Massey ferguson 5611 debriyaj ve şanzıman kalibrasyonu hakk.

MF 5611 dyna 6 aldık. Fakat ileri geri hareketlerde özellikle geri giderken ileri gitmek için shuttle i ileri aldığımda traktör ciddi şekilde sarsılıyor. Mekanik levyeli traktörlerde ki gibi geri giderken ileri hareket icin debriyajı birden bırakmışım gibi sarsıyor. Bir kaç araştırmadan sonra debriyaj ve şanzıman kalibrasyonuyla alakalı olabileceği söylendi. Kitapçığına baktığımda sadece ileri hareket kalibrasyonu var. 100 m lik parkurda home tuşuna 15 sn basılı tutarak yapılıyor. Diğer yandan ceker kilidi ve def. Kilidine basılı tutularakta yapılan debriyaj kalibrasyonu var. Benim bilgi aldığım arkadaş forumdada mevcut Mehmet Ayhan bey 6600 seri traktörü var. O yüzden 5600 serisi icin geçerli olmayabilir verdiği bilgiler. 5600 serisi icin detaylı bilgisi olan arkadaslardan yardım bekliyor. ( servisle bu konu hakkında yardım istedim cevabı tatmin etmedi. " zaten kalibrasyon yapılı geldiğini gerek olmadığını vs " söz etti. Sonradan duydugum kadarıyla garanti bitiminde kalibrasyon yaptıklarını ve 200 tl gibi rakam istediklerini duydum şehir efsanesine olabilir. Uygulanan traktör detayları hakkında bilgimde yok yanlış bilgilendirmeyeyim.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ayhan
kardeşim iyi çalışmalar
senin kitapçıkta okuduğun kalibrasyon hız kalibrasyonu yani ekranda doğru hızı vermesi için
debriyaj kalibrasyonunda traktör stop olacak kontağı açıp ileri geri mekik kolunu havada tutup debriyaj pedalına basılacak bip sesi geldikten sonra yavaş yavaş debriyajı bırakacaksın ama baya bi yavaş milim milim
şanzuman kalb. için ise en az 38 derece sıcaklık olacak şanzmnda el gazı ile 1500 devire sabitleyip difrensiyal kilidi tuşuna basılı tutuyoruz ileri geri mekik kolunu ileri konumda havada tutup bip sesinden sonra bırakacaksın eğer ileri hareket olursa geri ileri şeklinde yön ışıkları yanana kadar devam edebilirsin bu işleme

• Beğen
Tepkiler: camuka19