sure pıyasada olur servıslerı yayılır bayılerı yayılır o zaman.Daha cok yenı bı marka. Çiftci korkar baska markaya yönelmeye.Çunku; zaten kıt kanaat gecınıor.Dıceksın kı herkes boyle dusundugu ıcın NH den wazgecemıor.Sende haklısın;ama sana soyle soylım; Yasadıgım 20bın nufuslu ilçede 1 bayi(koyuncu otmv.) 3 nh servisi var.ilcede case,nh,tumosan bayılerı war sadece.Malum olarak 3 marka öne cıkıor. Parca, en kucuk bısey lasım oldugunda 1 ınde yoqsa dıgerınde ıllakı buluyorum.buyuk bı arıza da yasamadık.2005 model td85 war bu arada.

Servise gelınce sevdıgım saydıgım bi usta war.Senelerdır td85 den oncede nh70-66dt wardı.Hep onlayızdır.Tarlada kaldıgımda oldu.Bıdon cok kullanırız mazot ıcın,kalan pıslıkler tıkamıs.Tarlaya kadr cagırıorum aracı war ve gelıyor.Bundan başka su motorunu yazın hıc kıpırdatmayız.Tarlalara kurarız.arızı yaptıgında dırek cagırırım nh servısını :) ustam su motoru ısınınde ehlidir.Tarlaya kadr gelır yapılcak bıseyı warsa orda yapar.Uzattım kusura bakmayın; demek ıstedıgım kubota cok yenı bı marka.Sorsam koyde 20 kısıye 1 ' i duymustur.Güzel motor yapmıs japonlar.Teknolojik ve gayet modern.İthal motor baska oluor her markada böyle.İyi reklam iyi bi yayılmayla pıyasası olabılır ve iyi bi distrubtrle.Bekleyıp görücez.Şunuda soylim kullanmadım görmedım ama senın paylasımlarınla segmenttınde ust sıralarda bi motor gibi duruyor.Umarım uzun seneler sorun yasamassın.Söyledıklerım bıras td serısınden cok kubato-nh karsılastırması oldu.Benım dusuncelerım bunlar.Saygılarımla..

CerkesOğlu tesekkur ederim yorumunuz için.. benim karsılaştırmadaki yegane amacım td serisinin degerinin cok üstünde fiyatlara satıldıgını göstermektir aslında ben karsılaştırınca verdigim para degecek bi traktör almak istedim bu yüzden kubota yı sectim bakalım bizde kullanıp görecegiz.. servis konusuna baktıgımızda ital traktör markası ne olursa olsun kullanmamak lazım ozaman .. tum ital modeller nh ninde mf ninde jd ninde kubota nın servis ve parca sıkıntısı aynıdır.. ilçenizde 3 tane servis var örnegin 3 servisten kaçı t6000 seri traktörlerden anlar yada parcası bulur ? yada mf 6400 serisinin parcaları hangi serviste bulunuyor ? bunun gibi ital tum traktörler için bu gecerli.. kaldıki ben lojistik sektörünüde gayet iyi bilirim yani parca sorun olmaz istanbuldan kargoya verilen parca 2-3 gün içinde elinizde olur turkiyenin neresinde olursanız olun.. açıkcası ben bunu sorun etmiyorum inşallah guvenizimi japonlar boşa çıkarmaz.. japonlar kendilerine düşen herşeyi en iyi şekilde yapmaya çalışan ticari ahlakı olan milettir.. disbiritörde arada yok direk fabrika eliyle satıl yapıldıgı için parcada problem yaşayacagımızı sanmıyorum.. bakalım artık bi sorun yaşarsam yazarım buraya.. biz same de kullanıyoruz samede de yaşadık parca problemi 15 yıldır turkiyedeler ama bir hafta bekledik parca biz disbiritör olunca arada parca konusu bazen sıkıntı oluyro..

