kudret 100 ilk izlenimler + ve - ler

Ynt: kudret 100 ilk izlenimler + ve - ler

SALİM link=topic=56112.msg613648#msg613648 date=1341921279' Alıntı:
küçük bi düzeltme yapalım. erkunt aslında tam manasıyla bi montaj sanayi değil. zf şanzuman her nekadar alman olsada erkunt kendisi üretiyor ve kendisi topluyor. hidrolik aksamı ve arka aksı kendisi üretiyor. motor bloğu ve silindir kapağını kendisi üretiyor. perkinse motor parçası üretip ihraç ediyor ve toplanmış motor alıyor orası doğru ama blok ve silindir kapağı kendisinden. dişlileri yerli üreticilerden temin ediyor. hatta ön dingil bile imal ediyorlarmış ama kendi traktörlerinde henüz kullanmamışlar. bunları bizzat erkuntta arge de çalışan ersan arkadaşımız yazmış diğer konulardan alıntı yapamıyorum yapa bilseydim daha geniş yer vermek isterdim görüşlerine..

Abi hidrolik aksam olduğu gibi ithal değil mi? hatta biz traktörü geç aldık 15-20 gün kadar. Bize almanyadan bosch hidrolik bekliyoruz dediler. Biz ustabaşıda 15000 lira olduğunu söyledi.

90 ve üstü modellerde nasıl bi uygulama var bilmiyorum. ancak diğerlerinde ersan beyin kendi pek çok yazıları var. ersan beyle görüşenler falan bi özel iletiyle öğrenip paylaşa bilirler. ersan arkadaşımız yine erkuntla ilgili bi konuda yıldırıldığından ve şimdilerde çok yoğun çalışıyor olmalı pek paylaşımda vede bilgilendirme yazıları yazmıyor.

evet arkadaşlar 100 saati devirdik ve genel olarak memnuniyet seviyem %55 gibi neden derseniz
-90 bin lira verip sıfır traktör almışım orasından burasından yağ kaçırıyor sürüme girdiğimde fark ettim rekorların başlarından,
+iyi bir yanı çekişi 3 lü 18 numara pulluk ile rampa ve kurak sert toprakta tarla 3 buçuk ile gidiyor
-yakıt olarak az yaktığı söyleniyor ancak benim massey 285 4*4 ten fazla yaktığı kesin tabi 1 pulluk fazla çekiyor bu kar sayılır.
+ hi-lo özelliği çok güzel
-klima tam beklediğim gibi değil ama yinede klimasız bir kabine göre güzel.
-kabini oldukça ses alıyor
+hidrolik şimdilik çok güzel pratik ancak uzun ömürlü olurmu bilemiyorum
-servis şimdilik %50 memnun etti inş. büyük bir arıza çıkarmazda uğraştırmaz bizi
her ne kadar bu traktöre sahip olsamda objektif bir şekilde + ve eksilerini belirtmek istedim merak edenlere

onurs link=topic=56112.msg617262#msg617262 date=1343418871' Alıntı:
evet arkadaşlar 100 saati devirdik ve genel olarak memnuniyet seviyem %55 gibi neden derseniz
-90 bin lira verip sıfır traktör almışım orasından burasından yağ kaçırıyor sürüme girdiğimde fark ettim rekorların başlarından,
+iyi bir yanı çekişi 3 lü 18 numara pulluk ile rampa ve kurak sert toprakta tarla 3 buçuk ile gidiyor
-yakıt olarak az yaktığı söyleniyor ancak benim massey 285 4*4 ten fazla yaktığı kesin tabi 1 pulluk fazla çekiyor bu kar sayılır.
-servis şimdilik %50 memnun etti inş. büyük bir arıza çıkarmazda uğraştırmaz bizi
her ne kadar bu traktöre sahip olsamda objektif bir şekilde + ve eksilerini belirtmek istedim merak edenlere
yakıt fazla derken neye göre fazla? 100 hp bir traktörün 77 hplik traktörden fazla yakması çok normal ama yaptığı işe göre kıyaslayın zaten o pullukta çok küçük olmuş bizim burda olsa ona 5li 13 no atarlar en azından 4 lü takmanız lazımdı

onurs link=topic=56112.msg617262#msg617262 date=1343418871' Alıntı:
yakıt olarak çok olduğuna katılmıyorum 285 le değilde 3085 ile kıyaslarsan yakıtı daha az çekiş konusunda 5 li 14 ile 1 tavşanla heryerde gidiyor kumsalda 4 takviye ile de gidebiliyor klima güzel kabin bence çok ses almıyor yağ kaçağı konusuna kesinlikle katılıyorum ama o konuda da bayi aradı bilgi verdi servislere yağ kaçağına sebep olan bir parçanın yenisi gönderilmiş arka tarafta hidrolik hem güçlü hem de kontrolleri çok pratik yalnız üstüne basarak vurguluyorum erkuntun tasarımında bir sorun yok üretimde de yok ama yapılan son kontroller gerçekten sorunlu sen sıfır makina aldıktan sonra çok ufak tefek ama can sıkıcı sorunlarla geliyor bunu önlemeleri lazım ben fabrikaya bayi kanalıyla 8-10 maddelik bir faks çektim ardından fabrika servisi arayıp hemen talimat vermiş eksiklikleri gider diye bugünler servisi çağırıp o eksiklikler ve hataları giderecez inşallah hem makina 98saatte 100 saat bakımı da yapılacak hepsini bir arada yaptıracağız

