Massey Ferguson 285 4x4 mü Erkunt servet 80 4x4 mü ?

Ynt: Massey Ferguson 285 4x4 mü Erkunt servet 80 4x4 mü ?

Arkadaşım neyi tartıştığınızı anlamadım. Dün birisi ile tanıştım, traktörü yok, patates ekmiş, birkere yer sürdürmeye dekarına 50 tl vermiş. Kendi işinizi görüyorsanız gerisi boş. En iyisi kendi traktörüm gerisi boş.

Arkadaşım her erkuntçu erkuntu sanki dünyada 1. markaymış gibi görüyor nedir bu havanız la getiriyim claas axion fendt vario teker teker çeksin bide Türk malı diye övünüyorlar hakaret olmasın ama Türkler genelde çin malı parça kullanıyorlar.

kısmen34 link=topic=59115.msg638480#msg638480 date=1350044592' Alıntı:
Arkadaşım her erkuntçu erkuntu sanki dünyada 1. markaymış gibi görüyor nedir bu havanız la getiriyim claas axion fendt vario teker teker çeksin bide Türk malı diye övünüyorlar hakaret olmasın ama Türkler genelde çin malı parça kullanıyorlar.
sen ve senin gibi düşünenler olduğu sürece erkunt veya tümosan yerli üretim traktörlerimiz dünyanın 1. sırasına bile yükselseler gine hor görürsünüz ... birazda olsun yerli malına sahip çıkalım bahsini yaptığın traktörlerden belli oluyo türk malı traktöre ilgin olmadığı ki sen ve senin gibi düşünenler erkunt veya tümosan a rağbet gösterseler alsalar onların eksikliklerini olması gerekenleri fabrikaya iletseler dünyada 1 numara olur bizim traktörlerimiz ama bu düşünceyle ancak böyle birbirimizle didişiriz ilk önce akılda kafada onu hoş görmek lazım sonrada ilgi alaka gösterip katkı sağlamak lazım .... bilmem anlatabildim mi kırıcı sözlerim varsa affola niyetim ne kimseyi aşağılamak nede tartışmak sadece içimden gelen fikirlerim düşüncelerimi yazıya döktüm

delihan link=topic=59115.msg638495#msg638495 date=1350049473' Alıntı:
sen ve senin gibi düşünenler olduğu sürece erkunt veya tümosan yerli üretim traktörlerimiz dünyanın 1. sırasına bile yükselseler gine hor görürsünüz ... birazda olsun yerli malına sahip çıkalım bahsini yaptığın traktörlerden belli oluyo türk malı traktöre ilgin olmadığı ki sen ve senin gibi düşünenler erkunt veya tümosan a rağbet gösterseler alsalar onların eksikliklerini olması gerekenleri fabrikaya iletseler dünyada 1 numara olur bizim traktörlerimiz ama bu düşünceyle ancak böyle birbirimizle didişiriz ilk önce akılda kafada onu hoş görmek lazım sonrada ilgi alaka gösterip katkı sağlamak lazım .... bilmem anlatabildim mi kırıcı sözlerim varsa affola niyetim ne kimseyi aşağılamak nede tartışmak sadece içimden gelen fikirlerim düşüncelerimi yazıya döktüm

Fabrika babamın malı mı :? benim cebime ne sokuyor.. ithal de etsek yerlide alsak devlete vergisi aynı oranda gidiyor mu :?? gümrük vergisi olmamasına rağmen yerli malı erkunt fiyatını beni, seni , köylüyü, çiftçiyi düşünüp fiyatını düşürüyor mu :? erkunt ve tümosan piyasada traktör fiyatlarını düşürmeyi sağladığı zaman gel formda tartışalım..

Belarus diye bir traktör firması vardır.. türkiyeye bir ara girdi.. girdiği gibi geri çıkardılar acaba neden fiyatı düşük olduğu için koç un ( nh) nin işine gelmediği için mi :?? erkunt yerli malı da nh mf ne oluyor acaba.. ismi Erkunt türk ismi olduğu için mi :? parçaları ne kadar avrupan da gelse üstünde türkçe olduğu için mi türk malı bu.. ilginç düşünceleriniz var welhasıl..

