MF 5445 RACECHİP UYGULAMASI

Arkadaslar birkac gün önce 5445 icin aldıgım Racechip ' i sizlerle paylasmak istedim.Malum tarla isleri olmadıgından dolayı yolda denedem. ilk geldigindeki ayarlarla pek birsey anlayamadım ama biraz yükselttim tepkiler arttı.

• Beğen
Tepkiler: yasin19
Ynt: MF 5445 RACECHİP UYGULAMASI

ademin link=topic=80779.msg958963#msg958963 date=1421507455' Alıntı:
biraz açarmısınız. fiyat, fayda falan
Arkadaslar Fiyat 549 euro ultimate modeli bu zaten digerleri olmuyormus
Dedigim gibi farklılıgı tarlada deneyip görmem suan mumkün degil ama söyle söyleyeyim rölentide calısırken cihaz olmadan son devire cıkartıyorum
daha sonra stop edip cihazı takıyorum bu kez gaza yüklendigimde devir saatinin sona daha cabuk geldigini görebiliyorum. Yine yolda ki hızlanmasıda cok farklı tabii daha ayarlarını tam olarak yapamadım biraz kurcalıycam zaman icinde

132 hp max gorunuyor, keske imkan olsa da dynoya baglasaniz. Tam net sonuc cikar ortaya. Ben de express chip dusunuyordum. Bir sureligine erteledim. Express chip 125 hp max oluyordu sanirim

CropMasteR link=topic=80779.msg958977#msg958977 date=1421509654' Alıntı:
132 hp max gorunuyor, keske imkan olsa da dynoya baglasaniz. Tam net sonuc cikar ortaya. Ben de express chip dusunuyordum. Bir sureligine erteledim. Express chip 125 hp max oluyordu sanirim
Sizinkide box seklinde bir kutu inceledim simdi netten.islemci hızlarına bakın biraz bu modül express olan racechip pro modeline benziyor.icerigini bilemem tabii.ben forumlarda cok arastırdım traktör icin kullanan göremedim ama otomobillerde oldukca basarılı.
ayrıca traktörümü satarsam baska bir traktörede takabilirim.
fiyatı nedir express chipin ?

toprak14 link=topic=80779.msg958986#msg958986 date=1421510571' Alıntı:
Sizinkide box seklinde bir kutu inceledim simdi netten.islemci hızlarına bakın biraz bu modül express olan racechip pro modeline benziyor.icerigini bilemem tabii.ben forumlarda cok arastırdım traktör icin kullanan göremedim ama otomobillerde oldukca basarılı.
ayrıca traktörümü satarsam baska bir traktörede takabilirim.
fiyatı nedir express chipin ?
http://www.chipexpress.com/products/3048/

509 euro arti kargo

Bu tip biz sistemler pek onermiyorum cunku bunun tek amaci traktorun sensorlerinden gelen degerleri dusuk gostererek daha fazla yakit puskurtulmesi mantigina dayaniyor sistem tam bagimsiz calisamiyor bunun yerine chip tuning yaptirsaniz daha iyi performans ve yakitta cok daha fazla dusus meydana gelirdi.cunku motor calisma egrisini tekrardan programlamak cok daha mantikli bu paraya zaten chip uygulamasini cok rahst yaptirabilirdiniz dusuk devirlerde daha iyi cekis elde ederdiniz.

CropMasteR link=topic=80779.msg958983#msg958983 date=1421510246' Alıntı:
dustero , siz jd ye yapmistiniz sanırım bu igneyi. Nasil yapsak nasil etsek mf lerde? Bu isin oluru nasil?

6230 daki işlem direkt OBD soketinden PC kullanılarak yapıldı BOX olayi ayrı. Traktör içinde bu tip BOX cihazları bir süredir var fakat ne derece sağlıklı olur bilmiyorum. Ayarları çok kurcalamamak lazım kimi zaman daha kötü performansada dönüşüyor. Zaten cihaz Ultimate kurcalamak yersiz olur. Ben sağlıklı ellerde yapılmış Chiptunnig öneririm BOX yerine. Kullananlar oldukça faydalarını zararlarını hepberaber göreceğiz BOX ' ın.

hpeker58 link=topic=80779.msg958993#msg958993 date=1421511795' Alıntı:
Bu tip biz sistemler pek onermiyorum cunku bunun tek amaci traktorun sensorlerinden gelen degerleri dusuk gostererek daha fazla yakit puskurtulmesi mantigina dayaniyor sistem tam bagimsiz calisamiyor bunun yerine chip tuning yaptirsaniz daha iyi performans ve yakitta cok daha fazla dusus meydana gelirdi.cunku motor calisma egrisini tekrardan programlamak cok daha mantikli bu paraya zaten chip uygulamasini cok rahst yaptirabilirdiniz dusuk devirlerde daha iyi cekis elde ederdiniz.
chiptuning gibi degil evet ben bu mantıkta calıstıgını bilerek aldım.
diger araclarımızın tümünde chiptuning uygulaması mevcut uzun zamandır kullanıyoruz bir problem yasamadık.
box tecrübesi traktörde ilk olacak.
yakıt olayı cok önemli degil tasarruf yapmayı beklemiyorum aynı yakıtla performansım artsın yeterli.

dustero link=topic=80779.msg958994#msg958994 date=1421511912' Alıntı:
6230 daki işlem direkt OBD soketinden PC kullanılarak yapıldı BOX olayi ayrı. Traktör içinde bu tip BOX cihazları bir süredir var fakat ne derece sağlıklı olur bilmiyorum. Ayarları çok kurcalamamak lazım kimi zaman daha kötü performansada dönüşüyor. Zaten cihaz Ultimate kurcalamak yersiz olur. Ben sağlıklı ellerde yapılmış Chiptunnig öneririm BOX yerine. Kullananlar oldukça faydalarını zararlarını hepberaber göreceğiz BOX ' ın.
Adana,Tekirdag bi kac bölgeyi aradım.Adana da yapılan uygulamalarda dyno ölcümü yapmıslar sonuclar hakkında bilgi edinmedim.kimse sattıgı ürünü karalamaz elbette ama forumları okudum geneli memnun.insallah memnun kalırız diyorum zaman icinde olan biteni paylasacagım sizlerle.