New Holland TD110D Anlatıldığı Kadar Kötü Mü ?

Merhaba. Merak ettiğim bir husus var sizlerin fikirlerini almak istiyorum. İnternetten araştırdığım kadarıyla Td110D ve Td100D yi baya kullanan olmasına rağmen yorumlarda çoğu insan tavsiye etmiyor nedense. Belkide türkiyede en fazla satan seri olmasına rağmen bu forumda çoğu insan uzak dur diyor. Babam Td110d yi kalıbından dolayı vede marka dan dolayı tercih edelim diyor. Fakat ben Haşmet 110 luğu ısrarla diretiyorum yada en kötü ihtimal Maxima 9115 alalım diyorum. Videolardan izlediğim kadarıyla Td110 kalkışlarda aşırı derecede bayılma yapıyor bildiğiniz titreyerek kalkış yapıyor ki traktörde en önemli hususlardan biri ilk kalkışlardır ve ilk kalkışlarında olabildiğince titreşimsiz ve rahat olması lazım sonuçta karasör yanaştırırken daha rahat iş yapabilmek için gerekli. Td110 da ise ilk kalkışta sanki traktörün motoru tekerleri zorla çeviriyor gibi bir izlenim oluştu. Aslında ağırlık olarak da 4700 kg çokda fazla değil ve bana fazla duman atıyor gibi geldi. Haşmet 5200 kg olmasınaa rağmen rölantide bile 5 li pulluğu titreşimsiz ve boğulmadan çekebiliyor. Td110 un 2 avantajı var benim gözümde biri direksiyon yanındaki debriyajsız shuttle diğeride marka imajı. Haşmet ise Zf şanzıman dışardan hidrolik kolların kontrolü Perkins motor daha az yakıt tüketimi havalı fren ağırlığın yüksek olması.
Kısacası kafamız baya karıştı fiyat olarak haşmet 105 bine Td110 ise 120 bine alınır gibi. Bana yardımcı olursanız gerçekten iyi olur.

Bence Haşmet alın td 110 lar iyi değilmiş burda biri aldı 3 ay sonra sattı yakıt aşırı ve acayip bi ses var bi depoyla 40 dönüm sürüyormuş bence az çünkü onun deposu büyük , ve çok kalp bi traktör ama Haşmet'in deutz motorlusu harikaymış

burda aynı çiftlikte 100 ve 110 var.. 100'den çok memnun 110'dan hiç memnun değil..

nasıl oluyo niye bilmiyorum.. ama ayaküstü sohbette öyle dedi..

Galiba tekerlerden oluyordur çünkü aşırı büyük tekerleri var 110 luklarin. Kaporta zaten şişirme 4700 kg geliyor ağırlığı ki aslında hafifte buna rağmen nasıl bayılma oluyor ve de neden bu kadar çok alıcısı var ilginç.

Ben 2adet 100luk case kullanıyorum,aynı seri urunleri sayılırlar.arada ki fark jant boyutu turbo ve pompa avansı olması gerek,birde kapak farklı olabilir sadece.yaklaşık dört yıldır kullanıyorm ve ağır arıza kusur sorunu yaşamadım.incik boncuk tabiriyle olan sorunlar oldu sadece klima muşuru,şamandra,debriyaj yayı gibi küçük ölçekli sorunları oldu.şuanda 2600saat civarındalar.duzenli olarak bakımları oluyor.110luk tada bilinçli bakımlı kullanımla aynı şekilde olacağını düşünüyorum.piyasada duyulan bazı hususlar var ama çoğuna itibar etmeyin.erkunt ta iyi seçim olur ancak Crd motorlu olmalı.td de shuttle avatajı ve kabin konforunda bir tık avantajın olur.erkunt kadar şanzuman sesi almaz.piyasası erkunttan daha iyi.parça fiyatları uygun ama erkuntun bilmiyorum.bilinçli işçilik yapan kadar bilinçsiz işçilik yapan çiftçilerimiz de olduğu için ve piyasadaki urun miktar oranı fazla olduğundan arıza yapıyor imajı o şekilde gelebilir ancak.

• Beğen
Tepkiler: soonticc
110 bine sıfır Haşmet alınabiliyor Perkins motor. 2. El olarak bu fiyatlara düzgün birşey yok pek. Massey 5445 var oda 130 bin altında yok ve de 2011 model olanları.

mf da pahalı motor mesela kubota 108s lerde aşşa yukarı 120 125 bine alınır sanırım crdı motorlu kalite var ve ital claslara bakabilirsin yada deutzun avrupalarına ital motor ile yerli motorların kalitesi bir olmuyor bunu kullanan herkez bilir.

Temiz claaslar var 2 3 yasinda sıfir yerli yerine 3 yasinda ital alin mesele erkunt nh tümo degil kalite meselesi

Fatih hocam sizde kudret100 luk vardı galiba. Memnun muydunuz peki kullandığınız süre zarfında sıkıntı çıkardı mi size? İthal iyidir ama sıfır traktör de ayrı bir keyif aslında. Maxima 9115 ve Haşmet hakkındaki yorumunuzu alabilir miyim.

Fatih hocam sizde kudret100 luk vardı galiba. Memnun muydunuz peki kullandığınız süre zarfında sıkıntı çıkardı mi size? İthal iyidir ama sıfır traktör de ayrı bir keyif aslında. Maxima 9115 ve Haşmet hakkındaki yorumunuzu alabilir miyim.
Yakıt ve cekiş için alacaksaniz erkuntta tümosan da kullandım 2 traktöründe cekişi cok iyi yakıti düsük ama bilmiyorum servisiniz yakın mı eger yakında degilse sıkıntı motorlarından bi arıza olmaz ama diğer aksamları acaba nezaman bozulacak diye bakar durursunuz elektronik arıza cok veriyor
4.5 yıl kullandık erkuntu 5 sefer tarlada bıraktı bizi ben 31 yasindayım 8 9 yasinda tarladaydım 285,398ve 4255 modellerini kullandım hiç tarlada kalmamistim en son köy meydaninda direksiyon hortumunu koparinca bardak taştı 1999 model mf4255 bundan daha kemikliydi