MasseyFerguson 265 link=topic=59115.msg637690#msg637690 date=1349810972' Alıntı:
4 çeker diyorsun ama.. Bu olabilir biri 4 çeker diğeri tek çeker. Madem tarladada iyi qidiyo 80 lik erkunt 285 likle qirsin bakalım tarlaya ne olur

Hiç bişey olmaz.Ben 80.4 e 5li 13 alpler takıyorum tek çekere aldıgımda dahi 3L takviye ile hiç patinaj yapmadan pullugu götürebiliyor.4x2 285s bizim burda 4lü 11 no yu 3takviye ile zor çekiyor.

apsiL link=topic=59115.msg638999#msg638999 date=1350236616' Alıntı:
Fabrika babamın malı mı :? benim cebime ne sokuyor.. ithal de etsek yerlide alsak devlete vergisi aynı oranda gidiyor mu :?? gümrük vergisi olmamasına rağmen yerli malı erkunt fiyatını beni, seni , köylüyü, çiftçiyi düşünüp fiyatını düşürüyor mu :? erkunt ve tümosan piyasada traktör fiyatlarını düşürmeyi sağladığı zaman gel formda tartışalım..

Belarus diye bir traktör firması vardır.. türkiyeye bir ara girdi.. girdiği gibi geri çıkardılar acaba neden fiyatı düşük olduğu için koç un ( nh) nin işine gelmediği için mi :?? erkunt yerli malı da nh mf ne oluyor acaba.. ismi Erkunt türk ismi olduğu için mi :? parçaları ne kadar avrupan da gelse üstünde türkçe olduğu için mi türk malı bu.. ilginç düşünceleriniz var welhasıl..
ithal alsan paranı yabancı ülkenin firmasına kazandırıyosun ve bu o firmanın gelişmesine çok az da olsa etki ediyo erkunt TÜRK malı her ne kadar da karşı çıksanız kendinizi avutsanız erkunt ta tümosan da TÜRK malı traktörlerin çoğu parçasını kendileri üretiyolar erkunt dökümünü hep kendi fabrikasında yapıyo motoru perkinsten getiriyo eee olsun o kadarda sen doğduktan 1 hafta sonra yürümeye başlasın heralde ki Daha 8. senesinde olan bir firmadan yüzde yüz yerli üretim ile traktör çıkarmasını istiyosun konuşmaların onu anlatıyo erkunt ta piyasaya ayak uyduruyo tamam bencede fiyatı çok yüksek mesela nimet 70 in fiyatı 60 bin tl 2012 td 65 in fiyatı 62 bin tl erkuntun td den çok fazla özelliği var dijital kliması kompresörü ek kaldırma kapasitesi zf şanzımanı ve 68 hp oluşu bunları da göz öünde bulundurmak lazım erkuntun td ayarındaki serisi olan nimet 70 e nin fiyatı 54 bin tl buna ne demeli adamlar daha nasıl fiyatı aşağı çeksin bizler istiyoruz ki bu segmentteki traktörler 40 bin tl olsun gönül ister ki olsun ama yapmazlar yapamazlar 1 traktör fabrikaya kaç bin tl ye mal oluyo en az 100 kişinin eli değiyo 1 traktöre üzerinde yüzlerce civata var heps itek tek kontrol ediliyo fabrikasında ne kadar işçi çalışıyo bunları da göz önünde bulundurup konuşmak lazım yoksa herkes konuşmasını biliyo ...

delihan link=topic=59115.msg639044#msg639044 date=1350242753' Alıntı:
ithal alsan paranı yabancı ülkenin firmasına kazandırıyosun ve bu o firmanın gelişmesine çok az da olsa etki ediyo erkunt TÜRK malı her ne kadar da karşı çıksanız kendinizi avutsanız erkunt ta tümosan da TÜRK malı traktörlerin çoğu parçasını kendileri üretiyolar erkunt dökümünü hep kendi fabrikasında yapıyo motoru perkinsten getiriyo eee olsun o kadarda sen doğduktan 1 hafta sonra yürümeye başlasın heralde ki Daha 8. senesinde olan bir firmadan yüzde yüz yerli üretim ile traktör çıkarmasını istiyosun konuşmaların onu anlatıyo erkunt ta piyasaya ayak uyduruyo tamam bencede fiyatı çok yüksek mesela nimet 70 in fiyatı 60 bin tl 2012 td 65 in fiyatı 62 bin tl erkuntun td den çok fazla özelliği var dijital kliması kompresörü ek kaldırma kapasitesi zf şanzımanı ve 68 hp oluşu bunları da göz öünde bulundurmak lazım erkuntun td ayarındaki serisi olan nimet 70 e nin fiyatı 54 bin tl buna ne demeli adamlar daha nasıl fiyatı aşağı çeksin bizler istiyoruz ki bu segmentteki traktörler 40 bin tl olsun gönül ister ki olsun ama yapmazlar yapamazlar 1 traktör fabrikaya kaç bin tl ye mal oluyo en az 100 kişinin eli değiyo 1 traktöre üzerinde yüzlerce civata var heps itek tek kontrol ediliyo fabrikasında ne kadar işçi çalışıyo bunları da göz önünde bulundurup konuşmak lazım yoksa herkes konuşmasını biliyo ...

