Massey Ferguson 165 ingiliz sizce nasıldır ?

Ynt: Massey Ferguson 165 ingiliz sizce nasıldır ?

Santiago link=topic=78989.msg934648#msg934648 date=1415738823' Alıntı:
Zaten piyasası 17-19 arası değişiyormuş.Adam buna artı olarak Kabin + hidrolik direksiyon yaptırmış sanırım fiyat oyüzden oynuyor ama dediğin gibi o fiyatları vermem . Özellik bi kabin takıntım var benim , dedem kabinsiz bir motorda tarlayı sürerken arı yuvasını dağıttı ve arılar tarafından öldü... Biraz rençberlik öğrenmekde diğer amacım , elden çıkarırken zorluk yaşamazsın bu modelde deniyor tutulan bir modelmiş.Yarın olmazsa fotolarını çekiyim eğer galerideyse traktör halen.Sizlerde görün
Geçen Cumartes Hendeğe uçtum saat 01:00 gibi :D internet cafeden cıktım bindim traktöre gitim 4 dönüm bi tarla vardı onu süreyim dedim demez olaydım ,Sınırları çizdim bi ters bi düz gitim tam sıraya girecem Kol gazı çekiliymiş tarlada biraz kaygan Küt hendekteyim :D
Düşün bide Takke olmasa ne olurdu. ALLAHIM KORUDU

Santiago link=topic=78989.msg934650#msg934650 date=1415739053' Alıntı:
Tabi traktörden anlıyan biriyle gidecem eğer olursa , satan kişinin kardeşi hayvancılıkla uğraşıyor.Hayvan ile takasa girerim diye haber göndermiş o traktörüne o fiyat isterse tabi benimde hayvanlara isteyeceğim fiyat farklılaşır.Bakalım kısmet , kısacası benim o işimi görürmü.Önündeki ağırlıkları kaldırıp gücünün yettiği en iyi kepçeyi taktırmak istiyorum sabit öyle yapabilirmiyim
Başkan bizim burada genelde ÖZKAN kulanıyorlar sizin oralrda bayisi varsa bi bak hem hesaplı hemde traktöre uygun şekle sokuyorlar

http://www.ozkanmakine.com/

Tabi takas olursa işler denişir tabi hayvanıda ucuza verecek deilsin herhalde degeri yada + birazccccccık :D

lordsaar link=topic=78989.msg934651#msg934651 date=1415739204' Alıntı:
Geçen Cumartes Hendeğe uçtum saat 01:00 gibi :D internet cafeden cıktım bindim traktöre gitim 4 dönüm bi tarla vardı onu süreyim dedim demez olaydım ,Sınırları çizdim bi ters bi düz gitim tam sıraya girecem Kol gazı çekiliymiş tarlada biraz kaygan Küt hendekteyim :D
Düşün bide Takke olmasa ne olurdu. ALLAHIM KORUDU

aynen ortak ya ben korkarım tecrübem yok traktör konusunda.Ben hayvancıyım ama çiftçilere sonsuz saygım vardır.bana tüm malzemeyi herşeyi ve şu tarla sür ek desen ya yarısına gelmeden tohum biter yada tamamını yapınca yarısı kadar tohum artar :D

Santiago link=topic=78989.msg934656#msg934656 date=1415739505' Alıntı:
aynen ortak ya ben korkarım tecrübem yok traktör konusunda.Ben hayvancıyım ama çiftçilere sonsuz saygım vardır.bana tüm malzemeyi herşeyi ve şu tarla sür ek desen ya yarısına gelmeden tohum biter yada tamamını yapınca yarısı kadar tohum artar :D
Babamın bi lafı var :D ben taraktöre binmeyi çok seviyordum bu tarla sürecek ben hayvanalrla ilgileniyorumdum deidm buna baba bırak sne yorulma ben işimi bitirir sürerim dedim oda yanen söyle söyledi:D

BAK OĞLUM GÜN GELECEK ÇOOOK TARLA SÜRECEN VE BU TRAKTÖRÜ SÜRMEKTEN BIKACAN DERDİ :D
Ben ilk tarla sürdügüm günü hatırlıyorum evin önünden traktörü çaldım ve 3 lü Puluk takdım tarlanın başına geldim tarlayı sürdüm eve geldim yarım kamyon fırça yedim ve bütün Köye rezil oldum:D
Sebebi Pullun son pulu takip etmediğim ve pullu ters sürdüğüm ve sınırları birbine kattığım için :D

100 serisi MF ' ler 165 dahil vaktinin güzel motorları.. şimdide iş görüyo zaten..

