MASSEY 285 S HAKKINDA DÜŞÜMCELERİNİZ ÖZELLİKLE BENİM MOTOR HAKKINDAKI DÜŞÜNCEKLE

Ynt: MASSEY 285 S HAKKINDA DÜŞÜMCELERİNİZ ÖZELLİKLE BENİM MOTOR HAKKINDAKI DÜŞÜNCEKLE

atacankocer23 link=topic=1881.msg31657#msg31657 date=1209798791' Alıntı:
285 in kaldırma kapasitesi 1450 kg değil 2100 küsürlü bir rakam bende kullanma kılavuzu var ama şu anda köyde

atacan bende de war kullanma klavuzu 1450 kg yazıyo bizim motor 1987 model daha sonraki üretimlerde kaldırma kapasitesini yükselttilerse onu bilemem ben sadece bizim 285in kullanma klavuzunda yazanları söyledim

Ynt: MASSEY 285 S HAKKINDA DÜŞÜMCELERİNİZ ÖZELLİKLE BENİM MOTOR HAKKINDAKI DÜŞÜNCEKLE

[move]motor dediğin 285 s gibi olacak ben edirneden koca usta [/move]

285 s sadece tek kusuru fazla mazot yakmasıdır ama hallın ıveriyor tarlanın dimi​

arkadaşlar ben edirneden koca usta turbo murbo işi hikaye tmm birazda olsa gücü yükseltir ama kullanan kişiye bağlı herşey bakın benim 285 s rime yılların eskitemediği traktör ÖNEMLİ OLAN KULLANIMI BAKIN MESELA BEN BU TRAKTÖRLE TARLANIN ANASIN IAĞLATIYORUM​

melih 285s ler çok hoşuma gidiyo bizde 640 olmasına rağmen.hele bide bu turbo olayını duydum ya daha çok hoşuma gitmeye başladı hem yakıt az hem güç fazla.senin motor kaç modeld??99 ve üstü modellerin tipi daha iii ön farlar kare çok hoş duruyo yuvarlak fara göre

mrram link=topic=1881.msg45478#msg45478 date=1212775960' Alıntı:
melih 285s ler çok hoşuma gidiyo bizde 640 olmasına rağmen.hele bide bu turbo olayını duydum ya daha çok hoşuma gitmeye başladı hem yakıt az hem güç fazla.senin motor kaç modeld??99 ve üstü modellerin tipi daha iii ön farlar kare çok hoş duruyo yuvarlak fara göre
far olayı o kadar önemli deil yeni model dekilerden alıp takabiliorsun yuvarlak farı kareye çewire biliosun yani

romantiko styl link=topic=1881.msg47010#msg47010 date=1213118421' Alıntı:
far olayı o kadar önemli deil yeni model dekilerden alıp takabiliorsun yuvarlak farı kareye çewire biliosun yani
[/qu
ewet ama hiçbir şey orjinali gibi olmaz

yaw farketmez olrmu ama sadece eksoz turbosu takınca olmuo pistonları celiğe çewritmen lasım bnde edrneden we üst kapağı taslatman lasım en azından 5,5 6 milyar tutar randımanlı olması için bn tümo ya taktırdım hepsini yaptırdım we L 95 pistonu taktırdım

we 285 lerdede fark yapıo bn de hem mf ciiim hemde tümosan cı 398 mf war bide yakında fotoları gelecek mf blümüne

arkadaslar bende ford 6640 ve mf 276 var ikisindede turbo yok takıldıgını duydum ama traktorlere zarar verir diye taktırmıyorum saffer turboyu aradım sadece hararet biraz yukselir diyorlar. turbo taktıran arkadaslar bana yazarsa sevinirim ford bolumunde murat 55

poyrazlı emnıyet subopunu cıkar bak ne kaldırıyokafayımı yok sa yukumu ama bıra zsakıncalı hıdrolık ıcın bızdede 285 vardı bı zamanlar allah senı ınandırsın bos kasayla oldugu yerde kafasını kaldırıyordum sad ce levyeyı cekmeme bakıyodu
ama bıraz sakat