kardeşim msjına cevap yazıp polemik yaratmak istemem ama
şunu söyleyeyim
enucuz en pahalı en iyi en kötü gibi durumlar görecelidir
mesela benim memleketimde yani osmaniyede sennin saydıgın 3 marka arasında en ucuz olanı tümosan ve diegr iki markayla eşit güçteki taktörlerde enaz 10binlira fiyatı ucuz
nh nin td d modeli ile erkuntun lüks modeli aynı güçteki modelelrde nerdeyse aynı fiyatta hatta erkunt 2-3 bin pahalı
nh nin 56 seri tt serisi tds serisi birçok erkunttan ucuz mesela

yani erkunt dedigin kadar ucuz degil malesef
ucuz hangiis diyorsan tümosanım yok almamda ama en ucuzu tümosan
90-95 beygir tenteli sıfır km 4 çeker hangi marka traktörü 65 bine alabilirsin peşin paraya dersen osmaniyede tümosanı alırsın derim
türkiye genelindede kıyaslasak bu 3 markayı yine en ucuzu tümosandır

YAVUZ_13 link=topic=59115.msg639057#msg639057 date=1350243585' Alıntı:
kardeşim msjına cevap yazıp polemik yaratmak istemem ama
şunu söyleyeyim
enucuz en pahalı en iyi en kötü gibi durumlar görecelidir
mesela benim memleketimde yani osmaniyede sennin saydıgın 3 marka arasında en ucuz olanı tümosan ve diegr iki markayla eşit güçteki taktörlerde enaz 10binlira fiyatı ucuz
nh nin td d modeli ile erkuntun lüks modeli aynı güçteki modelelrde nerdeyse aynı fiyatta hatta erkunt 2-3 bin pahalı
nh nin 56 seri tt serisi tds serisi birçok erkunttan ucuz mesela

yani erkunt dedigin kadar ucuz degil malesef
ucuz hangiis diyorsan tümosanım yok almamda ama en ucuzu tümosan
90-95 beygir tenteli sıfır km 4 çeker hangi marka traktörü 65 bine alabilirsin peşin paraya dersen osmaniyede tümosanı alırsın derim
türkiye genelindede kıyaslasak bu 3 markayı yine en ucuzu tümosandır
osmaniyeli abim yazdıklarında çok haklısın polemik yaratacak kelimeler de kullanmamışsın zaten evet en ucuzu tümocan :) erkunt ucuz değil onda da haklısın ne kadar güzel betimlemişsin durumu daha bunun üzerine diyilecek söz yok ama arkadaşlarımız öyle yorumlar yapıyorlar ki yani direk hakaret içerikli oluyo bazen o yorumlar dayanılmaz oluyolar bak çok BEYEFENDİ ce yorum yapmışsın bende aynı fikirdeyim seninle

Erkuntçu arkadaşım benim demek istediğimi anlamış olman sevindirici.. ama özümsememiş olman ise üzücü.. Senin kendi görüşlerin var doğal olarak benimde..

Avrupa da fiyatlar düşük iken bizde neden yüksek onlar da fabrika da üretiyor.. bizimkiler bunu sanayide eliyle yapmıyor..

Bu ülkenin vatandaşları senelerce koç ve sabancıya çalıştı da ne oldu :?

Gönül isterdiki uzel de işini iyi yapıp bize 20 sene boyu evire cevire aynı traktörü satmayıp ayakta kalıp kazanıyor olsa idi.. sene 2012 TR de 100 beygir üretimi daha şimdi başladı elin avrupalısı 1960 larda yapmış bunu.. ben bu yüzden birilerini zengin etmeye karşıyım.. zengin olan öyle de böyle de satıyoruz deyip aynen devam ediyor.. karşı olduğumuz şeyler bunlar.. yoksa kazansın bizim vatandaşımız.. onlara kazandırdığımız kadar onlarda bize kazandırıyor olsalar idi gayet güzel olacaktı..

