MF 265s vs 266g (Konu kabak tadı verdi ama:)

İlhan kardeş seni destekliyorum konu açılır ve yazan olduğu sürece konu devam eder
abi traktörleri kafa kafaya verip hangisi iyi diye tartışmaktansa bu çok çok iyi.
aynı pullukları takmışlar deniyorlar.
şöyle kıyaslama videosu görmek çok isterdim pullukta ve dolu buğday romorku ile rampa çıkış rampa iniş.
en azından bir çapa makinası gibi pto çalışması.
bu çalışmalardaki yakıt sarfiyatları.

Abdullah abi dedigimi dogrular nitelikte bi süru video var paylasacagimda paylasmiyorum. Emegine saglik abi tesekkurler.

:)
Eyvallah kardeşim.

Paylaş sen yine de, ne var ki, forum burası ilhan beyin dediği gibi. Saygı hudutları aşılmadığı sürece isteyen istediği görüşünü söyler boşver. Fikirler ve tecrübeler farklı olabilir, önemli olan saygı, hepimiz emekçiyiz.. ;)

abi traktörleri kafa kafaya verip hangisi iyi diye tartışmaktansa bu çok çok iyi.
aynı pullukları takmışlar deniyorlar.
şöyle kıyaslama videosu görmek çok isterdim pullukta ve dolu buğday romorku ile rampa çıkış rampa iniş.
en azından bir çapa makinası gibi pto çalışması.
bu çalışmalardaki yakıt sarfiyatları.

Aynen katılıyorum. Yiğit meydanda belli olur demişler. Pratikte sonuçar önemli.

• Beğen
Tepkiler: Black.Boyss.37
Abdullah usta hafta sonu bir 265s ile sürüm yaptım daha 266 üzerine binmişliğim yoktur köyde zaten bir tane 260 var.
siz tam olarak ikisi arasında ne avantaj yakalamak istiyorsunuz.
benim gördüğüm biri az daha ıvır zıvırı yeni videolarda gördüğüm kadarıyla 265 diğer yeni tiplere göre boğulma gibi durumlar yaşamıyor.
dördüncü pistonun düz yolda içtiği mazot gözünüze batmassa 265 güzel yani özellikle massey düşmanı olmayan her üye 265 için kombine tek traktör ile çalışan için ideal diyecektir.

• Beğen
Tepkiler: Black.Boyss.37
Abdullah usta hafta sonu bir 265s ile sürüm yaptım daha 266 üzerine binmişliğim yoktur köyde zaten bir tane 260 var.
siz tam olarak ikisi arasında ne avantaj yakalamak istiyorsunuz.
benim gördüğüm biri az daha ıvır zıvırı yeni videolarda gördüğüm kadarıyla 265 diğer yeni tiplere göre boğulma gibi durumlar yaşamıyor.
dördüncü pistonun düz yolda içtiği mazot gözünüze batmassa 265 güzel yani özellikle massey düşmanı olmayan her üye 265 için kombine tek traktör ile çalışan için ideal diyecektir.

Hocam şöyle söyleyeyim;

Düz yol yakıtını çok önemsemiyorum, ağır iş yakıtı önemli benim için. Eğer 266g pullukta aynı performansı sergiliyorsa, e daha az yakktığını biliyoruz; bu durumda 265s kullanmak gereksiz, biraz ekleyip model değiştirmek daha mantıklı.

Pulluk gibi işlerde bayılmama konusunda 4 silindir farkıyla forum genelde hemfikir sanırım.

Fakat örneğin benim traktör 94 model ama mesela dönerli pulluk gibi ekipmanlar çalıştıramıyorum, ya da damper valfi çok sıkıntılı.

:)
Eyvallah kardeşim.

Paylaş sen yine de, ne var ki, forum burası ilhan beyin dediği gibi. Saygı hudutları aşılmadığı sürece isteyen istediği görüşünü söyler boşver. Fikirler ve tecrübeler farklı olabilir, önemli olan saygı, hepimiz emekçiyiz.. ;)

Tarafcilikla itham ediliyoruz yada bilgisizlikle o yuzden kimseyle münakasaya girmiyorum gerci girmek istemiyorum tarafci yada tutucu oldugum söyleniyor surekli evet tarafci tutucu yanım ilk goz agrim ford dur herseyimi ona borçluyum onun yaninda cekerliler john dereler ve mf ler de cok kullandik fakat o biraz daha özeldir benim için. Fakat ayni markanin mamulunu konusurkende buna maruz birakilmak bana dogru gelmiyor. Bilmedigim makina hakkinda yorum yapmam.

