kudret 100 ilk izlenimler + ve - ler

Ynt: kudret 100 ilk izlenimler + ve - ler

Hayırlı olsun.. perkins motorlar zaten çok fazla devir yapmaz benim bildiğim. sen devrine değil seriliğine bak, motor açılınca daha seri olur, gaz yer gibi geliyor. şimdiden olumsu bakmamak lazım.

Hayrılı olsun. keşke ağırlıların düşmesi ve siliceğin bozuk olması durumu olmasadı. Bunlar bile bence çok sinir bozucu. Umarım motorun, vitesin çekinin oraları gevşeyip ikiye bölünmesin arızası çıkmasın da yine şükür. motor 21-22 devri vites boşta iken bile geçemiyorsa büyük ihtimal bi anormallik vardır. motor boşta en az 25-26 gaz görmesi lazım, en az.

bu gibi ufak tefek sorunların traktörlerin teslimatı çok gecikti yetiştirmek için acele ettiler ondan kaynaklandığını düşünüyorum. bakıldığında incir çekirdeğini doldurmaz ama türk traktör düşmanlarına laf verir işte gönül isterki bi ital traktör gibi traktör üretelim ama ileride o seviyelere ulaşacağımızdan eminim, şuan erkunt bu yolda emin adımlarla ilerliyor

phantomerkunt linkli arkadaşın traktöründe de benzeri küçük sıkıntılar oldu mu acaba. kendisi yorum yaptığında yada paylaşımda bulunduğunda öğrenmiş olacağız. fakat dediğiniz gibi teslimatların gecikmesi ve beraberinde gelen traktörümüz neden gelmedi baskılarıda konturollerde gözden kaçırma sıkıntısı oluşturmuş ola bilir. ilk serilerde vurgulandığı gibi böyle küçük sorunlar ola bilir.bazen büyüük sorunlar bile ola biliyor başka markaların üretilmiş modellerin ilk serilerinde.

Traktör hatayı affetmez,varsa bir kusuru fazla zaman geçmeden çıkar. Bu ufak kusurların sebebi, büyük olasılıkla arkadaşların da dediği gibi teslimatların gecikmesinden dolayı fabrikanın üretimi aceleye getirmesinden olabilir. Üç yıl garantisi olan bir traktör için endişe edilecek bir durum olmaması lazım. :)

SALİM link=topic=56112.msg603945#msg603945 date=1338922143' Alıntı:
phantomerkunt linkli arkadaşın traktöründe de benzeri küçük sıkıntılar oldu mu acaba. kendisi yorum yaptığında yada paylaşımda bulunduğunda öğrenmiş olacağız. fakat dediğiniz gibi teslimatların gecikmesi ve beraberinde gelen traktörümüz neden gelmedi baskılarıda konturollerde gözden kaçırma sıkıntısı oluşturmuş ola bilir. ilk serilerde vurgulandığı gibi böyle küçük sorunlar ola bilir.bazen büyüük sorunlar bile ola biliyor başka markaların üretilmiş modellerin ilk serilerinde.
bizim makinada da oldu mesela silecekler çok dandik çıktı, fren lambası sürekli yanıyor, sol fren bağlı değil traktör 60 saati doldursun servisi çağıracam gelsin hepsini yapsın gitsin onun haricinde motor sşanzıman çekiş yakıt hidrolik konusunda hiçbir sıkıntı yok

ön ağırlıklarınızı konturol edin ama yolda seri giderken falan düşe bilir vidalar iyi sıkılmamışsa.
phantomerkunt link=topic=56112.msg603961#msg603961 date=1338924441' Alıntı:
bizim makinada da oldu mesela silecekler çok dandik çıktı, fren lambası sürekli yanıyor, sol fren bağlı değil traktör 60 saati doldursun servisi çağıracam gelsin hepsini yapsın gitsin onun haricinde motor sşanzıman çekiş yakıt hidrolik konusunda hiçbir sıkıntı yok

rezalet bır traktor !..... ne yapmayı bılıyorlar nede tasarlamayı! cin malı on ak cok guzel olmus! zf lısanslı trasmısyon ! dıreksıyon sımıdı rezalet ayrıca cok bosluk var ! kabın basamaklarının altına yerlestırdıklerı komporesor tankı kım tasarladı acaba :) yazık ! algıda kalıte sıfırrrr!!!..

leventblt link=topic=56112.msg613068#msg613068 date=1341664330' Alıntı:
rezalet bır traktor !..... ne yapmayı bılıyorlar nede tasarlamayı! cin malı on ak cok guzel olmus! zf lısanslı trasmısyon ! dıreksıyon sımıdı rezalet ayrıca cok bosluk var ! kabın basamaklarının altına yerlestırdıklerı komporesor tankı kım tasarladı acaba :) yazık ! algıda kalıte sıfırrrr!!!..
zuha-*-s iç-*-* slk-*-s

leventblt link=topic=56112.msg613071#msg613071 date=1341665647' Alıntı:
stayer 100 bg bır traktörüne baksaydılar keskee... erkunt tamamen husran!

