Kubota Traktör Sahipleri Şikayet - Arıza Bölümü - Memnuniyet Bölümü

Ynt: Kubota Traktör Sahipleri Şikayet - Arıza Bölümü - Memnuniyet Bölümü

hepinize yorumlarından dolayı teşekkür ederim ama benim derdim başka her tarfın hidrolik olması beni çok zor durumda bıraktı römork freni olmasa şu an bana mezarımın başında dua ediyor olurdunuz. arkada aşağı yukarı 7 ton yük vardı ilk defada okadar yük atmıştım...bide benim garibime giden servisten hemen şuçu bana atmak istedi yok sen römorkun damperini kaldırdın ondan pislik gelmiştir falan diye e ben bu traktörle römork kullanmayacamda ne yapacam asfalt boyu gezmek içinmi aldım neyseki sorunun benden değilde el freninin telinde çıktı sorun...o garntiye giriyomuş bilmiyorum. daha gidipde bakmadım bile traktöre ne yaptılar ne ettiler bilmiyorum parça istedik daha gelmedi diyolar bakalım bekliyorum .ben sağı solu aradıktan sonra onun bi anlamı kalmaz iş ben aramadan yapılması ve süratli bir şekilde olması yoksaki aradıktan sonra onun bi alamı kalmaz..

fergusonu övüpde benim babamın malı değil hiç biri ben sadece yine kara düzen traktörler övgüyü hak ediyor .seksen binlira para sayıyosun daha ilk yük de arıza yapıyor.şans mı bilemedim ..

barış6767 link=topic=52027.msg615953#msg615953 date=1342918966' Alıntı:
fergusonu övüpde benim babamın malı değil hiç biri ben sadece yine kara düzen traktörler övgüyü hak ediyor .seksen binlira para sayıyosun daha ilk yük de arıza yapıyor.şans mı bilemedim ..
aynı şeyden bahsediuyoz abi onların gözününü seveyim ama artık yoklar bizlerin binde bir başına gelen diğerlerinin hergün başında römork freni çok güzel bu makinadan daha güzel ekipman indirip çıkarabilen yok ne makinalarla denedik ayrıca ormanda tomruk düşen kubota bartında 3 günde valtra 1 ayda topalndı senşinkide tez zamanda çözülür

herkese merhaba. 2 adet kubota kullanıyoruz biri me9000 biride 9540. su ana kadar mekanik ve elektronik olarak hiç bir arıza görmedik traktörlerde ve inanın en agır şartlarda çalıştılar özellikle me9000. mikserini çekti 5000 dekar yer sürdü potinger bile çekti :) yagına suyuna bakıyoruz filtreleri her gün temizliyoruz. gerekli bakımlarını yaptıgımızda sorun olmayacagınıda dusunmuyorum. fakat tek sıkıntım şöför olarak 2 traktörunde hidrolik kaldırma kolları (kabin içindeki) çok ince saçtan. açıkçası japon abilerimiz orda biraz malzemeden çalmış :) kollar çok sert adama kas yaptırtıcak derecede ve bu sertlıkten dolayı geçenlerde me9000 in kolu koptu pek büyük bi sorun degıl ama söylemek istedim.

hakan1 link=topic=52027.msg617473#msg617473 date=1343513050' Alıntı:
herkese merhaba. 2 adet kubota kullanıyoruz biri me9000 biride 9540. su ana kadar mekanik ve elektronik olarak hiç bir arıza görmedik traktörlerde ve inanın en agır şartlarda çalıştılar özellikle me9000. mikserini çekti 5000 dekar yer sürdü potinger bile çekti :) yagına suyuna bakıyoruz filtreleri her gün temizliyoruz. gerekli bakımlarını yaptıgımızda sorun olmayacagınıda dusunmuyorum. fakat tek sıkıntım şöför olarak 2 traktörunde hidrolik kaldırma kolları (kabin içindeki) çok ince saçtan. açıkçası japon abilerimiz orda biraz malzemeden çalmış :) kollar çok sert adama kas yaptırtıcak derecede ve bu sertlıkten dolayı geçenlerde me9000 in kolu koptu pek büyük bi sorun degıl ama söylemek istedim.
ne üzel menuniyet ufak tefek olur şu an mazdalar gibi kubotalar en arza veren traktör konumunda

mustafagursacli link=topic=52027.msg617475#msg617475 date=1343513205' Alıntı:
ne üzel menuniyet ufak tefek olur şu an mazdalar gibi kubotalar en arza veren traktör konumunda

