KUBOTA M9000 ve JD 6420 Nadasta

Ynt: KUBOTA M9000 ve JD 6420 Nadasta

Tarlada çimen yüksekmiş çok , pulluklar bu nedenle tam kapatmamış sanırım , sürmeden önce diskaro yada goble gibi birşey çekilseymiş tarla sürülürken otları tam alta alacakmış sanırım , ama keyifli bir sürüm oldu belli :)

SmhGwz link=topic=44347.msg414048#msg414048 date=1307563179' Alıntı:
Güzel motor tabi eksileri de olabilir ve hanginin yokki :)P
tşkler abi kolay gele ;)
haklısın ...
mustafagursacli link=topic=44347.msg414037#msg414037 date=1307562495' Alıntı:
okay abi senle yarım saat kubota sohbeti yaptık tamam 10 üzerinden 10 değil ama 8 var değilmi? ben öyle anladım....

10 üzeri 8 kafadan dört puan fiyata gitti ona göre ...
alipasalierkan link=topic=44347.msg414035#msg414035 date=1307562394' Alıntı:
Güzel paylaşım Okay abi. Gene Kubota ' yı kapmışsın. Biraz senden (-) almış. Ama sınıfı geçer...;)

tabi açık motoru güneşin anlında bana verdiler dahada almadılar .. hala suratım kıp kırmızı amele yanığı :)

ufukk link=topic=44347.msg413992#msg413992 date=1307558697' Alıntı:
Tarlada çimen yüksekmiş çok , pulluklar bu nedenle tam kapatmamış sanırım , sürmeden önce diskaro yada goble gibi birşey çekilseymiş tarla sürülürken otları tam alta alacakmış sanırım , ama keyifli bir sürüm oldu belli :)

sürüm keyifliydi ... zaten bir haftaya diskaro ile gireriz bu araziye ...
nailyetek link=topic=44347.msg413960#msg413960 date=1307556419' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Okay..Mühendis gözüyle Kubota senden (-) almış gibi..::)
Bizde ki mini Kubota nında hidrolik ayarı ile sıkıntılarımız var..Ben vakit bulup daha tam inceleyemedim, dayım kendince uğraşıyor işte..:D

tam - denilemez abi ... beğendim sayılır .... çekiş , malzeme falan harika .. lakin hidrolik ayarı sakat ... belki bizim valtra o konuda çok iyi ben kol ile kullanmayı unuttum ondandır :)
harun oluk link=topic=44347.msg413959#msg413959 date=1307556110' Alıntı:
kolay gelsin sürüm güzel tav da güzel motorda güzel kubotalar güzel motora benziyor anlattıklarınıza göre, daha biz canlı bir şekilde göremedik ama ilgi çekici bir makinaya benziyor, hayırlı işler

güzel motorlar .. ilk fırsatta dene derim ben ....

OkayKANGAL link=topic=44347.msg413810#msg413810 date=1307534872' Alıntı:
KUBOTA İLE BU HAFTA SONU SABAH SAAT 9 DAN GECE 10 A KADAR HERGETTİM . VİDEODA TRAKTÖRÜ KULLANAN BENİM ...

ARTILARI :
Manevra kabiliyeti , devirli bir traktör olması , az yakması , altı vites seçeneği tarlada çok avantajlı , shuttle ile seri bir kullanımı var ve çok iyi çalışıyor

EKSİLERİ
Hidrolik hassasiyeti iyi değil , motorun ön tekeri bir çukur yada tümseğe geldiğinde hidroliği ayarlama yeteneği zayıf , hidrolik dalma çıkma yapıyor . hidroliği indirme kaldırma kolu adama kas yaptırır çok sert vede çok geride kalmış ... farlar zayıf ... koltuk iyi değil , direksiyon az daha öne yatık olabilirmiş ....

okay abi sana yeni m40 serisi lazım eksi dedigin olayların bi çogu m40 da daha iyi.. hidrolik hassasiyeti şuan kullandıgım m8540 ta cok iyi dalma ve cıkmayı engelllemek için biraz hassasiyeti indirmek gerekiyor tabi siz elektronik kontrollü hidrolik kullanmaya alışkın oldugunuzdan mekanik yeterince konforlu gelmeye bilir :) ama bununda avantajı işte arıza çıkarma ihtimali düşük ve arızası kolay giderilebilir diye japonlar daha sade düşünmüşler traktörü diye düşünüyorum.. malum bi arıza durumunda elektronik kontrollü çok iş açabilir bizim 640 ustalarıda hemen tamir edemeyebilir :) indirme kaldıma kolu yine m40 ta yumusak. .. Farlara gelince yeni m40 serisinde Halojen farlar ve viraj lambaları mevcut.. koltuk yine yeni seride gayet güzel grammer ayarlanabilir koltuk.. yeni seride sadece pullugun arkasını hidroligi kaldırınca yukarı dikmiyor o biraz hendeklerden gecerken sıkıntı olabilir bizde çok sorun olmadı memnunuz. canlı motoru ve performansı eksilerini unuturuyor sürüş zevki veriyor bana göre.. m9000 fiyatına göre bence süper bi makina o fiyata daha iyisi olamaz herhalde :)

bare sizin kubotalar hayal benim istediğim bütün motorlar halayde kalıyo şimdi bi 6640 buldum inşallah onu aldırırm,kolay gelsin abi güzel video

ceya023 link=topic=44347.msg414122#msg414122 date=1307602960' Alıntı:
okay abi sana yeni m40 serisi lazım eksi dedigin olayların bi çogu m40 da daha iyi.. hidrolik hassasiyeti şuan kullandıgım m8540 ta cok iyi dalma ve cıkmayı engelllemek için biraz hassasiyeti indirmek gerekiyor tabi siz elektronik kontrollü hidrolik kullanmaya alışkın oldugunuzdan mekanik yeterince konforlu gelmeye bilir :) ama bununda avantajı işte arıza çıkarma ihtimali düşük ve arızası kolay giderilebilir diye japonlar daha sade düşünmüşler traktörü diye düşünüyorum.. malum bi arıza durumunda elektronik kontrollü çok iş açabilir bizim 640 ustalarıda hemen tamir edemeyebilir :) indirme kaldıma kolu yine m40 ta yumusak. .. Farlara gelince yeni m40 serisinde Halojen farlar ve viraj lambaları mevcut.. koltuk yine yeni seride gayet güzel grammer ayarlanabilir koltuk.. yeni seride sadece pullugun arkasını hidroligi kaldırınca yukarı dikmiyor o biraz hendeklerden gecerken sıkıntı olabilir bizde çok sorun olmadı memnunuz. canlı motoru ve performansı eksilerini unuturuyor sürüş zevki veriyor bana göre.. m9000 fiyatına göre bence süper bi makina o fiyata daha iyisi olamaz herhalde :)

:) tabiki fiyat - performansta harika motor .... ona laf yok ....