Birde çok iyi traktör yaptıklarını düşünmüyorum.. erkunt 70 4*4 kullandım birkaç kez yük çektim hoşuma gitmedi açıkcası..

kullanım kişiden kişiye göre değişir senin hoşuna gitmeyen benim hoşuma gider renkler ve zevkler tartışılmaz ama şuda bir gerçek ki avrupa traktörlerine olan ilgi alakamız azda yerli üretimimize olsa inanın yerli firmalarımız çok daha iyisini yapar ama işte pahalıya satar orası ayrı :)

İyide birşey dicem azıcık yerli traktöre ilginiz olsun diyosunuz nh yerli üretilenleride var eniştem gitti yerli yerine özel avrupadan l95 getirtti ve sitede l95 arızası yazan konuların hiçbirindeki arızadan çıkarmadı traktör ayrıca eskiden tofaş yerli üretim şahinden inmiş babam 2001 model avrupa renault scenic almış 150 ile giderken elfreni çekmişler yanlışlıkla arabanın balataları bile zarar görmemiş tofaş olsaydı araba harap olurdu. Birazcıkta yerli üretimciler özen göstersinle şimdi fiat punto fiorino felan tenekeden araba ben onumu alırım yoksa kendini kanıtlamış markamı alırım. 2000 dönüm arazisi var eniştemin adam erkuntmu alır yoksa claas mı fendt mi ? Erkunt alır 2000 dönüme 3 traktör çalıştırıyorlar 2 new holland 1 claas harıl harıl çalışıyor traktörler kışın bi bakım devam erkunt alsalar yazın 1 ay sonra onlara sorun çıkartır ondan almaz neden alsınki sorun çıkartcak makineyi herkes yazıyor erkuntun osu bozuldu busu bozuldu

bakın bakayım 80 li yıllardan beri uzelin ürettiği erkunt dökümlü makinalara halen saat gibi çalışıyor hemde 30 seneleri geçmiş uzel de aynı erkunt gibiydi motoru perkins dökümü erkunt. 2005 ten beri çalışan erkuntlara bak onlarda da hiçbir sorun yok hepsi harıl harıl çalışıyor tahmiimce sayısı 20.000 e epeyce yaklaştı eee tüm bunlara rağmen kahvede oturup yahu ' ' erkunt motor mu ' ' muhabbetlerini anlatmanın ne anlamı var. bizde bin dönümün üzerinde senelik arazi işliyoruz bu sene gittik 3. motoru değiştirdik erkunt yaptık çok da memnunum iyi ki de almışım diyorum.(diğer erkunt kullanıcıları gibi) alanlar kullananlar bu kadar memnun ama halen bir kesim ' ' filozof ' ' kötü olduğunu iddia ediyor neye dayanarak kime sorarak ? kullanıcı memnunum diyor kullanmayan efendim bu traktör kötü kırılır bozulur çekmez yakar gibi atışlarda bulunuyor işi gücü bırakmışsınız milletin malıyla uğraşıyorsunuz bakın bu eleştiri ve ya tartışma değil konu erkunt oldumu saçma bir tarafa kayıyor o yüzden söylüyorum yoksa elbette iyi kötü dersin eksik fazla dersin ama öyle olmuyor her şeyden önce ayıptır ayıp kullanan memnun olduktan sonra diğerlerine ne laf düşer ne söz.

benbekirya link=topic=59115.msg637752#msg637752 date=1349816089' Alıntı:
istediğiniz kadar konusun istediğiniz kadar 265liklerinizin heybetleriyle övünün ama ama bilinki sizin yaptıgınız işleri biz 165 likle yapıyoruz ve sizin traktörlerinizden az yakıyoruz gerçeği istediğiniz kadar saklayın ama bu iş böyle size iyi geceler tartışma daha fazla sürmesin herkez biliyo neyin ne oldugunu

Sen neyin kafasını yaşıyorsun yahu, bize de tavsiye edermisin onu..

Senin malın 165 olduğu için mi bu kadar övüyorsun.. NH nin tt55 td65 serisi çiftçekeri olmasa düzyolda bile zor gider.. arefe gününden önce köyde idim tarla, hatta bostan sürüyordum emanet düz td65 ile önümü kalkmadı bayılmadı mı takviye 2 ile tarla mı sürülür yahu.. ne 265 in yarısı eder ne de 70-66 ının..