Lakin gübre çoksa kepçeyide öne düşünüyorsanız 4x4 olmalı derim.. ama gübre azsa arka kepçede iş görür 4x2 yeter..

Bi dünya masraf edip öne kepçe takıp tad alamadıktan sonra arka kepçede aynı işi görür..

60 büyük başın gübresini taşıycak.Allahdan meradalar genelde bunlar ama kışın sıkıntı benim için kışık kar düşünce içeri alacam.Günlük hayvan başı en az 30 kg desek. 1800 kg eder :D gerçi haftalık temizliycemde.Oyüzden kepçe için kullancam genelde

UÖZKAN.77 link=topic=78989.msg934660#msg934660 date=1415740113' Alıntı:
100 serisi MF ' ler 165 dahil vaktinin güzel motorları.. şimdide iş görüyo zaten..

Lakin gübre çoksa kepçeyide öne düşünüyorsanız 4x4 olmalı derim.. ama gübre azsa arka kepçede iş görür 4x2 yeter..

Bi dünya masraf edip öne kepçe takıp tad alamadıktan sonra arka kepçede aynı işi görür..
Başkan yerdne göe kadar haklı bence bu taz makinalarda işini göre bilir.

Oğuzyiğit pancar, saman,patates, toprak ve gübre yükleme traktör kepçesi

lordsaar link=topic=78989.msg934658#msg934658 date=1415740028' Alıntı:
Babamın bi lafı var :D ben taraktöre binmeyi çok seviyordum bu tarla sürecek ben hayvanalrla ilgileniyorumdum deidm buna baba bırak sne yorulma ben işimi bitirir sürerim dedim oda yanen söyle söyledi:D

BAK OĞLUM GÜN GELECEK ÇOOOK TARLA SÜRECEN VE BU TRAKTÖRÜ SÜRMEKTEN BIKACAN DERDİ :D
Ben ilk tarla sürdügüm günü hatırlıyorum evin önünden traktörü çaldım ve 3 lü Puluk takdım tarlanın başına geldim tarlayı sürdüm eve geldim yarım kamyon fırça yedim ve bütün Köye rezil oldum:D
Sebebi Pullun son pulu takip etmediğim ve pullu ters sürdüğüm ve sınırları birbine kattığım için :D

benden de sana bi itiraf , köye haziran 1 gibi geldim ozamanlar çoban sıkıntımız vardı.Aldım 60 büyükbaşı kattım önüme.birinin nohut tarlası vardı ona bir girdiler.Sopayla çıkamadı hayvanlar ordan burdan sağa sola depar atıyorum bildiğin birinin çıkarsam diğeri başka yerde giriyo falan.Artık nekadar bağırıyosam iki araba geldei yanıma köylülerden.Nerdeyse oturup ağlıycaktım :D O hale geldim sinirlerim bozulmuştu.Köylü seferber oldu çıkardık tarladan bende sağlam bi reklam oldum köye :D

Santiago link=topic=78989.msg934667#msg934667 date=1415740524' Alıntı:
benden de sana bi itiraf , köye haziran 1 gibi geldim ozamanlar çoban sıkıntımız vardı.Aldım 60 büyükbaşı kattım önüme.birinin nohut tarlası vardı ona bir girdiler.Sopayla çıkamadı hayvanlar ordan burdan sağa sola depar atıyorum bildiğin birinin çıkarsam diğeri başka yerde giriyo falan.Artık nekadar bağırıyosam iki araba geldei yanıma köylülerden.Nerdeyse oturup ağlıycaktım :D O hale geldim sinirlerim bozulmuştu.Köylü seferber oldu çıkardık tarladan bende sağlam bi reklam oldum köye :D