Değerli adaşım. Erkunt un dolaylı yoldan baktığı ve örnek aldığı traktör zaten steyr in ta kendisi. Yoksa, Lindner in de kullanmış olduğu steyr in şanzumanının Erkunt ta ne işi var? :) Bu gün için ufak tefek eksiklikler bulunması mümkündür ama herşeyde olduğu gibi varmak istediğin yer için en önemlisi, atacağın ilk adımın yönüdür, ilk adım doğru yöne atılmassa istenilen yere gidilemez... Ben Erkunt un ilk adımında steyr i örnek alarak doğru yönde ilerlemekte olduğunu düşünüyorum... Erkunt un satışlarına bakarsanız hüsranlıkla falan bir alakasının olmadığını göreceksiniz, şimdiden sonra daha iyiye gideceklerinin de herkes farkında... :)

İnsanları yerli, az yakıyor, gıbı küçük oyunlarla alısları artırıyorlar.zf transmısyon bır cok traktorde kullanıyor hem fıkırım! fakat tasım olarak cok buyuk hatalarla cıftcıye saha testi traktörü gibi piyasaya cıkarması ustune cıftcının para odemesı ne kadar dogrudur! yerli üretim lisans altında üretim değildir.kendıne özgü tasarımla mümkündür! bende yerli traktör yaparım cok kolay adınadan hidayet koyayım. Lindner de kullanılan transmısyon aynı ama tasarım hatalarıda aynı değil.erkunt u kotulemıyorum dunya standartında traktör olmasını beklıyorum!Zamanla degısecegını dusunuyorum!

erkunt 100 ün motoru benim mccormickte var, iş yapmak için iştahlı bi motor, ama şanzıman etkisiyle zayıflatılmış olabilir, traktör atak ve işi yapacağına inandırıcı olmalı, sadece ağırlık yüklemekle iş olmaz

leventblt link=topic=56112.msg613091#msg613091 date=1341684484' Alıntı:
İnsanları yerli, az yakıyor, gıbı küçük oyunlarla alısları artırıyorlar.zf transmısyon bır cok traktorde kullanıyor hem fıkırım! fakat tasım olarak cok buyuk hatalarla cıftcıye saha testi traktörü gibi piyasaya cıkarması ustune cıftcının para odemesı ne kadar dogrudur! yerli üretim lisans altında üretim değildir.kendıne özgü tasarımla mümkündür! bende yerli traktör yaparım cok kolay adınadan hidayet koyayım. Lindner de kullanılan transmısyon aynı ama tasarım hatalarıda aynı değil.erkunt u kotulemıyorum dunya standartında traktör olmasını beklıyorum!Zamanla degısecegını dusunuyorum!

Hem fikrin ne demek :D Kullanılanlar belli. Hadi kardeşim sende yap çıkar bi hidayet. Gecenin 2,5 unda tarlaya arıza ve parça desteğini, ilgili müşteri desteğini sağla ! Kaç defa söyledik yerli traktör aslında yerli değil. Montaj sanayii..

küçük bi düzeltme yapalım. erkunt aslında tam manasıyla bi montaj sanayi değil. zf şanzuman her nekadar alman olsada erkunt kendisi üretiyor ve kendisi topluyor. hidrolik aksamı ve arka aksı kendisi üretiyor. motor bloğu ve silindir kapağını kendisi üretiyor. perkinse motor parçası üretip ihraç ediyor ve toplanmış motor alıyor orası doğru ama blok ve silindir kapağı kendisinden. dişlileri yerli üreticilerden temin ediyor. hatta ön dingil bile imal ediyorlarmış ama kendi traktörlerinde henüz kullanmamışlar. bunları bizzat erkuntta arge de çalışan ersan arkadaşımız yazmış diğer konulardan alıntı yapamıyorum yapa bilseydim daha geniş yer vermek isterdim görüşlerine..
Nightmare(Başakçı) link=topic=56112.msg613120#msg613120 date=1341688623' Alıntı:
Hem fikrin ne demek :D Kullanılanlar belli. Hadi kardeşim sende yap çıkar bi hidayet. Gecenin 2,5 unda tarlaya arıza ve parça desteğini, ilgili müşteri desteğini sağla ! Kaç defa söyledik yerli traktör aslında yerli değil. Montaj sanayii..