2-2.5 senedir kullanıyoruz hiç olmadı bi problem yani. düşün 3metre mikser ile 90lık motor 4bin dekar kanola yerine mikser çekti tık demedi maşallah. bu yıl hala daha sürüme devam ediyoruz 5li 10 numara pullukla canavar gibi gidiyo biz memnunuz. şimdide 140lıklarından almayı dusunuyoruz 2 tane

hakan1 link=topic=52027.msg617477#msg617477 date=1343513350' Alıntı:
2-2.5 senedir kullanıyoruz hiç olmadı bi problem yani. düşün 3metre mikser ile 90lık motor 4bin dekar kanola yerine mikser çekti tık demedi maşallah. bu yıl hala daha sürüme devam ediyoruz 5li 10 numara pullukla canavar gibi gidiyo biz memnunuz. şimdide 140lıklarından almayı dusunuyoruz 2 tane
bizde çok menunuz bvizde olsada me 5700 lerinden alsak diyoruz ama nerde :(

hakan1 link=topic=52027.msg617477#msg617477 date=1343513350' Alıntı:
Merhabalar Hakan bey ;
Yanlış bilmiyorsam iki tane de 1610 serisinden kullanılıyor sizin ailede.Servisini bizim arkadaşlar yapıyor Lüleburgaz da.Memnun olmanız da bizi ayrıca mutlu etti.Genellikle sıkıntı aslında birazda servislerden kaynaklanıyor.Askale gibi diğer bayilerde servis ve satışını yapmış olsa müşteri aradığında en kısa zamanda gidip müdahale edebilse sıkıntı olmayacaktır kesinlikle.Trakya bölgesi şuan en çok Kubota M VE ME serisi kullanan bölge ve şimdiye kadar şükür ki hiç sıkıntı yaşamadık müşterilerimizle daha çok sizin gibi Kubota sayısını arttıran işletmeler oldu.Bi telefonda İbrahim ustamız gelip hallediyor.

• Beğen
Tepkiler: Hakan007

Arıza tabi olacak sonuçta kul yapısı,japon diyerek tapmamak gerekir.Ama firmanın malının arkasında durması en büyük etken olması gerekir.

recover90 link=topic=52027.msg617538#msg617538 date=1343554576' Alıntı:
Arıza tabi olacak sonuçta kul yapısı,japon diyerek tapmamak gerekir.Ama firmanın malının arkasında durması en büyük etken olması gerekir.
2. japon arabam ilk japon traktörüm kapımızda farklı japon arabalarıda var Yahya abide telefondan sıkça konuştupğum insan onunlada konuşursanız mala tapılmaz ama her malda kapıya köpek diye bağlanmaz kubota üst sınıf makina sade ve kullanışlı japon yada ziraat mühendisi arkadaşım var japon malları içindede kubota 1 numara diyor Endonezyada mitsubishi campany de kubota fabrikası ile bitişik çevre mühendisi arkadaşım var oda öyle demekte ... Yahya abiye o kullanıma bırak motoru eşşek dayanmaz ve malından çok mennun paça konusunda ise önemli olan arza vermemesi 1500 saat normal çiftçinin 5 senesi

mustafagursacli link=topic=52027.msg617539#msg617539 date=1343555510' Alıntı:
2. japon arabam ilk japon traktörüm kapımızda farklı japon arabalarıda var Yahya abide telefondan sıkça konuştupğum insan onunlada konuşursanız mala tapılmaz ama her malda kapıya köpek diye bağlanmaz kubota üst sınıf makina sade ve kullanışlı japon yada ziraat mühendisi arkadaşım var japon malları içindede kubota 1 numara diyor Endonezyada mitsubishi campany de kubota fabrikası ile bitişik çevre mühendisi arkadaşım var oda öyle demekte ... Yahya abiye o kullanıma bırak motoru eşşek dayanmaz ve malından çok mennun paça konusunda ise önemli olan arza vermemesi 1500 saat normal çiftçinin 5 senesi
Kubota yı kötülemiyorum.bi arkadaş masseyin gözünü seveyim diyor.sizler kubotayı seven taraf olanlarsınız.Ben sadece bi aksilik olduğunda standart işleyiş bakımından Türkiyeyi geride görüyorum bazı istisna olabilir ama bu kaideyi değiştirmez bi işin hızlı olması için baskı yapılması şart mustafa abim bunu demek istiyorum.Mala tapılmaz insan bel bağlayınca eli ayağı oluyo.Serzenişim servislere.Yanlış anlaşıldıysam affola.

