Mazot Gubre Desteklemeleri Hk

Merhaba arkadaslar mazot gubre destegiyle ilgili ankara destek odemeleri daire baskanligini aramistik bugunden icin 15 mart 2021 de odemeler yapilacak dediler ama hesaplarda para yok. Destek parasini alan varmi aranizda..yoksa her zamanki gibi tc sonu 4 6 8 bu cuma 0 ile 2 de haftaya cumamı yatacak aceba.

Destekler sanırım bölge bölge il il olarak farklı tarihlerde ödenecek ancak benim görüşüm Mart sonu yaptıracaklar çünkü bakanın bı konusmasinda bahara kadar ödemeleri gerçekleştirecekleri yönünde bir cümle okudum tabi bahar bana göre Nisan ayı da bakanlığa göre Mayıs Haziran olmasa iyidir 😁😁

Şu an bizim ilimiz içinde (Kırklareli) hububat desteği ödemesi yapılmadı.2. Sefere kalan kişilerin il ve ilçe tarım merkezleri tarafından bildirilmeleri sanırım Nisan ayında yapılıyormuş.Ne zaman ödeneceğini varın siz düşünün.Arkadaşlarımızdan dosyamızı 1 ay geç teslim ettik diye paramızı 1 sene sonra alacağız heralde.

Hububat 2 destek ödemeleri için icmal listeleri askıya çıktı, 23 Şubat’a kadar askıdaydı. Üzerinden yaklaşık 1 ay geçmesine rağmen bir hareket yok. Ziraat Bankası ile görüştüm onlara da kimlik numarası sonu 2 olanlar 12 Mart’ta olarak mail gelmiş ama yalan oldu malesef. Bakan iki de bir destekler ödeniyor dedi. Ama ötelenip duruyor malesef, geçen yılla ilgili alabildiğimiz tek destek sertifikalı tohum desteği oldu. Gübre ilaç aldı başını gitti Geçen yıla göre yaklaşık %50 artış var maliyetlerde. Biraz olsun desteklerden karşılarız diyorduk o da olmadı.

• Beğen
Tepkiler: Efe38
ben 2019 yılının sertifikalı tohum destegini 1ay önce aldım daha...2020 yılına ait hububat 2. destek ödemesini, mazot gübre ödemesini,sertifikalı tohum ödemesini,lisanlı depoculuk kamyon nakliye ödemesini hiçbirini alamadık..Yani tv ye çıkanlar şu kadar destek ödendi deniyor ama gel görki şuana kadar daha 2020 yılına ait hiçbir destekten 5 kuruş alamadık...Adamlar tv de açıklama yapıyor çiftçilikle alakası olmayan insanlar doymadınız gitti o kadar destek alıyorsunuz diyorlar..Adama anlatmaya çalışıyosun, maliyetten girdilerden bahsediyorsun yatırılan paranın zamanında ödenmediginden bahsediyorsun, fahiş zamlardan bahsediyorsun, destek istemıyorum girdi maliyetimi düşürsün yeterli diyosun bakıyorum ısrarla anlamamak istiyor muhabbeti kapatıyorum..Yani medya üzerinden halk üzerinde çok güzel algı uyguluyorlar ve insanlara çiftçiligin gelir gider destek tablosunu anlatamıyorsun...çünki inandırılmışlık var bu işle ugraşmayan kişilerde...Şuan ben gübre mazot ilaç alacagım 5 kuruş ödeme alamadık..şimdi beni tüccarın eline bırakacak veresiye diye, tüccar karşımda kasılarak oturacak ve veresiye olunca o kişinin karşısında ezik ve küçük duruma düşücem, ve tüccar istedigi fiyattan bana ürünü verecek...Sözüm meclisten dışarı hani bir laf vardır Adam demiş ya 'bana karı lazım oda bu gece lazım'...zamanında ödenmeyen ve beni veresiyeye bulaştırıp insanlar önünde küçük düşürüp gururumu kırdıktan sonra gelen parayı ben napayım...Allah tüm üretici emektar meslektaşlarımın yar ve yardımcısı olsun,Rabbim sonumuzu hayır eylesin....

Son düzenleme:
2020 ve 2021 yılı için 3 kişiden toplamda 700 dönüm yer kiraladım ..
Kiralarken noterde kira sözleşmesi yaptım ama desteklemeleri kendilerine vermek şartıyla kira bedelini düşük tutarak anlaştım.. mart 'ın başından beri en az 3 er 4 er kez aradılar.. dedikleri ne tv de haberlerde internette her yerde destekler ödendi deniyor sen parayı çektin beni sallıyon ver paramı diyor adam ..
Bu sabah saat 6 buçuk telefon çaldı bunların bitanesi arıyor açtım Watsapp a link attım oku bana dön dedi ..
Neyse baktım habermiş.. mazot gübre desteği yatalı 10 günü geçmiş ( yalan habere bak)
Adamı tekrar aradım anlatmaya çalıştım ama dinlemiyor .. ara dedim bankayı , ilce tarımı onlarda yalan söyleyip para yattı derlerse 2 kat olarak göndereceğim dedim .. ama aksi durumda daha da ararsan ...................... dedim kapattım ..
Vatandaşın durumu perişan kimsenin kimseye güveni kalmamış ..
Ülke borca batmış bitmiş .. üstünede DEVLET vatandaşla eylenii

2020 ve 2021 yılı için 3 kişiden toplamda 700 dönüm yer kiraladım ..
Kiralarken noterde kira sözleşmesi yaptım ama desteklemeleri kendilerine vermek şartıyla kira bedelini düşük tutarak anlaştım.. mart 'ın başından beri en az 3 er 4 er kez aradılar.. dedikleri ne tv de haberlerde internette her yerde destekler ödendi deniyor sen parayı çektin beni sallıyon ver paramı diyor adam ..
Bu sabah saat 6 buçuk telefon çaldı bunların bitanesi arıyor açtım Watsapp a link attım oku bana dön dedi ..
Neyse baktım habermiş.. mazot gübre desteği yatalı 10 günü geçmiş ( yalan habere bak)
Adamı tekrar aradım anlatmaya çalıştım ama dinlemiyor .. ara dedim bankayı , ilce tarımı onlarda yalan söyleyip para yattı derlerse 2 kat olarak göndereceğim dedim .. ama aksi durumda daha da ararsan ...................... dedim kapattım ..
Vatandaşın durumu perişan kimsenin kimseye güveni kalmamış ..
Ülke borca batmış bitmiş .. üstünede DEVLET vatandaşla eylenii
Çok haklısın üstad dedigim gibi çok güzel algı oluşturuyorlar kimseye birşey anlatamassın...

agam-bizimle-egleniy_778203.png

• Beğen
Tepkiler: filizma ve Cafer58