Bizde 1993 model 285s var. 2004 yılında turbo takıldı. Çorumda Massey Ferguson yetkili servisinde.Turbo takıldığı zaman piston gömlek yenilendi. 398 le birebir aynı oldu pistonlar ve gömlekler. Kuru tip hava filtresi takıldı. Aradan 3 ay geçti, Uzel'den yetkililer geldi. Kuyruk milinden dinamometre bağlayıp gücünü ölçtüler. 92 bg güç, 365 nm tork çıktı. Herkes çok şaşırdı. Traktör 4'lü 14 numara pulluğu 1. viteste çok rahat çekiyodu ama hararet ibresi biraz kalkıyodu. Bizde çözümü intercooler da bulduk. İntercooler takıldı. Şimdi biraz daha canlandı traktör. Yakıtta çok iktisatlı. 7'li çizel + diskharrov kombinasyonunu (ikisini birlikte) 1. viteste gayet rahat çekiyor. Dönüme 1.5 litre yakıyor. Aynı şartlarda pullukta 1.6 litre yakıyor. Ayrıca bilinçli kullanıldığı sürece ne arkasını dağıtıyor, nede şanzumanı. Kaldırma kapasiteside 2227 kg. Babamın fikri olan kombinasyonu merak edenler için video linkleri:
http://www.izlesene.com/video/arabalar-massey-power/932914
http://www.izlesene.com/video/arabalar-massey-power-2/932966

Bu daha 1 haftalıkken:

Buda Kepçeli hali: (Turbo o zaman kimsede yoktu, bizde 285 S yerine 4285 ST yazmıştık. :) Herkes bu ne diye bakıyodu. Yazıda epey orijinal olmuştu. Gölgelik söküldü, yerine yeni tip rops takıldı.)
[ftp][/ftp]

seri ve atak bir makina ... daha fazla verim alınması için arka tekerlere ağırlık ilavesi gerekebilir...

atilla link=topic=1881.msg181057#msg181057 date=1242980365' Alıntı:
seri ve atak bir makina ... daha fazla verim alınması için arka tekerlere ağırlık ilavesi gerekebilir...
arka tekerleklerin herbirinde 1x60 kg ve 2x50 kg var
gövdenin her iki yanında ön yükleyicinin bağlantı ayakları var. 2x100 kg
ön asma ağırlıklar söküldü, yerine ön jantlara içli dışlı 50 şer kg takıldı.

arkadaşlar ben konya ereğli belkayada oturruyorum benim 1999 model 285 s var geçe yıl traktörü bayiye götürdük trak töre 6 milyar masraf ettik ama değdi arka kollara hidrolik takdırdık kaldırma güçü 5000 kg yükseldi turbo taktırdık traktör 5li 14 liğe banamısın demiyor traktör den çok memnunum gözüm gibide bakıyorum

slm. arkadaşlar 4285 ST espirisi baya bi tutmuş tebrik ederim. yalnız 285 st den bi kare far panjuru kıskanmışsınız olsaydı çok daha yakışıklı olurdu. benimde bir nacizane sorum var. bende de 265 s 94 model yeni revizyon yapıldı. gömlek ve pistonlar 398 e çevrildi. bende turbo taktırmak istiyorum. çorum da ki servis takılır diye yazmış. birde koyadaki saffer turbo. merak ettiğim fiyatı nekadar olacağı ve ayrıca turbo koyulunca 90 beygiri geçermi nede olsa herşey 398 oldu. sadece krank mili binde 10 taşlanmış, blokta en ufak hata yok. görüşlerinizi bekliyorum.saygılar..

sonradan değişiklikler bence hiç mantıklı değil,orjinalını tutmazdiye düşünüyorum .1996 model 4*4 mf 285 s vardı bende turbo taktırdım benimki randıman almadı ,kol yataklarını bozdu yaptırdım soradanda krank milini kesti tekrar taptırıp elden çıkardım[img=http://img177.imageshack.us/img177/5042/photo014w.th.jpg]