bizim burada yerler sert ve kurak 5 li 14 numarayı randımanlı çekemez en fazla 4 lü 14 olur düz 1 ile gittiği yerlerde var ancak bayır yerlerde gitmesi imkansız yakıt olarakta şuan 4 litre civarı yakıyor, klima büyük ihtimalle arızalı kabinin üstünden garip sesler geliyor. yağ kaçağı konusundada servisin tek yaptığı bir yerlerini sıkmak ama kesin çözüm yok zaten servisleri ufak usta çok çok bilgili değil bu traktör hakkında kendiside ifade ediyor.
Fabrikanın son kontrol konusunda çok eksiği olduğunu söyleyebilirim

onurs link=topic=56112.msg620415#msg620415 date=1344593074' Alıntı:
bizim burada yerler sert ve kurak 5 li 14 numarayı randımanlı çekemez en fazla 4 lü 14 olur düz 1 ile gittiği yerlerde var ancak bayır yerlerde gitmesi imkansız yakıt olarakta şuan 4 litre civarı yakıyor, klima büyük ihtimalle arızalı kabinin üstünden garip sesler geliyor. yağ kaçağı konusundada servisin tek yaptığı bir yerlerini sıkmak ama kesin çözüm yok zaten servisleri ufak usta çok çok bilgili değil bu traktör hakkında kendiside ifade ediyor.
Fabrikanın son kontrol konusunda çok eksiği olduğunu söyleyebilirim
yakıt olarak bir makina 4 lt yakıyorsa bir msorun var demektir ayrıca bu makinaların 1 tavşanı ile 3 lü 18 numara ile gitmeme gibi bir olasılık nşa da yok ama bir sorun varsa makinada ayrı yoksa illaki gidecek klimanın yukarıda pervaneleri var o ses onlardan arıza yok

Kardeş 3 lü 18no pullukla ben topraksız %100 mıcır yerde 1 tavşanla çift sürerim o traktörle sen neyapıyosun.3 lü pulluk kasar o makineyi.trakya topragında onun harcı 4lü 14.5 li 12 de çeker ama siz büyük numara pulluk kullanıyosunuz.

bizim burada 90 lık alanda oldu onunla görüştüm bugün onun da yakıt tüketimi benim ki ile aynı yağ kaçağı sorunuda tahliyede sorun varmış tüm buraya gelen traktörlerin parça değişimi yapılıyormuş onu çözecekler

kardeşim bendede var 100 lük nisanda aldım 450 saati buldu hala 22-23 gazı geçmiyo o herhal öyle ayarlanmış diye düşünüyorum yüksek viteste pek bişeye gücü yetmez gibi duruyo ama vites azaaltınca tam bi hayvan oluyo her kalkışta illa bi duman atıyo nedense ama yakıtı iyi

Erkuntun avukatı gibi konuşuyorsunuz. garantisi var diye her şeyi sorunsuzca yapacaklarını şüpheyle karşılamak lazım, ne garantili ürünler aldı türkiyede insanlar, ne taklalarla karşılaşıyorlar. bunu derken yapmazlar demiyorum ama kullanıcı hatası derse servisin biri? üstelik tarlaya girdin, iş yetiştirmeye çalışıcan, olmadık yeri bozuldu. tamir olana kadar yağmur yağar, toprak kurur. onları hiç hesaba katmıyorsunuz. O traktörü servise götürüp bunun her yerini sıkın desen servis ne der acaba? gevşerse sıkarız mı der, tamam bi elden geçirelim mi der? Müşteriye malı eksiksiz vermeye çalışıcak herkes. yok teslimat sıkışmıştır filan diye mazeret olamaz, ona göre tarih verecek.

arkadaş öncelıkle hayırlı olsun bu gıbı sorunlar aslında bır fırma için affedılır sorunlar degıl ben senın yerınde olsaıdım ağırlık düştüğü zaman onon fotoğrafını çekıp dırekt erkunt un marmara sorumlu mudurune meil atardım sonunda bır hata asla af edılemez bu üretımdekı son kontrolun hatası umarım bır daha başkasının başına gelmez hayırlı olsun

bence eksi yönleri artıyönlerini bastırmış en tuafıma giden ağırlıkların yolda düşmesi bunu yapan traktör ilerde kim bilir daha neler çıkarır kaç bin tl traktöre bağlayoruz sonra bir toplum içinde giderken ağırlıkları düşüyor ben bir daha o yoldan geçmem oho-*s