Eski ile yeni bir olmaz.. ama şu 5-10 sene içinde yapılan değişiklikler traktör piyasasını alt üst etti.. çiftçiler 1990-2000 model arası traktörlere üşüştü.. Eski mflerin piyasasanın olduğu birkaç bölge vardır.. onun dışında kimse gidip iş edip onlara para bile vermez.. mesela çukurova da eski mf bulamazsın.. her türlü traktör vardır ama mf 165 yoktur.. Niye :? sen işi çok iyi biliyorsun.. 19 yaşında ki çocuk mazottan bahsediyor.. kaç kez mazot aldın .. sağdan soldan duydukarınızı formlarda yazıyorsunuz..

wood link=topic=59115.msg639038#msg639038 date=1350241915' Alıntı:
Hiç bişey olmaz.Ben 80.4 e 5li 13 alpler takıyorum tek çekere aldıgımda dahi 3L takviye ile hiç patinaj yapmadan pullugu götürebiliyor.4x2 285s bizim burda 4lü 11 no yu 3takviye ile zor çekiyor.

erkunt o ağırlıkla tek çekerde bırak tarlada iş yapmayı gezemez bile.. ben masseyin takviye 3 de tarla sürdüğünü ilk defa senden duyuyorum.. kaç sene kullandım patates ve pancar söküm işi dışında takviyeye atmadım bile.. masssey 285 e 4 13 ün altında pulluk takılması mantıksız birkere.. kendini malınızı överken ne de güzel sallıyorsunuz..

apsiL link=topic=59115.msg643036#msg643036 date=1351577846' Alıntı:
erkunt o ağırlıkla tek çekerde bırak tarlada iş yapmayı gezemez bile.. ben masseyin takviye 3 de tarla sürdüğünü ilk defa senden duyuyorum.. kaç sene kullandım patates ve pancar söküm işi dışında takviyeye atmadım bile.. masssey 285 e 4 13 ün altında pulluk takılması mantıksız birkere.. kendini malınızı överken ne de güzel sallıyorsunuz..
bak kardeş, sen olayı nasıl gözlemliyorsun anlamadım. herkesin yorumuna ,hışımla cevaplar yazmışsın. biz bu sitede 4 senedir ,,çok bilen,, adamları çokgördük. senin cevap yazdığın adamlarımn çoğu daha önce MF - FIAT - TÜMOSAN VS kullanmıştır. burda bazı şeyleri zorla kabullendiremessin. al bak bu kütahyalı nail abimizin paylaşımı..adam kendi malını ne övüyor ne yeriyor. sadece + ve - lerini bizimle paylaşıyor.. ama senin gibiler millete laf yetiştirecem derken konuyu kirletiyor. trakkulupte saklı bişey yoktur,iyiye iyi kötüye kötü deriz. fazla abartmana gerek yok..

http://www.trakkulup.net/videolar-(cekimler)-501/20-10-2012-ekime-devam-kralin-zor-anlari-((/

aksazli link=topic=59115.msg643083#msg643083 date=1351593816' Alıntı:
bak kardeş, sen olayı nasıl gözlemliyorsun anlamadım. herkesin yorumuna ,hışımla cevaplar yazmışsın. biz bu sitede 4 senedir ,,çok bilen,, adamları çokgördük. senin cevap yazdığın adamlarımn çoğu daha önce MF - FIAT - TÜMOSAN VS kullanmıştır. burda bazı şeyleri zorla kabullendiremessin. al bak bu kütahyalı nail abimizin paylaşımı..adam kendi malını ne övüyor ne yeriyor. sadece + ve - lerini bizimle paylaşıyor.. ama senin gibiler millete laf yetiştirecem derken konuyu kirletiyor. trakkulupte saklı bişey yoktur,iyiye iyi kötüye kötü deriz. fazla abartmana gerek yok..

http://www.trakkulup.net/videolar-(cekimler)-501/20-10-2012-ekime-devam-kralin-zor-anlari-((/

ben hem fıat hem masseyi aynı zamanda kullandım.. mesele fıat massey erkunt meselesi değil.. burda benim yazı yazdığım form ve konulara bakarsan kızdığım şeyin ne olduğunu iyi anlarsın.. nasıl gözlem yaptığım ortadadır.. Nail abi dediğin kişiye helal olsun bende onla aynı düşüncedeyim masseyin arkasına ağırlık binmeden anarya gidemediğini tüm masseyciler bilir.. ama kabul etmezler.. ben bunu kabul edenlerdenim.. patiye kaçar vs.. mesele bu değil genç.. mesele bazı kişilerin sırf kendi malımı öveyim derken düştükleri durum.. kimisi çıkmış mazot demiş şunu demiş bunu demiş..

Hakkaten çok güzel konular açılıyor videolar konuyor.. zevkle okuyup izliyorum boş zamanlarımda.. ama bir o kadar lüzumsuz yazı görünce dayanamayıp yazmak zorunda kalıyorum..

Rahatsızlık verdi isek affola..