Kültivatör kazayağı dik yayılımı yatık yayılımı baskı yaylı mı

Bende yatık yaylı 15 li esnaf yapımı kazayağım var ama her sürümde iki üç yay kırıyor bulamıyozda genelde yeni kazayağı almayı düşünüyorum ama hem anız bozmada kullancagım ve ikilemeletde sağlam yapılı yay atmayan önerebileceğnız markalar nelerdir alırken dik yayılımı tercih etmeliyim baskı yaylı yatık yaylı mı aralarındaki fark nedir

Bende yatık yaylı 15 li esnaf yapımı kazayağım var ama her sürümde iki üç yay kırıyor bulamıyozda genelde yeni kazayağı almayı düşünüyorum ama hem anız bozmada kullancagım ve ikilemeletde sağlam yapılı yay atmayan önerebileceğnız markalar nelerdir alırken dik yayılımı tercih etmeliyim baskı yaylı yatık yaylı mı aralarındaki fark nedir
Merhaba yatık ve dik yaylı arasında imalatçıya göre fark olur. Ayakları yüksekse tıkanma yapmaz. Ben dik ve kendinden yaylı bacak arasında epey gidip geldim sonra yüksek bacaklı bunu aldım Karaca marka Konya yapısı yayları yeni olduğu için bayağı sert çok az esniyor. Yay çıkmasın diye pul takılmış kısmetse ne kadar sağlıklı ilerde görürüz

Resimler ve ekler

• IMG_20201011_094902.jpg
    IMG_20201011_094902.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 220
  • Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Bizim bölğenin tamamına yakını dik yaylı kullanıyo özelliklikle çorum yapımı seval çakır aydın çok yaygın bende bu sene aldım kullananlar memnun.Ayrıca yüksekliği çok iyi kesinlikle tıkama yapmıyo.
IMG_20200919_132159.jpg

Merhaba yatık ve dik yaylı arasında imalatçıya göre fark olur. Ayakları yüksekse tıkanma yapmaz. Ben dik ve kendinden yaylı bacak arasında epey gidip geldim sonra yüksek bacaklı bunu aldım Karaca marka Konya yapısı yayları yeni olduğu için bayağı sert çok az esniyor. Yay çıkmasın diye pul takılmış kısmetse ne kadar sağlıklı ilerde görürüz
Hayırlı olsun kaça aldınız

Bizim bölğenin tamamına yakını dik yaylı kullanıyo özelliklikle çorum yapımı seval çakır aydın çok yaygın bende bu sene aldım kullananlar memnun.Ayrıca yüksekliği çok iyi kesinlikle tıkama yapmıyo. Ekli dosyayı görüntüle 53068
hemşerim bende çorumluyum sungurludan bu çevrede yeni yeni dik yaylı görülüyor Çakır aydın meşhurdur 80 dönüm anız bozdum eski tip yatık yay Çakır aydın ile çok güzel batıyor ve birtane yay attı sadece oda son zamanda vites attırdım ondan

Matris dragon yaylı çizel hakkında bilgisi olan varmı nasıldır kırılma kopma tıkanma oluyormu
Matris dragon 2 tane var bizde 2 sira 13 lü bacak uzunluklari cok uzun fakat biraz dar aralari aniz patlatirsin hicbir yaya bir şey olmaz ama cok otlu tarlalaarda biraz derin sürersen ara ara toplama yapabiliyor ama kesinlikle cok sağlam ve kaliteli ürun 3 sirali olursa ara daha geniş hic toplamaz diye düşünüyorum burdaki resmi dönenleri daha önce cok kulllandik onlarda söyle sorun oluyor yay atabiliyor zamanlar şakşiyor baçağin ustteki birleşim yeri aciliyor veya sağa sola aciliyor bacaklar 2 bacak birbrine uzakligi ornegin 50 cm ise bazilari zamanla 40 bazilari 60 oluyor cok uzun ömürlu değiller bence ama bizim arazi cok taşli onuda belirtiyim biz tiller tipi ķultivatorlarda her sene 4 5 bacak kiriyoruz

• Beğen
Tepkiler: yeniçiftçi
Matris dragon 2 tane var bizde 2 sira 13 lü bacak uzunluklari cok uzun fakat biraz dar aralari aniz patlatirsin hicbir yaya bir şey olmaz ama cok otlu tarlalaarda biraz derin sürersen ara ara toplama yapabiliyor ama kesinlikle cok sağlam ve kaliteli ürun 3 sirali olursa ara daha geniş hic toplamaz diye düşünüyorum burdaki resmi dönenleri daha önce cok kulllandik onlarda söyle sorun oluyor yay atabiliyor zamanlar şakşiyor baçağin ustteki birleşim yeri aciliyor veya sağa sola aciliyor bacaklar 2 bacak birbrine uzakligi ornegin 50 cm ise bazilari zamanla 40 bazilari 60 oluyor cok uzun ömürlu değiller bence ama bizim arazi cok taşli onuda belirtiyim biz tiller tipi ķultivatorlarda her sene 4 5 bacak kiriyoruz
Bahsettiğim aletin fotoğraf bu
1548911469_1.jpg
ben 7 ayak almayı düşünüyorum yerlerim taşlı o yüzden yaylı düşünüyorum geçen gün fuar vardı burada anlaştık gibi birde özdöken vardı başka bayide oda kaliteli duruyor

Bahsettiğim aletin fotoğraf bu Ekli dosyayı görüntüle 53095 ben 7 ayak almayı düşünüyorum yerlerim taşlı o yüzden yaylı düşünüyorum geçen gün fuar vardı burada anlaştık gibi birde özdöken vardı başka bayide oda kaliteli duruyor
Aa pardon ben titan ile karistirdim bundanda 7 li ve 9 lu var b size tavsiyem 7 li icin en az 100 beygir 9 lu icin 120 130 beygir olsun cok sağlam makineler cok zorlarsaniz zamanla pimi kesiyor onuda aliyorsunuz takmasi vs cok basit yaylar cok iyi calisiyor ama traktörü bir tik zorluyor yani 5430 7 li anca cekiyordu t5 115 9 lu cekiyor en az 90 beygir olmasi lazim motorunuzun oda cok derin surum yapamazsiniz