Tarafcilikla itham ediliyoruz yada bilgisizlikle o yuzden kimseyle münakasaya girmiyorum gerci girmek istemiyorum tarafci yada tutucu oldugum söyleniyor surekli evet tarafci tutucu yanım ilk goz agrim ford dur herseyimi ona borçluyum onun yaninda cekerliler john dereler ve mf ler de cok kullandik fakat o biraz daha özeldi benim için.

Olsun, itham etsinler, eleştirsinler, ne farkeder?

Muhabbet ediyoruz yahu.

Bazen tabi insanız geriliyoruz ama, boşverelim gitsin. Ekmeğimizin derdindeyiz burda da sohbet edip paylaşıyoruz işte.

Sen gönder gelsin ;) farklı fikir gelirse, bu benim görüşüm de geç.

Terazimiz yok ki tartalım, dedim ya, herkes görüşünü, bilgilerini ve tecrübelerini paylaşıyor, gönüller bir olsun.

Hocam şöyle söyleyeyim;

Düz yol yakıtını çok önemsemiyorum, ağır iş yakıtı önemli benim için. Eğer 266g pullukta aynı performansı sergiliyorsa, e daha az yakktığını biliyoruz; bu durumda 265s kullanmak gereksiz, biraz ekleyip model değiştirmek daha mantıklı.

Pulluk gibi işlerde bayılmama konusunda 4 silindir farkıyla forum genelde hemfikir sanırım.

Fakat örneğin benim traktör 94 model ama mesela dönerli pulluk gibi ekipmanlar çalıştıramıyorum, ya da damper valfi çok sıkıntılı.
benim şahsi fikrim takımlarınıza uygun traktör kullanmak istediğiniz için size uygunu 266 olur.

zorlandığı yerde 265ten yarım vites yavaş gitsin. sorun olurmu bana göre olmaz.

birde 266g e lift falanda vardır.
dönerli pulluk e-lift olsun.

266 için bu kadar soru sormanıza değecek bir konu teknolojik ihtiyaçlar 265te eksik kalıyor gibi.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
benim şahsi fikrim takımlarınıza uygun traktör kullanmak istediğiniz için size uygunu 266 olur.

zorlandığı yerde 265ten yarım vites yavaş gitsin. sorun olurmu bana göre olmaz.

birde 266g e lift falanda vardır.
dönerli pulluk e-lift olsun.

266 için bu kadar soru sormanıza değecek bir konu teknolojik ihtiyaçlar 265te eksik kalıyor gibi.
bu arada 99 2000 model 265lerde bahsettigimiz hidrolik eksikleri tamamlanmis sanirim. Ama fiyatlari da guzel haliyle[emoji2]

valla abi 3 silindirden sogudum bosver. Bagirsin gurlesin yaksin bayilmasin yeter o. Gecenlerde gergi zincirini koparmisti pullukta gormustun sanirim sen de o konuyu. O nasil bi cekistir arkadas, toprak kaya gibi söküp aliyor.

Gerci lastigi de patlatinca yarim biraktim pes ettim artik. Yagmur geliyo gibi Allah bilir. Sonra 4x12 denicez insallah

Olmadi nasib olur 2000 modelini aliriz.

bu arada 99 2000 model 265lerde bahsettigimiz hidrolik eksikleri tamamlanmis sanirim. Ama fiyatlari da guzel haliyle[emoji2]

valla abi 3 silindirden sogudum bosver. Bagirsin gurlesin yaksin bayilmasin yeter o. Gecenlerde gergi zincirini koparmisti pullukta gormustun sanirim sen de o konuyu. O nasil bi cekistir arkadas, toprak kaya gibi söküp aliyor.

Gerci lastigi de patlatinca yarim biraktim pes ettim artik. Yagmur geliyo gibi Allah bilir. Sonra 4x12 denicez insallah

çift çıkış için çiftli pompa gibi birşeyler takılabiliyor galiba uzunca bir süre kullanacaksanız takılıyormu bir öğrenin.

Abi 276g 286g larada bak güç istiyorsan.