paylaşım için tşk şu an 2 side şahane makinalar parça sıkıntısı filan olmuyor ithal traktörlerde yerliler gibi artık hepsi ben jd alırken az bulandırmadı bizimkiler beni alma parçası yok filan diye ama hiç birşey yok bir telefona bakıyor parçanın hemen gelmesi iyiki almışım jd ve kullanıyorum sende ileride öyle diyceksin nh güzel marka şu an türkiyede çoğu çiftçi için yine en ideal marka new holland yağni her ikiside şuan türkiyede alınıcak makinalar

kardeş telefonda diyon geçen hafta hidrılik arzalandı malatyada açtırdım hidrolik mili ve hidrolik kepçesi değiştiler 3 gün malatyada istanbuldan parça bekledim bu nasıl iş

Kobotanin ileri geri gitme düzeni nh güzel ama onun dışında abartılacak bir farkı yok bence bide nh lar için opet ten başka yerden almazsanız garanti yok falan da denmiyor biz de yeni aldık nh komşularımızda aldı hiç birimize opetten alın yoksa garanti olmaz falan denmedi bizimki bakıma gitmedi ama arkadaşın var 400 saatte her bakımı garantide yapıltı kimsede niye opetten almadın demedi

hamza40_7 link=topic=40702.msg371275#msg371275 date=1301771582' Alıntı:
Kobotanin ileri geri gitme düzeni nh güzel ama onun dışında abartılacak bir farkı yok bence bide nh lar için opet ten başka yerden almazsanız garanti yok falan da denmiyor biz de yeni aldık nh komşularımızda aldı hiç birimize opetten alın yoksa garanti olmaz falan denmedi bizimki bakıma gitmedi ama arkadaşın var 400 saatte her bakımı garantide yapıltı kimsede niye opetten almadın demedi

arkadaşım traktörünü güle güle kullan.. şuan eniştem yeni 20 saate td80d plus var.. ve traktörü teslim ettiklerinde servis yakıtı opetten alacaksınız demiş.. bakımlarını yapmam dememiş bir arıza cıkarsa pompa ile ilgili ozaman garantiye girmez demiş.. Bakımlarını nasıl kullanırsan kullan zaten servis yapmak zorunda..
gel gelelim kubota ile td nin karsılaştırılmasına yukarıda tedaylıca yazmıştım sana göre sadece shutle ı fazla kubota nın o ayrı ama gercekte bu kadar fark var arada.. tavsiyem kubota yı incelemen.. t5000 serisi eşdegeridir kubota m40 serisi..

Sağol kardeşim, bizimkide td80 plus japon malları hindistan meksika falan onlardan iyidir fakat biz iç anadoluda yaşıyoruz buralarda kubotanın parçasınıda bulamayız servisinide her zaman ilk geldiğin gün gibi olmuycak bazen kayışı kopcak bazen filtresi lazım olcak bazen mazot otomatiği falan bozulcak bi hortumu lazım olcak mesela bu gibi sorunlarda hem yapacak usta lazım hemde parçanın hemen en yakın yerden ulaşılması açısından biz nh seçtik zaten belli başlı markalar var (mf joondere nh tümosan erkunt )bunlar servis ve parça ağlarını giderek genişletiyolar eğer kubotada o şekilde genişletmezse çok ilerleyemez kanaatindeyim

kubota servis konusunda hassas her yere servislik veriyorlartraktörleri giren sizin bölgenize girince önce servisi açarlar bayiden önce.. bizim burada servis te verdiler biz aldıktan sonra traktörü..

CerkesOğlu tesekkur ederim yorumunuz için.. benim karsılaştırmadaki yegane amacım td serisinin degerinin cok üstünde fiyatlara satıldıgını göstermektir aslında ben karsılaştırınca verdigim para degecek bi traktör almak istedim bu yüzden kubota yı sectim bakalım bizde kullanıp görecegiz
her şeyin bir değeri vardır her zaman içinde tutulan ne olursa olsun pahalı olur tartışmaya bile gerek yok bence kubota tutulsa oda ucuza vermez

bırakın td yi o yenilik yapmadığı sürece daha çok müşteri kaybedecek kuuuubaaatoooo
bu kubatoyu nh nin yaptıgını düşünün ??*-s 149 bin den aşagı olmaz piyasada hiç bi motor bunu tutmaz ; :D :D derler kubato bence güzel kalıplı seri traktör bizim köye geldiler denemeye tarlada durduramadılar köyün ortasında yolu sürdüler maşşallah kubato *098*- *098*- iç-*-*