Mf 265 Balya makinası çalıştır mı?

Selamün aleyküm arkadaşlar mf 265 balya makinasını sorunsuz bir şekilde çalıştırabilir mi ? , çalışmakta olan veya bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

ot ta saman da bağlar ancak arazi yapısı önemli düzde sorun yok rampa yerlerde sıkıntı olur.arka lastiklere su doldurursanın biraz sarsıntıyı önler iyi tutulur.yoksa 285 bile beşik gibi sallanıyor...ayrıca mazot sarfiyatıda artar..bağlamasına bağlar ama verim cok düşer..

Nail abi 276 yı denedin mi haşbayda?

Yok maalesef deneyemedim, bizim köyde arazi az biçerciler balya işi olmayınca biçim yapmıyor. Onun için biçen bağlıyor, haşbaysız otta kullanıyorum, motor çok rahat yakıt tahmin ettiğimden çok düşük, bu sene 265 in damper çıkışlarını yeni modele çevirirsem ona takmayı planlıyorum balya makinasın, 276 mız çok temiz kıyamıyorum.

265 haşpaysız ot rahat bağlıyor ama haşpaylı saman balyası bağlarken aklı gidiyor İlk harekette stop etme durumu bile oluyor bazen idareten 1 sene calıstırılır ama randıman vermez pek motora direk yakıt olarak yansıyor 1 sene kullandım sonra erkunta gecmıstık 2006 da...240 baglar dıyen arkadaslar ot yonca haşpaysız makınayı 40 ve uzerı hp ler calıstırır ama kilolu kuru sap baglıycam dersen 240 a inme iner aklını yitirir Haşpaylı saman balyası için minumum 70 ve üzeri hp gerekli yoksa tat vermez...

s.a hocam babamın tokatlı ahbabları uzun bir dönem 265likle balya bağladılar çok da başarılı balyaları oluyordu, kendimize de bağlattık, adamlar çevreye iş yapıyorlar bağlamasa onlar yapmazdı, fergusonların kuyrukmili devirli olduğu için saman balyasında sıkıntı oluyor biliyorum, gevşek bağlıyor diyorlar ne kadar doğru, ben örümcek çektiğim için bir problem yaşamadım

• Beğen
Tepkiler: FatihÖZHAN

motor güç bakımından baglar fakat rakilerinizden 1 vites yavaş gitmek ve yine kılimalı kabin içersinde 90 lik motorla baglayana birine göre daha yorgun ve sitresli olursunuz

Ot bağlar,samanda kendi işini görürsün.96 öncesi motorları 212 ci=3474 cm^3 sonrası 236 ci=3867 cm^3 ve ayrıca yağ banyolu kavrama var.96 sonrası daha rahat çalışır.