Motor ısınınca rölanti devri neden düşer?

Hocam geçmiş olsun ben yaklaşık 5ay önce jd 5085m aldım motor daha 2000 saat olmamıştı 2012 model çok temiz di ama motor gitmiyordu acayip mazot yakıyordu bende pompa eletmek istemiyordum ama sitede arkadaşların ısrarı ve tavsiyeleri üzerine birde bizim jd servisi tavsiyesi üzerine pompayı söktuk gönderdik içinde birkaç parça değişmiş geldi taktik motor baya fark etmişti çekiş artmış yakıt düşmüştü sana tavsiyem iyi bir pompaciya yaptırman.
Muğla Aydın İzmir çevresinde iyi bir pompa servisi tavsiyesi olan varsa önerilerinizi bekliyorum

Memnun kaldiysaniz ustanın ismini atabilir misiniz. Birde ne kadar maliyet çıkmıştı
Pompa tamirine 3000 bin istediler, güvenemedim çıkma takarlar diye yenisi stanadbye(yıldız) pompa 3 silindir 75 hp sıfır kutusunda 2 yil garantili 5900 arti eski pompayıda verecem durum bu , bıktım bu ustalardan kimseyi tavsiye edemiyorum.sıfir aldigım adamin telini veririm isterseniz istanbul dogan dizel googlede cikıyor.

Pompa tamirine 3000 bin istediler, güvenemedim çıkma takarlar diye yenisi stanadbye(yıldız) pompa 3 silindir 75 hp sıfır kutusunda 2 yil garantili 5900 arti eski pompayı da verecem durum bu , bıktım bu ustalardan kimseyi tavsiye edemiyorum.sıfir aldigım adamin telini veririm isterseniz istanbul dogan dizel googlede cikıyor.
Medion 310 alan komşumuz olmuştu, yakıt pompası değiştirilmiş ve yeni pompa takılmış , çekmiyor, gitmiyor , ayara gönderdik , randıman aldık , yeni de olsa ayar istiyor.