Massey Ferguson Türkiye, Resmi İnternet Sitesinde Fiyat Listesini Yayınlamış...

Fiyatlar kesinlikle çok yüksek Euro nun zamlanmasıyla birlikte fiyatlarda çok zamlandı 59 bin euro olan traktör 45 bin euro filan dı zaten 5400 ün üretimi bitti bu yıl sonu itibariyle gelmeyecek ikinci el değerlerininde o yüzden bir hayli artacağını düşünüyorum diğer yandan 4700 serisi de oldukça pahalı o paraları hak edecek bir makina değil...

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
75 hp traktör bile çok pahalı :) yerli iki tane 100 hp 4×4 alınır o parayla:)

Biİm Deutz bayisinde ithal seri 75 hp agroplus var donanımı ayni benimki gibi elektronik Shuttle falan full Adamlar 130 bine bırakıyorlardı bi arkadaş sormuş ben de pahalı diye kızıyordum meğer adamlara haksızlik etmişiz bu şartlarda [emoji4]

Aşırı zam gelmiş. Firmanın tavsiye edilen satış fiyatı bayilerin elinde kalan ürünleri biraz daha ucuza satabilir belki fakat gerçek şudur ki çiftçinin alım gücünün kısa sürede ne kadar eridigini gördük. Artık bu fiyatlara sıfır traktör almak mantıklı değil. İnşallah ürettiğimiz ürünlerde hak ettiği parayı eder de bizde emeğimizin karşılığını alırız.

Arkadaşlar bu zamanda değil makine-ekipman elinizdeki cıvatının bile kıymetini bilin. Para zaten kolay kazanılmıyor,Söz konusu tarım sektörü olduğunda iş biraz daha zorlaşıyor. Kim ne derse desin devir tasarruf devridir. Hele hele kur böyle yüksekken ithal traktör almak için beklemek gerekir,3 yılda olsa piyasanın biraz daha yumuşaması gerekir. Yoksa "250.000 lira" gibi yüksek fiyata alınacak bir traktörden kâr dan çok zararı olacaktır. Eğer illaki konforlu bir ithal traktör gereği varsa ikinci el daha mantıklı olur. 400.000 liralık sıfır traktörlerin,200.000 ila 250.000 lira arasında temiz kullanılmış bir sürü traktör var.

TARIMDA ESAS OLAN "BİR MAKİNE VE EKİPMANIN AMICINA VE MALİYETİNE UYARINCA HİZMET ETMESİDİR"

Bunu da facebook'da buldum dolaşırken

7a1946a5d2ed96a406f3e25f5651a876.jpg