recover90 link=topic=52027.msg617541#msg617541 date=1343556170' Alıntı:
Kubota yı kötülemiyorum.bi arkadaş masseyin gözünü seveyim diyor.sizler kubotayı seven taraf olanlarsınız.Ben sadece bi aksilik olduğunda standart işleyiş bakımından Türkiyeyi geride görüyorum bazı istisna olabilir ama bu kaideyi değiştirmez bi işin hızlı olması için baskı yapılması şart mustafa abim bunu demek istiyorum.Mala tapılmaz insan bel bağlayınca eli ayağı oluyo.Serzenişim servislere.Yanlış anlaşıldıysam affola.
o arkadaşın söylediği mf nin bizlerde gözünü sevelim 100 serisinden bahsetmekte devamındada ben onu söylemiştim servislere eğitim şart onda hem fikiriz

mustafagursacli link=topic=52027.msg617542#msg617542 date=1343558221' Alıntı:
o arkadaşın söylediği mf nin bizlerde gözünü sevelim 100 serisinden bahsetmekte devamındada ben onu söylemiştim servislere eğitim şart onda hem fikiriz
Tamam abi problem yok o zaman.Çalışmayı ilke edinmiş servis elemanı lazım bize yatmayı değil.

recover90 link=topic=52027.msg617544#msg617544 date=1343558702' Alıntı:
Tamam abi problem yok o zaman.Çalışmayı ilke edinmiş servis elemanı lazım bize yatmayı değil.
Satışçı ne kadar uğraşırsa uğraşsın,Distribütör ne kadar arkasında durursa dursun iş serviste bitiyor.Bu nokta da maalesef ne kadar eğitimde verilse kalifiyeli işi bilen kişiyi bulmak çok zor en büyük açık ve bence gelecekte çok iyi prim yapacak iş servisçilik.Mevcut servisleri zaten bazı markalar parsellemiş ve izin vermiyor başka servislik almasına bu noktada servis ihtiyacı her marka için bulunmakta zorluk çekilen bir durum oldu.

Mrb arkadadaslar bende m8540 var dik tarlada yan gittigim zaman 4cekerdd bile gitmiyor ve cok sekiyor arka tekerler bunun sebebi nedir

fatih çetin link=topic=52027.msg631393#msg631393 date=1347829124' Alıntı:
Mrb arkadadaslar bende m8540 var dik tarlada yan gittigim zaman 4cekerdd bile gitmiyor ve cok sekiyor arka tekerler bunun sebebi nedir

lastik havalarındandır.. bende kullanıyorum 8540 böyle bi sorun yok aksine egimli tarlada önü agır oldugu için ön atma olmuyor. traktörün kaç saatte ?

hem adımız hem soyadımız aynı. arkadaki ekipman araziye ve motora göre biraz büyük sanırsam :S bununda etkisi olur ok-*-s

Eğer boşta da zıplama sorunu varsa lastik havalarından olabilir ancak benim anladığım çekmediği için zıpladığını ifade etmeye çalışmış arkadaş kısa motorlarda çekmediği zaman zıplama oluyor daha sallı motorlar eşinerek gidiyor,belki ekipmanlardan yana sıkıntı olabilir,hangi ekipmanlarda sıkıntı oluyor acaba ?

Çağrı link=topic=52027.msg631660#msg631660 date=1347926205' Alıntı:
Eğer boşta da zıplama sorunu varsa lastik havalarından olabilir ancak benim anladığım çekmediği için zıpladığını ifade etmeye çalışmış arkadaş kısa motorlarda çekmediği zaman zıplama oluyor daha sallı motorlar eşinerek gidiyor,belki ekipmanlardan yana sıkıntı olabilir,hangi ekipmanlarda sıkıntı oluyor acaba ?
sanırım dıscaroda :S şahsen başıma geldiği için öyle tahmin ediyorum :D