Babam ilk okula giderken Koyun güdüyormuş bayırda ki açık geniş garazide devlet arazisiydi ozmanlar. yol 2 kilometre civarı gidişde sürü tarlaya kaıçmış komşular babama ozamanlar basmış fırcayı başlamışlar küfürleşmeye ozmanlar daha cocuk tabi neyse sürüyü akşam eve getirimiş bide dedemden dayak yemiş olay duyulunca :D oda bu sinirle sen git 2 dönüm sovan sarımsak ve patatez ekili tarlayı yerle bir ett :D o günden sonra babamı gören köylüler tatlı dile işi baglamaya çalışıyormuş :D

lordsaar link=topic=78989.msg934664#msg934664 date=1415740394' Alıntı:
Başkan yerdne göe kadar haklı bence bu taz makinalarda işini göre bilir.

Oğuzyiğit pancar, saman,patates, toprak ve gübre yükleme traktör kepçesi

ooo çok iyi gerçekten.benim bu traktörü hayvanlarla takas edip alma imkanımda var oyüzden değerlendiresim var işimi görürse.Kısmen işimi görürmü

lordsaar link=topic=78989.msg934671#msg934671 date=1415741011' Alıntı:
Babam ilk okula giderken Koyun güdüyormuş bayırda ki açık geniş garazide devlet arazisiydi ozmanlar. yol 2 kilometre civarı gidişde sürü tarlaya kaıçmış komşular babama ozamanlar basmış fırcayı başlamışlar küfürleşmeye ozmanlar daha cocuk tabi neyse sürüyü akşam eve getirimiş bide dedemden dayak yemiş olay duyulunca :D oda bu sinirle sen git 2 dönüm sovan sarımsak ve patatez ekili tarlayı yerle bir ett :D o günden sonra babamı gören köylüler tatlı dile işi baglamaya çalışıyormuş :D

aynen ya benzer şey işte tarla sahibi anında geldi ama görsen afedersin bıçak yese okadar yaygara çıkarmaz.baktım bağrışmalar vs var hemen gittim olay benim olay.Ya dedim sen bu ekinden ne bekliyon bu sene.bukadar tutar işte , dedim veriyim parasını ozaman sabah akşam orada yayarım.Yok zararımı karşıla dedi , bende inatlaştım oranın tamamını yayacam tarlana fiyat ver derken falan bi fiyatta konuşulması bişeyde olmadı ilk defa inek güdüyorum bilinçli yapılmış bişey değil , benim gebe düvem sopadan buzağ attı o derece bi çaba sarfetmiştim sen düşün

Ynt: Ciddi düşünüyoruz :) MF 165 İngiliz e yorumlar

Bana sorarsan merak salma bu tip motorlara.

Neden?

Tamam piyasada hala çalışanı, saglami var ama 35-40 yasında makinalar. Çok iyi hakim ve destekle yürütüyor sahipleri. Hiç çalışmasa dahi, metal yorgunluğu denen birsey var. Dile kolay 40 yıl.

Yeniye yönelin bence. O rakamalara guzel alternatifler var.

Ynt: İlk traktörüm Massey Ferguson 285

Başka bi galeride TD80D miydi neydi New Holland ın , çok hoşuma gitti 60 bin dedi 2011 model krediyede uygundu ama işte sonradan düşündüm hem laf olur hemde rençberliği hiç bilmiyorum.Bundan bi deneyim dedim.

Buna uygun kaç tonluk römork almalıyım.Birde nasıl bir kepçe almalıyım ?

arka kepçe zaten 2 tip sayılır.. normal klasikler ve onlarda %50 dha büyük olanlar var.. öne iyice ağırlık atınca büyük olan daha çok iş yapar malum..

römorkta tandem al 2 sefer yerine 1 sefer at derim..

normalde 165 tatlı tatlı 5-6 tonu çekerken bu ikiz dingille 8-10 tonu çeker.. biraz pahalı ama değer..